Po czym poznać, że dziecko źle widzi?

Wady wzroku mogą dać o sobie znać już u najmłodszych. Najczęściej dzieci nie mówią o problemach z dobrym widzeniem, do czasu aż wada wzroku zacznie być zbyt uciążliwa, lub rodzic zauważy podejrzane sygnały które mogą wskazywać na to, że dziecko zaczyna mieś problemy ze wzrokiem. Nieleczona wada wzroku może się pogorszyć, a w skrajnych przypadkach powodować ślepotę. Jakie są pierwsze symptomy po których można zorientować się, cz dziecko ma wadę wzroku?

Problemy z czytaniem pierwszym symptomem wady wzroku

Krótkowzroczność powoduje, że obiekty z dalszych odległości stają się niewyraźne. Dlatego dziecko, które cierpi na krótkowzroczność może początkowo nie wykazywać większych trudności z odczytaniem. Uciążliwe mogą się jednak okazać inne dolegliwości, takie jak bóle głowy lub też mdłości, które mogą z czasem przybierać  na sile. Jeśli chodzi o czytanie książek, to w dużo gorszej sytuacji znajdują się osoby, które cierpią na dalekowzroczność. W tym przypadku prawidłowe odczytywanie liter z bliskich odległości może być wręcz niemożliwe. Jak pomóc dziecku, które z powodu nadwzroczności ma problemy z czytanie? Remedium na wszystkie problemy związane z tą przypadłością może okazać się zakup dobrze dobranych okularów korekcyjnych. Jak wybrać te najlepsze? O wyborze najlepszych szkieł korekcyjnych zadecydować powinien jedynie wykwalifikowany lekarz okulista. Pomoże on dobrać ogniskową soczewki oraz wskaże, na jaki rodzaj wady wzroku cierpi dziecko. raz wskaże, na jaki rodzaj wady wzroku cierpi dziecko.

Astygmatyzm i inne wady wzroku – jak szybko rozpoznać?

Wady wzroku u dzieci mogą również objawiać zmniejszoną precyzją podczas wykonywania codziennych czynności. W przypadku maluchów, czyli dziecko do ukończenia pierwszego roku życia, dziecko, które cierpi na krótkowzroczność lub nadwzroczność może co jakiś czas wpadać na przedmioty lub poruszać się dość niezgrabnie. Nieco starsze dzieci mogą mieć problemy z prozaicznymi czynnościami dnia codziennego ,takimi jak mycie zębów gra w piłkę. U dzieci cierpiących na niektóre wady wzroku może występować ogólna niechęć do zabawy oraz kontaktów z rówieśnikami. Jest to spowodowane tym,  że dziecko czuję się niepewnie w otoczeniu innych osób. Znakomitym rozwiązaniem wspomnianych wcześniej problemów mogą okazać się oczywiście dobrze dobrane okulary korekcyjne. Te jednak powinny być dobrane zgodnie z kształtem twarzy dziecka. Wielu rodziców, których pociechy noszą właśnie okulary korekcyjne, nierzadko decydują się na okrągłe lub prostokątne okulary.

Okrągłe oprawki dla dziecka – kiedy to nie najlepszy wybór?

Jak już zostało wspomniane we wcześniejszym akapicie, rodzice dzieci z wadami wzroku często decydują się na zakup okrągłych oprawek. Nie zawsze jednak będzie to najlepszy wybór Zbyt duże oprawki mogą wyglądać nie najlepiej na każdej twarzy, a zwłaszcza na twarzy dziecka. Dla małych dzieci jednym z najlepszych rozwiązań będzie plastik. Materiał ten nie powoduje podrażnień, a podczas upadku okulary mają większe szansę na przetrwanie.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Okulary dla dzieci