Szkła z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control)– czy warto je kupić?

Szkła z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control)– czy warto je kupić?

- Kategorie: Default

Coraz więcej osób uskarża się na dolegliwości związane z komfortem swojego widzenia – zwłaszcza podczas długiej pracy z komputerem, przy odpoczynku przed telewizorem lub przez częste wpatrywanie się w ekran własnego smartfona. W takich przypadkach polecane do zastosowania są szkła z filtrem światła niebieskiego, których zadaniem jest przede wszystkim ograniczenie ilości promieniowania, docierającego do naszych oczu.

Szkła Blue Control zyskują obecnie na popularności – choć nadal nie brakuje osób, które podchodzą do tego produktu z daleko idącym sceptycyzmem. Czy szkła Blue Light faktycznie są wydatkiem, na który rzeczywiście warto przeznaczyć część naszego domowego budżetu?

Szkła z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – czym są?

Okulary blokujące światło niebieskie to nic innego, jak tradycyjne oprawy w których osadzone są szkła z filtrem światła niebieskiego. Zalecane są do stosowania w szczególności osobom, które znaczną część swojego dnia spędzają wpatrując się w różnego rodzaju monitory cyfrowe. Szkła blue control ograniczają bowiem docierającą do naszych oczu ilość światła niebieskiego, a jego nadmiar sprzyja m.in.:

  • szybkiemu zmęczeniu wzroku,

  • pogorszeniu jakości widzenia,

a nawet uszkodzeniu siatkówki. Szkła odbijające światło niebieskie są najprostszym rozwiązaniem, pozwalającym w znacznym stopniu ograniczyć to niebezpieczeństwo, a przy okazji zapewnić sobie dobre samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Światło niebieskie jest niezbędne, by organizm regularnie funkcjonował w dobowym rytmie. To ono sprzyja syntezie melatoniny, co przekłada się na jakość snu, wypoczynek i ostatecznie na jakość codziennego samopoczucia. Jednak w nadmiarze szkodzi nam na dłuższą metę, prowadząc do wielu zaburzeń. Szkła blokujące niebieskie światło pomagają ograniczyć jego ilość do niezbędnego minimum, a przy okazji poprawić komfort naszej pracy przed monitorem.

Szkła na światło niebieskie blokują lub odfiltrowują szkodliwe dla oczu promienie i w ten sposób chronią nasz wzrok przed uszkodzeniem oraz pogorszeniem jakości widzenia. Sprzyjają też długiej pracy przed monitorami – znacznie opóźniają moment, w którym odczuwa się zmęczenie oczu, uczucie ich suchości lub wrażenie piasku pod powiekami. Dolegliwości te są szczególnie odczuwalne w drugiej części dnia, co z kolei przekłada się na pogorszenie ogólnego samopoczucia, a także nie pozwala często cieszyć się w pełni czasem wolnym od pracy.Szkła korekcyjne z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control)

Wymiana soczewek w noszonych na co dzień okularach to dobry moment, aby zatroszczyć się o dodatkową ochronę naszych oczu. Nawet jeśli na co dzień nie pracujemy przed komputerem, a z urządzeń elektronicznych korzystamy sporadycznie – warto sięgnąć po szkła korekcyjne Blue Control. Nie tylko poprawią one jakość widzenia, ale też będą dodatkową barierą dla szkodliwych promieni. Szkła korekcyjne z filtrem światła niebieskiego przydadzą się też na zewnątrz, aby w otwartej przestrzeni kontrolować ilość naturalnego światła docierającego do naszych oczu.

Osoby z wadą wzroku doskonale wiedzą, jak wielką wartością jest dobra jakość widzenia. Szkła z powłoką Blue Control pomagają cieszyć się nią przez długie lata, a filtr blokujący światło niebieskie można nałożyć na każdą soczewkę. Warto zatem zadbać o to, aby nowe soczewki skutecznie chroniły Twoje oczy przed tymi szkodliwymi dla nich czynnikami.Szkła z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) a jazda samochodem

Długie wpatrywanie się w monitory i skupianie wzroku na otoczeniu może szybko zmęczyć oczy. Sprzyjają temu również odblaski, jakie powstają na szkle i które są efektem odbicia nawet najmniejszego źródła światła. Wykorzystaj prosty sposób na wyeliminowanie powyższych problemów, którym będą szkła Blue Control, a jazda samochodem ponownie stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością.

Wszyscy kierowcy wiedzą jak szczególnie wymagającym zajęciem jest prowadzenie pojazdu – zwłaszcza, jeśli chodzi o zmysł wzroku i tym bardziej, kiedy mówimy o odpowiedzialności za bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i swoich pasażerów, a także innych uczestników ruchu. Polecamy zatem dołączyć do wyposażenie swojego auta choćby popularne „zerówki”, w których osadzone są szkła do okularów Blue Control.

Warto mieć na uwadze, że współczesne pojazdy wyposażone są w funkcjonalne ekrany cyfrowe. To kolejny powód, aby przed wyruszeniem nawet w krótką podróż założyć pokryte powłoką ochronną szkła – niebieskie światło bywa podstępne i jeśli możecie w jakikolwiek sposób ograniczyć jego szkodliwe działanie, to dobrze jest z takiej możliwości skorzystać.


Szkła z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – cena

Jeśli chodzi o wydatki, z jakimi trzeba się liczyć kupując szkła z filtrem światła niebieskiego – cena soczewek osadzanych w oprawie, które pokryte mają być dodatkową powłoką ochronną, nieco wzrasta. To, jak bardzo zmieni się wartość w końcowym rozrachunku, zależy w dużej mierze od wartości charakteryzującej szkła odbijające światło niebieskie. Cena zmienia się bowiem wraz z bardziej zaawansowaną wadą wzroku.

Biorąc pod uwagę zalety, jakie niosą ze sobą szkła korekcyjne Blue Control, cena tego produktu za komfort widzenia (połączony z ochroną dla oczu) wydaje się nie być zbyt wygórowana. W najtańszej z dostępnych opcji, koszt dodatkowej bariery może zamknąć się już w 50 zł. Rozważając ich zakup warto pamiętać, że korzystając często z okularów wyposażonych w szkła Blue Control, cena ich zakupu bardziej traci na wartości, a my amortyzujemy w ten sposób poniesione koszty. Nie warto zatem na nich oszczędzać – tym bardziej, jeśli ich filtr faktycznie przyda się nam w codziennej pracy.

Nawet jeśli cieszysz się w tym momencie nienagannym wzrokiem, dobrze jest zagospodarować w swoim budżecie środki na zakup dobrych okularów. Pamiętaj, że możesz nie cieszyć się nim długo, jeśli nie zadbasz odpowiednio wcześniej o swoje oczy. Skorzystaj zatem z możliwości, jakie dają szkła do okularów Blue Control – cena produktu uwzględnia już powłokę zatrzymującą światło niebieskie (o czym również warto pamiętać), co z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość Twojego widzenia.

W każdym przypadku, kiedy od kondycji wzroku zależy efektywność naszej pracy lub bezpieczeństwo własne oraz innych ludzi – związane z tym wydatki tracą na wartości. Idąc tym tropem dochodzimy do wniosku, że w pewnych sytuacjach wręcz niezbędnym wsparciem mogą okazać się dobrej jakości szkła z powłoką Blue Control i cena (jako główna składowa produktu) przestaje mieć wówczas znaczenie.

Szkła z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – opinie

Wraz z poszerzającym się gronem osób, które zakupiły już szkła Blue Control – opiniewystawiane przez kolejnych zadowolonych użytkowników przekonują powoli sceptyków, którzy do nowości podchodzą z niechęcią i niedowierzaniem w skuteczność działania reklamowanych rozwiązań.Jeszcze niedawno za zupełnie zbędny gadżet uznawane były również szkła z filtrem światła niebieskiego. Opinie, które w ostatnim czasie pojawiają się masowona ich temat (w przeważającej większości pozytywne) sugerują jednak, aby samodzielnie sprawdzić, na czym polega fenomen tego wynalazku.

Wśród zalet najczęściej wymienianych przez osoby noszące okulary z filtrem światła niebieskiego pojawia się czas, w jakim można pracować przed komputerem bez uczucia zmęczonych oczu. Wielu użytkowników przyznaje, że zapomnieli już, czym jest efekt suchego oka i pożegnali bez żalu z domowej apteczki swoje krople nawilżające. Nie brakuje także osób, które podczas korzystania ze szkieł Blue Control zauważyły też poprawę kontrastów w polu widzenia (za co odpowiedzialna jest optymalna ilość światła niebieskiego przepuszczana przez filtry).Szkła z filtrem światła niebieskiego (Blue Light / Control) – czy warto je kupić?

Zmęczenie oczu, ich podrażnienie i suchość, łzawienie, słabe oraz nieostre widzenie, a nawet bóle głowy – to lista dolegliwości, często towarzyszących nam w ostatnich latach. Szczególnie uskarżają się na nie osoby, spędzające wiele godzin wpatrując się w elektroniczne wyświetlacze. To efekt emitowanego przez monitory światła niebieskiego, którego ilość docierającą do oczu skutecznie ograniczają szkła Blue Control. Czy warto je kupić i uszczuplić swój portfel o kilkadziesiąt złotych?

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, jakie odczuwają osoby noszące soczewki z filtrem światła niebieskiego – wydatek związany z ich zakupem nie jest fanaberią i warto znaleźć na niego środki w domowym budżecie. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę ewentualne późniejsze koszty leczenia oczu zniszczonych przez szkodliwe światło niebieskie. Policz, ile w skali roku wydajesz chociażby na krople nawilżające, po które sięgasz podczas pracy przy komputerze lub oglądając telewizję – wydatek na szkła Blue Control szybko się zwróci, a Ty będziesz cieszyć się na nowo zdrowymi oczami.Można powiedzieć, że szkła z filtrem światła niebieskiego to produkt z serii must have dla każdej osoby, która podchodzi poważnie do kwestii własnego zdrowia i chętnie korzysta z dostępnych na rynku propozycji oraz gadżetów, podnoszących komfort codziennego życia.

Szkła Blue Control staja się powoli stałym elementem w biurowych przestrzeniach, a wiele osób nie rozstaje się z nimi również na zewnątrz. Nadmierna ilość światła niebieskiego może być bowiem szczególnie uciążliwa i niebezpieczna nawet na powietrzu, gdy przebywamy przy intensywnym świetle naturalnym w otwartej przestrzeni.

Trudno zatem dziwić się, że coraz częściej na szkła Blue Light decydują się nie tylko osoby wymagające korekcji wzroku, ale również takie które do tej pory nie skarżyły się na żadne dolegliwości z nim związane. Dołącz do nich i Ty – postaw na własne zdrowie, sięgając po szkła z filtrem światła niebieskiego, które staną się od teraz nieodzownym elementem Twoich ulubionych okularów!

Udostępnij artykuł