Okulary z polaryzacją dla kierowców

Okres jesienno-zimowy na pewno nie jest zbyt lubiany przez kierowców. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne oraz coraz mniejsza ilość naturalnego światła. Te czynniki powodują, że pokonywanie kolejnych kilometrów jest czasami bardzo utrudnione. Coraz więcej osób – które często siadają za kółkiem – decyduje się na specjalne okulary dla kierowców z polaryzacją. Jakie są ich najważniejsze zalety? Na jakie modele zdecydować się?

Dlaczego warto wybierać okulary z polaryzacją?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że w trakcie prowadzenia pojazdów należy zachować szczególną ostrożność, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu kilku najbliższych miesięcy warunki nie będą ułatwiały tego zadania, dlatego kierowcy muszą wykazać się jeszcze większą czujnością.

Pomagają w tym odpowiednio zaprojektowane okulary z polaryzacją. Dlaczego? Polaryzacja redukuje odblaski oraz refleksy, które sprawiają, że poruszanie się po drogach jest bardzo utrudnione. Takie czynniki stwarzają zagrożenie, ponieważ kierowcy w pewnym momencie mogą nie wiedzieć dokładnie tego, co dzieje się przed nimi. Producenci okularów stworzyli polaryzacyjną powłokę, która zamienia uciążliwe refleksy w przyjemne światło. Poza tym, takie produkty gwarantują 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC. Dzięki temu, prowadzenie pojazdów jest nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Jakie okulary dla kierowców z polaryzacją wybrać?

Dużą popularnością cieszą się okulary miejskie UVEX LGL 33. Zastosowano tutaj powłokę polaryzacyjną, która redukuje powstałe odblaski i refleksy. Dzięki temu, kierowca może w pełni skupić się na tym, co dzieje się na drodze. Okulary gwarantują, że narząd wzroku nie będzie tak szybko męczył się, co także jest bardzo istotne w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. Mamy tutaj do czynienia ze szkłami, które zapewniają 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC. Okulary nie tylko są bardzo użyteczne i pomagają bezpiecznie jeździć. Poza tym, charakteryzują się eleganckim designem i mogą być zastosowane do różnych, modnych stylizacji.

Niezwykle efektowne są także okulary sportowe UVEX 211, które z powodzeniem mogą być zastosowane przez kierowców. Tutaj także mamy do czynienia z polaryzacją, która redukuje odblaski i refleksy – bardzo utrudniające swobodne poruszanie się po polskich czy zagranicznych drogach. Mocnymi punktami tych produktów są także 100% ochrony przed promieniowaniem (UVA, UVB, UVC), pasek przytrzymujący okulary (chroni je na przykład przed zgubieniem czy zatonięciem itp.) oraz miękkie noski i końcówki zauszników, które gwarantują komfort w trakcie codziennego noszenia. Producenci zadbali także o plastyczne części, które można formować wedle indywidualnych preferencji.

Kolejną propozycją są okulary damskie Arctica S-269A, które na pewno też zyskają aprobatę kierowców. Dlaczego? Świetnie sprawdzają się w trakcie trudnych warunków atmosferycznych. Charakterystycznymi cechami tych produktów są polaryzacja, pełna ochrona przed promieniowaniem UV oraz oprawka wykonana z grilamidu, która charakteryzuje się dużą odpornością na zarysowania czy pęknięcia.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.