Rodzaje oprawek okularowych

Okulary nie tylko poprawiają wzrok czy wpływają na jakość widzenia. Mogą stanowić także  efektowny element każdej stylizacji. Wszystko dlatego, że aktualnie na rynku nie brakuje modnych oprawek, które różnią się między sobą zastosowanym materiałem czy kolorem. 

Jakie wyróżniamy rodzaje oprawek okularowych?

Wyróżniamy oprawki okularowe wykonane z tworzywa oraz metalowe. Pierwsze produkty są grubsze, bardziej trwałe i dobrze sprawdzają się na przykład jako okulary do czytania. Nie posiadają jednak nanośników, dlatego oprawki powinny mieć właściwą szerokość mostka, która będzie odpowiednia do nosa użytkownika.

Oprawki metalowe są delikatniejsze i mniej widoczne na twarzy. Uważane są za bardziej eleganckie, niż elementy z tworzywa. Ponadto, posiadają noski, które umożliwiają dopasowanie oprawki w zależności od indywidualnych preferencji właściciela.

Warto także wspomnieć o oprawach typu „na żyłkę”.  Te produkty charakteryzują się lekkością, elegancją i są mało widoczne na twarzy. Oprawki typu „patent” mają bardzo podobne cechy. W tym wypadku zaleca się jednak używanie soczewek o zwiększonej wytrzymałości. W produktach typu „na żyłkę” można stosować zaś jedynie soczewki organiczne.

Jak prawidłowo dobrać oprawki okularowe?

Dobierając oprawki okularowe należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, elementy muszą być idealnie dopasowane do głowy. Dlaczego jest to tak istotne? Okulary korekcyjne, zerówki czy przeciwsłoneczne itp. nie powinny zsuwać się z nosa, uwierać w skroniach oraz za uszami – w innym przypadku korzystanie z nich będzie powodowało duży dyskomfort, co odbije się na jakości oraz komforcie widzenia.

Oprawki okularowe powinny być dopasowane do koloru włosów. Blond w ciepłej tonacji najlepiej komponuje się z produktami w barwie zielonej czy czerwonej (generalnie, w tym wypadku wszystkie ciepłe odcienie będą odpowiednie). Chłodny blond najlepiej zaś współgra z oprawkami okularowymi w takich kolorach jak czarny, szary, różowy czy fioletowy. Należy na pewno unikać ostrych żółci oraz złota.

Chłodny brąz najlepiej pasuje do oprawek okularowych czarnych czy różowych. Polecaną opcją jest też barwa niebieska. Z kolei brązowe włosy – odcień ciepły – świetnie komponują się z oprawkami okularowymi w barwie czerwonej, ciepłej zieleni czy beżowej.

Macie włosy rude? W takim razie najlepiej zrobicie, jeśli wybierzecie ciemną zieleń, odcienie niebieskiego czy barwy zbliżone do czerwonego lub pomarańczowego.

Osoby z czarnymi włosami będą świetnie kontrastować z czerwienią lub bielą. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również takie kolory jak czerń czy mocny odcień niebieskiego.

Włosy siwe i białe bardzo dobrze komponują się z oprawkami okularowymi o jasnych i czystych barwach.

Dobierając oprawki okularowe należy także wziąć pod uwagę kolor posiadanych oczu. W jaki sposób? Oczy niebieskie najlepiej kontrastują z oprawkami o tej samej barwie lub szarej. Dobrym rozwiązaniem są także produkty z odcieniami brązu czy pomarańczy. Oczy piwne idealnie komponują się z ciemnymi zieleniami oraz brązami. Polecane opcją jest także fiolet. W przypadku oczu zielonych dobrze dobrane oprawki okularowe powinny mieć kolor brązowy czy złoty. Rekomendowane są również odcienie zieleni. Oczy brązowe najlepiej współgrają z oprawkami o takiej samej barwie oraz żółtej, złotej i pomarańczowej.

Dobierając oprawki okularowe należy wziąć pod uwagę również kształt twarzy, odcień skóry czy szerokość tych produktów.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Bez kategorii