Okulary z promocji – czy warto?

Wiele osób opóźnia decyzję o zmianie aktualnie noszonych oprawek, ponieważ taka zmiana wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów. Remedium na zbyt wysokie koszty związane z wymianą oprawek może okazać się z korzystanie z jednej z wielu promocji, które pozwalają zakupić zupełnie nowe okulary po bardzo promocyjnych cenach. Czy jednak warto kupić takie okulary? Promocje kuszą klientów bardzo niską ceną, jednak czy taki produkt będzie charakteryzował się dobra jakością?

Nowe okulary – promocje czy pełna cena?

Jednym z głównych powodów, dla których klienci decydują się na zakup okularów w promocji jest oczywiście dużo niższa cena. Salony optyczne obniżają ceny oprawek oraz okularów korekcyjnych z wielu różnych powodów. Pierwszym z nich są często organizowane rabaty na niektóre modele. Przy takiej formie obniżki ceny należy zachować odrobinę ostrożności oraz sceptycyzmu, ponieważ takie oprawki mogą być o uszkodzone lub posiadać wadę fabryczną (w większości przypadków salon optyczny informuje klientów o usterce konkretnego modelu oprawek).

Kupno okularów korekcyjnych po korzystniejszej cenie może odbyć się również na zasadzie karty stałego klienta. Warunki jej wydawania ustalane są oddzielnie przez każdy salon optyczny. Jedną z najbardziej korzystnych promocji organizowanych przez duże salony optyczne jest ta, w której kupując oprawkę powyżej kwoty ustalonej przez sprzedawcę – drugą oprawek można otrzymać za darmo lub płacąc symboliczną złotówkę. Jest to bardzo korzystne przede wszystkim dla osób starszych, które zazwyczaj muszą posiadać dwie lub więcej par okularów – do patrzenia na bliskie odległości (czytania) oraz do dobrego widzenia z daleka.

Jakość okularów z wyprzedaży

Jakość wykonania oprawek, które można zakupić po promocyjnej cenie najczęściej nie odbiega znacznie od standardów oprawek po pełnej cenie. Nierzadko można spotkać się z sytuacją, w której salon optyczny organizuje duże rabaty na oprawki z konkretnej serii lub producenta. Jest to świetna okazja, aby po całkiem przystępnej cenie nabyć wysokiej jakości, ekskluzywne okulary. Promocje tego rodzaju skierowane są przede wszystkim do osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup wybranych oprawek do okularów po pełnej cenie.

Gwarancja na okulary – promocje czy pełna cena?

Wielu klientów często zadaje sprzedawcy pytanie, czy zakup okularów po obniżonej cenie powoduje, że tracą one gwarancję. Taka osoba powinna zdawać sobie sprawę, że okulary uszkodzone w momencie sprzedaży lub te, które posiadają poważną wadę fabryczną, muszą zostać przez sprzedawcę wymienione na inny model (opcjonalnie w grę wchodzi również zwrot pieniędzy). Inaczej sytuacja ma się jednak z gwarancją na okulary. Promocje oraz obniżki cen często powodują, że na konkretne oprawki sprzedawca nie daje żadnej gwarancji, lub obowiązuje ona przez krótszy okres czasu. W praktyce oznacza to, że w przypadku uszkodzenia okularów w trakcie ich użytkowania, użytkownik prawdopodobnie poniesie dodatkowe koszty związane z naprawą uszkodzonego elementu.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog