Okulary z marketu – dlaczego nie warto?

Okulary z marketów kuszą Klientów bardzo niskimi cenami. Zakup takich produktów jest jednak niewskazany. Dlaczego? O tym wszystkim dowiecie się czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Brak indywidualnego dopasowania

Wszystkie okulary mają swoje parametry. Są to między innymi szerokość tarczy, szerokość mostka, wysokość tarczy, długość zauszników czy całkowita szerokość oprawy. Osoby, które kiedykolwiek były w zakładzie optycznym zdają sobie sprawę, że taka wizyta trwa minimum kilkanaście minut. Wszystko dlatego, że wyżej wymienione parametry muszą być indywidualnie dopasowane do każdego z osobna (jeśli kupujecie te produkty przez Internet, to warto mieć wszystko dokładnie zmierzone). Tymczasem w marketach czy na bazarach można kupić gotowe okulary. Cena takich produktów jest zdecydowanie niższa. Przekłada się to jednak na jakość, ponieważ Klienci nie mogą liczyć na to, że wszystkie parametry zostaną dopasowane właśnie do nich. To wpływa na komfort widzenia oraz noszenia.

Słaba jakość optyczna soczewek okularowych

Kupując okulary na bazarach czy w marketach trzeba liczyć się, że jakość optyczna soczewek okularowych będzie pozostawiała bardzo dużo do życzenia. Jest to spowodowane tym, że te elementy są wytwarzane ze szkła lub tworzywa, które nie są używane w profesjonalnej optyce okularowej. Dlaczego? Ze względu na bardzo słabą klasę optyczną. To materiały charakteryzujące się niską transmisją światła, co osłabia jakość odwzorowania. Poza tym, soczewki wykonane ze szkła albo tworzywa odznaczają się sporymi naprężeniami wewnętrznymi i mogą pękać w trakcie użytkowania.

Fatalna jakość oprawy

Cieszycie się, że możecie kupić okulary na bazarach czy w marketach w bardzo atrakcyjnych cenach? Niestety, niskie kwoty wpływają też na jakość oprawy. Producenci używają bowiem materiałów o kiepskich parametrach. Często powodują one rozmaite reakcje alergiczne. Takie okulary również nierzadko pękają w trakcie codziennego użytkowania, ponieważ są bardzo mało odporne na kontakt z powierzchnią czy modyfikacje dotyczące ich kształtu (jeśli oprawki nie są dobrze dobrane, to nie brakuje osób, które samodzielnie próbują to poprawić – często kończy się to trwałym uszkodzeniem).

Masowa produkcja

Zastanawiacie się, dlaczego okulary w marketach są takie tanie? Jednym z powodów jest produkcja na masową skalę. Łatwo domyślić się, że w takiej sytuacji trudno jest o dbałość o wszystkie detale. Wykorzystuje się słabej jakości materiały, co prędzej czy później przynosi opłakane skutki dla kupujących.

Pogarszająca się jakość widzenia

Niestety, osoby, które kupują takie okulary muszą liczyć się z tym, że ich wzrok będzie systematycznie pogarszał się. Codzienne użytkowanie produktów odznaczających się wyżej wymienionymi cechami prowadzi do różnych zaburzeń. Są to między innymi zamazany obraz, problemy z oceną odległości oraz wielkości oglądanych przedmiotów, dwojenie obrazu czy postrzeganie przedmiotów jako całkowicie zniekształconych itp. Tanie okulary z marketu powodują również uczucie pulsowania oraz migotania obrazu, łzawienie i pieczenie oczu, a także bóle dotyczące narządu wzroku i głowy.

>

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog