Skóra, eko-skóra czy parciany – jaki pasek wybrać?

Paski do spodni kiedyś były absolutną koniecznością, teraz zdarza się nam rezygnować z nich, ale nadal to bardzo ważny element stroju. Pasek do spodni pełni nie tylko funkcję praktyczną, lecz także dekoracyjną. Bez niego spodnie faktycznie mogłyby nieco się zsuwać, a z pewnością nie prezentowałyby się tak elegancko i charakternie. Wiele problemów może jednak sprawić wybór odpowiedniego paska, bowiem na rynku jest ich naprawdę sporo. Pasek skórzany, parciany, a może z eko-skóry? Jak dopasować pasek do stroju i sytuacji?

Jak wybrać pasek do spodni?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego paska do spodni może nie być prosty. Należy zwrócić uwagę na krój spodni, materiał, z którego zostały wykonane, oraz okazję. Do garnituru powinniśmy bez wątpienia dopasować skórzany pasek, bowiem prezentuje się on bardzo elegancko. Najłatwiej sprawa wygląda z dżinsami. W tym przypadku niemal każdy pasek z eko-skóry oraz skóry naturalnej sprawdzi się w swoim zadaniu. Do eleganckich damskich spodni warto natomiast dobrać cienki skórzany pasek. Z kolei z dżinsową spódniczką, szortami lub materiałowymi codziennymi spodniami świetnie skomponuje się pasek parciany. Bardzo ważny jest także kolor paska do spodni. W przypadku niebieskich czy granatowych dżinsów dobrze jest wybrać czarny bądź beżowy model. Do eleganckich spodni lepiej zdecydować się na ciemniejszy kolor. W przypadku garniturów główną zasadą, jaką należy się kierować w doborze paska, jest jego kolor pasujący do barwy obuwia.

Skórzane paski do spodni

Paski ze skóry pasują zarówno do eleganckich spodni, jak i dżinsów. Można zestawiać je z niemal wszystkim, choć raczej należy unikać łączenia ich ze stylem typowo sportowym. Ogromną zaletą skórzanych pasków, oprócz uniwersalności, jest duża wytrzymałość. Nie są to produkty, które po miesiącu noszenia się zużyją lub znacznie pogorszy się ich stan. Na uwagę zasługuje fakt, iż prezentują się bardzo elegancko, dodają klasy oraz powagi naszej stylizacji.

Paski  do spodni z eko-skóry

Paski z eko-skóry są doskonałą alternatywą dla modeli wykonanych ze skóry naturalnej. Wyglądają bardzo podobnie i pasują do większości stylizacji. Dużą zaletą pasków ze skóry ekologicznej jest także dość niska cena oraz łatwa dostępność. Osoby decydujące się na eko-skórę mogą sobie pozwolić na zakup wielu takich pasków i wówczas na różne okazje mieć inne dodatki. Oczywiście takie paski nie są pozbawione wad. Przede wszystkim cechuje je mniejsza wytrzymałość niż modele wyprodukowane ze skóry naturalnej. Oprócz tego nie wszystkie prezentują się tak elegancko, jak odpowiedniki z prawdziwej skóry.

Paski parciane do spodni

Do sportowego, codziennego stylu, warto dopasować pasek parciany. Dodaje on stylizacji świeżości i prezentuje się bardzo młodzieżowo. Parciane paski są dostępne w szerokiej gamie barw, występują modele różnokolorowe i zazwyczaj cechuje je niska cena. Regulacja długości pasków parcianych jest także łatwiejsza niż w przypadku modeli ze skóry czy eko-skóry. Niestety nie wszystkie wyróżniają się wysoką jakością, ponadto niezbyt korzystnie prezentują się w zestawieniu z eleganckimi kreacjami.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog