Sportowe okulary na letnie szaleństwa

Lato jest okresem, w którym chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ładna pogoda sprzyja aktywności fizycznej. Niezależnie od tego czy lubimy jeździć na rowerze, biegać lub wędrować po górach powinniśmy pamiętać, aby zadbać o oczy. W słonecznych miesiącach należy chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu, oczy narażone są na podrażnienia spowodowane wiatrem lub zaprószeniem ciał obcych do gałki ocznej. Niektóre rodzaje aktywności wymagają szczególnych zabiegów ochronnych i dbałości o wzrok.

Jakie okulary są najlepsze dla rowerzysty?

Jednym z najbardziej popularnych sportów jest jazda na rowerze. Często przemieszczamy się w ten sposób do pracy, szkoły lub na uczelnię. Taka aktywność fizyczna wymaga odpowiednich soczewek. Idealne okulary muszą być lekkie i wygodne. Dla miłośników dwóch kółek najlepiej sprawdzą się oprawki dokładnie dopasowane do kształtu twarzy i ściśle do niej przylegające. Dzięki temu zyskamy pewność, że oczy izolowane są od promieni słonecznych padających pod różnymi kątami oraz owadów, które w trakcie jazdy mogą dostać się do gałki ocznej. Ergonomiczny kształt oprawek zabezpieczy rowerzystę przed przesunięciem lub spadnięciem okularów. Warto wybierać takie szkła, które mają dodatkowe gumki przy oprawkach zapobiegające otarciom i zapewniające maksymalną wygodę noszenia. Najbardziej wytrzymałe oprawki okularów sportowych wykonane są z poliwęglanu lub grylamidu.

Idealne okulary sportowe dla amatorów turystyki

Letnia pora to czas wyjazdów urlopowych. Chętnie wybieramy się m.in. na wycieczki górskie. Podczas przemierzania leśnych szlaków powinniśmy być zaopatrzeni w odpowiednie okulary ochronne. Istotną sprawą w okresie upałów jest właściwa wentylacja oka. Z tego względu wybierzmy okulary sportowe bez dolnych części oprawek. Między policzkiem a okularami będzie przestrzeń, dzięki której do oka dostanie się chłodniejsze powietrze. Dla osób aktywnych najlepiej sprawdzają się okulary o dużych szkłach, które dobrze chronią oczy przed promieniowaniem UV docierającym z bocznych kierunków. Warto wiedzieć, że szkła w kolorach brązowym i bursztynowym dobrze wyłapują światło niebieskie, dzięki czemu wyraźniej widzimy barwy i kształty otoczenia. Jest to bardzo ważne dla turysty, który chce w bezpieczny dla oczu sposób podziwiać piękno górskich krajobrazów.

Najlepsze okulary dla miłośników sportów wodnych

W gorące dni chętnie chronimy się od upałów nad wodą. Morze i jeziora stanowią cel wakacyjnych wycieczek. Aby najlepiej zadbać o wzrok w czasie uprawiania sportów wodnych, koniecznie zaopatrzmy się w odpowiedni rodzaj okularów sportowych. Idealne soczewki powinny chronić amatorów sportu nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B, ale także posiadać filtr polaryzacyjny zabezpieczający przed oślepieniem. Jest to szczególnie istotne nad wodą, gdzie często widzimy odbijające się w jej tafli refleksy promieni słonecznych. W okolicy dużych zbiorników wodnych często wieje silny wiatr. Świetnie sprawdzają się wtedy okulary z dodatkowym zabezpieczeniem oprawek wykonanym z gumy piankowej. W przypadku sportów wodnych, jak również innych aktywności na świeżym powietrzu, istotną cechą dobrych okularów jest ich lekkość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog