Szkła z antyrefleksem do komputera

 

Praca przy komputerze bywa bardzo męcząca – zwłaszcza, jeśli przed ekranem monitora spędza się co najmniej kilka godzin każdego dnia. Najbardziej narażone na zmęczenie są oczy, które na wskutek długotrwałego wpatrywania się w komputer wysychają, a wzrok robi się mętny i niewyraźny. Dlatego do tego rodzaju długotrwałej aktywności przydają się porządne okulary, posiadające specjalne szkła antyrefleksyjne do komputera.

Zalety jakie posiadają szkła z antyrefleksem do komputera są bardzo liczne, toteż każdy pracownik biurowy powinien się zapoznać bliżej z ich działaniem. Jeśli chcecie poznać, jakie konkretnie argumenty przeważają za ich zakupem – zapraszamy do lektury poniższego wpisu.

Szkła antyrefleksyjne do komputera

Okulary od wieków służą ludziom mającym problemy ze wzrokiem. Współcześnie to właśnie pracownicy biurowi muszą niestety najczęściej wspomagać się nimi, aby być bardziej wydajnymi i użytecznymi w swojej pracy. Modele z standardowymi szkłami korekcyjnymi – mimo, że wyostrzają wzrok i poprawiają jego jakość, stają się jednak męczące dla oczu przy ich długotrwałym użytkowaniu. W szkłach okularów odbija się bowiem każdy promień światła, refleks czy mroczek, co utrudnia normalne funkcjonowanie (zwłaszcza po zmroku).

Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem dla osób potrzebujących poprawić swój wzrok są specjalne szkła antyrefleksyjne do komputera, w których nic się nie odbija. Bardzo wyraźnie widać przez nie źrenice oka, które są niczym nie przesłonięte. Ponadto, szkła z antyrefleksem do komputera nie męczą oczu w takim stopniu jak zwykłe szkła w okularach. Dzięki nim oczy nie są zatem narażone na różne czynniki zewnętrzne i nie muszą się zmagać z refleksami świetlnymi (nic ich nie oślepia). W takich modelach nie odbija się otoczenie, a co najważniejsze – chronią one nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem, pochodzącym z monitorów komputerowych.

Podstawową cechą jeśli chodzi o szkła antyrefleksyjne do komputera jest to, że wzmacniają one kontrast widzenia i nie obniżają transmisji światła. Dzięki temu widziany obraz jest wyraźny oraz przejrzysty. Jednym słowem podnoszą one jakość widzenia w dzień jak i w nocy. Warto też wspomnieć o tym, że jakość takich szkieł z antyrefleksem do komputera jest o wiele lepsza niż w przypadku tradycyjnych modeli, a powłoka antyrefleksyjna dodatkowo je utwardza (przez co są mniej podatne na zarysowania, pęknięcia czy stłuczenia).

Szkła z antyrefleksem do komputera – cena

Koszt okularów ze szkłami antyrefleksyjnymi różni się od siebie w zależności od wybranego modelu. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o same szkła z antyrefleksem do komputera – cena może więc być wysoka lub niska, ze względu na indywidualne cechy danych wariantów i ich właściwości. Najtańsze są tradycyjne produkty z powłoką antyfleksyjną i warstwą hydrofobową. Wartość takich okularów zaczyna się już od 70zł. Poza samą powłoką, posiadają one także specjalną warstwę, która gwarantuje odporność na wodę. Dzięki temu łatwiej jest móc je nam utrzymać w czystości. Jako, że niski koszt idzie w parze z jakością – tego typu szkła cechują się dosyć dużą grubością.

Kolejną grupą cenową są okulary antyfleksyjne, które poza antyrefleksem i powłoką hydrofobową posiadają też ochronę UV. Są one o 30% cieńsze i lżejsze niż zwykłe szkła – to zaś przenosi się na wygodę ich użytkowania (są tak lekkie, że praktycznie nie czuć ich na oczach). Szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe jest w nich blokowane w 100%. Przedział cenowy, w którym takie okulary można zakupić zaczyna się już od 140 zł. Droższe będą modele posiadające wszystkie wymienione poniżej cechy, na które udzielana jest kilkuletnia gwarancja (wynosząca zwykle 3 lata). Cieńsze aż o 50% od tradycyjnych szkieł okularowych, mają także dużo bardziej estetyczny wygląd. W pracy biurowej, gdzie wizerunek ma ogromne znaczenie, takiej wyjątkowej jakości okulary na pewno się nam przydadzą.

Jakie są zatem najdroższe szkła antyrefleksyjne do komputera? Cena przy modelach z górnej półki waha się w granicach 500-600zł, ale ich jakość jest niepodważalna i nieporównywalnie wyższa – są one również odporne na wiele zewnętrznych czynników. Jak widać, końcowy rozrachunek różni się z wielu przyczyn. Najważniejsze czynniki, które mają wpływ na cenę to:

  • grubość szkieł,

  • ich waga,

  • dodatkowe powłoki zabezpieczające oczy przed szkodliwymi czynnikami,

  • łatwość w utrzymaniu czystości,

  • gwarancja producenta,

Wybór okularów ze szkłami antyrefleksyjnymi powinien być starannie przemyślany, a wybrany model pasować do stanowiska na jakim się pracuje, posiadanej wady wzroku i ilości godzin, które musimy spędzić z nimi na oczach.

Jakie szkła antyrefleksyjne do komputera kupić?

Ze względu na ogromną dostępność na rynku, wybór tych produktów jest bardzo duży i mocno zróżnicowany. Szkła antyrefleksyjne do komputera powinny być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych preferencji i osobistych potrzeb. Takie okulary powinna moć założyć każda osoba, która spędza wiele godzin przed komputerem dziennie, a także ci z nas, którym zdarza się często podróżować nocą samochodem. Decydując o wyborze konkretnego modelu szkieł, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich cenę i sprawdzić czy stosunek jakości upatrzonego modelu do jego wartości jest przystępny oraz dopasowany do naszych możliwości finansowych. Droższe warianty są przeważnie o wiele mocniejsze i posiadają więcej zalet, ale zaś tańsze – przystępniejsze cenowo i w zasięgu portfela dla większej ilości osób.

Następne, co należy wziąć pod uwagę kupując szkła z antyrefleksem do komputera to ilość godzin, spędzanych dziennie przed monitorem oraz warunki, w których pracujemy. Czym dłuższy będzie to czas, tym powinny być one mocniejsze i mieć wysoki współczynnik załamania światła. Jeśli ktoś pracuje na pół etatu na stanowisku biurowym, wtedy wystarczą mu zwykłe szkła antyrefleksyjne – jeśli zaś pracuje na pełen etat (a nawet zostaje po godzinach), wtedy musi się zaopatrzyć w szkła antyrefleksyjne o wysokim standardzie, które uchronią jego oczy przed dużo większym zmęczeniem. Pracując w warunkach, gdzie ma się do czynienia z wilgocią i parowaniem, na pewno przydadzą się z kolei szkła antyrefleksyjne do komputera z powłoką hydrofobą. Wtedy nie będą one parować i będzie je można łatwo przeczyścić bez pozostawiania na nich smug. To znacznie ułatwi też pracę i ją przyśpieszy, zwiększając także jej komfort.

Szkła z antyrefleksem do komputera powinny mieć też odpowiednią grubość. Czym cieńsze, tym będą one lżejsze, a dzięki temu noszenie takich okularów cały dzień w pracy nie będzie dla nas męczarnią. Dobre szkła antyrefleksyjne całkowicie odsłonią oczy, co z kolei pomoże w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych, które w pracy biurowej mają ogromne znaczenie.

Jak więc można zauważyć, szkła antyrefleksyjne do komputera to must have każdego pracownika umysłowego i innych osób, pracujących przy komputerze przez wiele godzin dziennie. Posiadają wiele zalet, przemawiających za ich zakupem – na czele z kosztem, który nie jest wbrew pozorom wygórowany, w stosunku do nieocenionych korzyści płynących z ich codziennego noszenia.

Każdy kto pragnie poprawić swój wzrok i uchronić swoje oczy przed chronicznym zmęczeniem i pogorszeniem wzroku, koniecznie powinien zaopatrzyć się w nowoczesne szkła z antyrefleksem do komputera. Można je dopasować do różnych wad wzroku, indywidualnych preferencji oraz aktualnych potrzeb. Są one nieocenioną pomocą w pracy z urządzeniami elektronicznymi (w tym tabletem czy smartfonem), a ich pozytywne oddziaływanie na nasze oczy z pewnością docenią ludzie w każdym wieku.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.