Soczewki z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control)– czy warto kupić?

Chociaż soczewki blokujące niebieskie światło zdobywają na rynku coraz większą popularność, nadal pozostają jednak przez sporą rzeszę osób nieco niedoceniane, a często również nieznane. Ich działanie – najkrócej mówiąc, polega na blokowaniu dostępu promieniowania niebieskiego do naszych oczu. Z jednej stronie, nie sposób jest go uniknąć w naszym codziennym życiu, z drugiej – paradoksalnie, jest ono niezbędne dla prawidłowej fizjologii każdego człowieka.

Niestety, jak każda praktycznie rzecz, którą serwujemy naszemu ciału w nadmiarze – zbyt duża jego ilość może wpłynąć w dłuższej perspektywie czasu negatywnie na nasz organizm i temu właśnie mają zaradzić soczewki blue control . Ograniczają one w znaczącym stopniu emisję światła niebieskiego, która dociera do naszych oczu.

Kiedy za oknem wita nas piękna pogoda i mocno świecące słońce, dla wielu nas codziennym nawykiem staje się wówczas zakładanie okularów przeciwsłonecznych przy wyjściu na zewnątrz. Czas zatem skończyć z rutyną, związaną z ich użytkowaniem i wypróbować soczewki blue blocker !

Soczewki z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – czym są?

Znaczną część dnia (zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym) spędzamy wpatrując się w różnego rodzaju ekrany. Telewizor, smartfon, tablet, laptop, komputer – każde z tych urządzeń emituje ze swoich monitorów światło niebieskie, które męczy nas wzrok i wpływa niekorzystnie na fizjologię całego organizmu. Narażenie oczu na długotrwałe działanie tego rodzaju promieniowania może doprowadzić do pogorszenia jakości widzenia, czasem w bardzo zaawansowanym stopniu. Symptomem zwiastującym problemy jest m.in. łzawienie oczu, ich zaczerwienienie oraz uczucie suchości. Jeśli kojarzysz z autopsji te oznaki, najwyższy czas sięgnąć po soczewki blokujące niebieskie światło .

Głównym zadaniem, jakie mają do wykonania soczewki blue blocker , jest ograniczenie ilości szkodliwego promieniowania, które dociera w ciągu całej doby do naszych źrenic. Nie można jednak wyeliminować go całkowicie, ponieważ bez niego mogą pojawi

się u nas problemy ze snem, złym samopoczuciem czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Specjalna powłoka pokrywająca soczewki blue control zagwarantuje, że optymalną dawkę promieni słonecznych pobierzemy wówczas z naturalnych źródeł (a nie z ekranów urządzeń elektronicznych).

Soczewki odbijające światło niebieskie maja też dodatkową właściwość – eliminują również odblaski, powstające na szkłach w okularach od źródeł światła z otoczenia (co w znaczącym stopniu podnosi komfort naszej pracy i jej efektywność). Poza tym, wzrok nie męczy się też tak szybko – co z kolei wpływa na zdrowie i dobrą kondycję oczu. Z dobrodziejstwa, oferowanego przez te produkty skorzystać mogą zarówno dobrze widzący (sięgając po pokryte filtrem „zerówki”), jak i osoby z wadą wzroku (zamawiając dla siebie pokryte odpowiednią powłoką soczewki okularowe blue control ).

Soczewki kontaktowe z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control)

Zdarza się, że soczewki okularowe z filtrem światła niebieskiego – chociaż chronią oczy przed szkodliwymi promieniami, zostają w domu i nie spełniają swojego zadania. Najczęściej ma to miejsce zazwyczaj podczas różnego rodzaju aktywności fizycznych.

W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się w zastępstwie soczewki kontaktowe blue control , które ograniczają dostęp światła niebieskiego do Twoich oczu przez całą dobę – bez względu na czynność, jaką akurat wykonujesz. To rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie komfort i lubią różnorodność.

Latem soczewki kontaktowe z filtrem światła niebieskiego można nosić pod pasującymi do danej stylizacji okularami przeciwsłonecznymi, O każdej porze roku sprawdzą się zaś pod okularami korekcyjnymi, szczególnie kiedy masz do swojej dyspozycji kilka oprawek do wyboru na dany dzień tygodnia.

Soczewki asferyczne z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control)

Jeśli chodzi o ochronę wzroku i poprawę jakości widzenia dla bardziej wymagających użytkowników, specjalnie z myślą o nich powstała soczewka asferyczna z filtrem światła niebieskiego . Tego typu soczewki okularowe z powłoką blue blocker zalecane są przede wszystkim tym z Was, którzy chcą dobrze widzieć nawet w warunkach z kiepskim oświetleniem (a jednocześnie ochronić dno swojego oka przed szkodliwymi promieniami).

Asferyczne soczewki z niebieskim filtrem wykorzystywane są przy jednoczesnym leczeniu zaćmy i astygmatyzmu. Łączą one w sobie dwie właściwości: poprawiają jakość widzenia i chronią tym samym komórki siatkówki przed umieraniem, co ma miejsce gdy do oka dociera zbyt silne promieniowanie. Przy zastosowaniu soczewek, nasze oczy otrzymują wystarczającą ich ilość, aby synteza melatoniny przebiegała w organizmie bez zakłóceń, a rytm okołodobowy był regularny.

Soczewki z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – cena

Jeśli już zdecydowałeś się na soczewki z powłoką blue control , zapewne zastanawia Cię koszt ich zakupu. Nie da się ukryć, że jest to element udoskonalający, który nie pozostaje bez wpływu na to, ile zapłacisz za komfort widzenia połączony z troską o zdrowie oczu i dobre samopoczucie.

Trzeba przygotować się na to, że decydując się na soczewki blue control, cena tego modelu może wzrastać w zależności od parametrów wyjściowej soczewki. Filtr blue light (czyli powłoka nanoszona na szkła zerówki lub korekcyjne o niskim indeksie), uszczupli Twój portfel już o ok. 50 zł. Dodatkowe kilkadziesiąt złotych nie jest jednak dużym wydatkiem, jeśli weźmie się pod uwagę czas, jaki spędzisz korzystając z soczewek pokrytych powłoką chroniącą oczy przed światłem niebieskim.

Im dłużej wpatrujesz się w monitory i pracujesz przy komputerze lub laptopie, tym bardziej nie oszczędzaj na profilaktyce. Dzięki inwestycji w filtr możesz ochronić swój wzrok – w porównaniu do jego utraty lub choćby nawet pogorszenia jakości widzenia, wydatek znacznie traci na swojej wartości.

Soczewki z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – opinie

Co sprawia, że coraz więcej osób chętnie sięga po soczewki blue blocker? Opinie dotychczasowych użytkowników na pewno będą jednym z takich powodów – szczególnie, że w zdecydowanej większości przypadków są one bardzo pochlebne.

Większość zadowolonych posiadaczy tego modelu zwraca uwagę na to, że znacznie wydłużył się im czas spędzony na pracy przed komputerem (dzięki temu, że nie odczuwają już związanego z tym dyskomfortu – pieczenia oczu, łzawienia, wrażenia piasku pod powiekami i bez konieczności częstego sięgania po krople nawilżające). Przez pokryte specjalną powłoką soczewki, światło niebieskie dotrze do oczu jedynie w takiej ilość promieni, jakiej potrzebuje Twój organizm do prawidłowego funkcjonowania.

Warto zaznajomić się także z dodatkową i niedocenioną zaletą, którą posiadają soczewki blue control – opinie osób z nich korzystających, wskazują także na różnice i znaczne ograniczenie pojawiania się na powłoce szkła i utrudniających patrzenie (występujących np. podczas pracy w mocno oświetlonym pomieszczeniu lub słonecznej przestrzeni na zewnątrz). Według niektórych głosów, dysproporcja przed i po zastosowaniu produktu potrafi być na jego korzyść naprawdę ogromna. To z kolei korzystnie wpływa na komfort codziennego życia (nie tylko zawodowego, ale też podczas odpoczynku i realizacji swoich pasji).

Soczewki z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – czy warto je kupić?

Zaleceniem, jakie często pojawia się przy występujących po długiej pracy przed komputerem dolegliwościach oczu, są soczewki blue control. Czy warto w nie zainwestować? Wiedząc już, jak wiele światła niebieskiego otacza nas na co dzień i mając świadomość, że jego nadmiar niekorzystnie odbija się nie tylko na kondycji wzroku (ale też naszym ogólnym samopoczucie), odpowiedź zdaje się być prosta i powinna być już dla wszystkich jednoznaczna.

Soczewka żółta z filtrem światła niebieskiego dodaje oglądanym przez nie obiektom ciepłych tonów. Takie zażółcenie obrazu prowadzi do złagodzenia działania zimnego światła niebieskiego (w efekcie do naszych oczu dociera go mniej). Nie od dzisiaj wiadomo, że profilaktyka w każdym przypadku jest lepsza, niż samo leczenie. Dobry wzrok jest nam potrzebny przez całe życie. Warto więc o niego zadbać i jak najdłużej cieszyć się dobrą jakością widzenia. Jedną z najprostszych dróg prowadzących ku temu jest właśnie filtr światła niebieskiego – soczewki z taką powłoką, są więc dobrą inwestycją w zdrowie i komfort naszego życia.

Komu przydadzą się soczewki blokujące niebieskie światło ? Każdemu, kto dba o siebie i chce utrzymać swoje dobre samopoczucie przez długie lata. Szczególnie zaś polecane są osobom pracującym przed komputerem.

Soczewki blue blocker są dobrym kompanem również dla miłośników wszelkiego rodzaju gier multimedialnych, e-booków i urządzeń elektronicznych z monitorami. Pamiętajmy, że nasze oczy to bardzo delikatny i wrażliwy na bodźce świetlne narząd zmysłu. Soczewki blue control to kolejna bariera ochronna dla szkodliwych czynników, a skorzystać z niej mogą zarówno osobo noszące na co dzień okulary korekcyjne, jak i posiadacze tzw. „zerówek”.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.