Tani a dobry zegarek męski

Wydawać by się mogło, że te dwa przymiotniki – „tani” i „dobry” – się wykluczają. Nic bardziej mylnego. Również wśród zegarków na rękę można znaleźć produkty, stanowiące swego rodzaju złoty środek – łączące zadowalającą jakość z niewygórowaną ceną.

Zanim kupimy zegarek, powinniśmy się koniecznie zastanowić, w jakich sytuacjach będziemy z niego korzystać. Od tego zależeć będzie wybór konkretnego modelu. Można zaryzykować tezę, że mężczyzna powinien mieć co najmniej dwa zegarki: jeden sportowy, na mniej zobowiązujące okazje, drugi natomiast – elegancki, na większe wyjścia i spotkania biznesowe. Jeśli szukamy zegarków o zrównoważonej relacji cena-jakość, na ogół możemy sobie pozwolić na zakup takiego zestawu.

Męskie zegarki – czego unikać?

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z jednego – zegarkami, tak jak i wszelkimi dodatkami biżuteryjnymi rządzą prawa mody. Jeśli chcemy kupić dobry sprzęt w niewygórowanej cenie, powinniśmy oprzeć się pokusie sięgania po reklamowane wzory z najnowszych kolekcji. W katalogach domów mody często znajdziemy drogie męskie zegarki, które wcale nie charakteryzują się ponadprzeciętną jakością (niektórzy projektanci podzespoły do swoich wyrobów sprowadzają z krajów azjatyckich). Ich wysoka cena wynika natomiast z marki – tu płaci się wyłącznie za prestiż. Tym bardziej nie kupujmy podróbek „modowych” zegarków. W takim wypadku mamy 100% pewności, że natrafimy na chiński mechanizm, który bardzo szybko odmówi nam posłuszeństwa.

Rozsądek nakazywałby także unikanie tak zwanych smartwatchy. Choć nowe technologie są kuszące, to jednak tego typu zegarek to spory i nie do końca uzasadniony wydatek. Dlaczego? Cóż, smartwatcha nie będziemy w stanie zabrać ze sobą do teatru czy na spotkanie biznesowe – byłoby to faux pas. Ponadto odpowiednio dobrany zegarek może służyć nam latami. Jak będzie ze smartwatchami? Trudno w tej chwili jednoznacznie określić, ale nie powinniśmy spodziewać się, że ich żywot będzie dłuższy niż przeciętnego telefonu komórkowego.

Męskie zegarki – na co zwrócić uwagę?

Czym zatem kierować się, wybierając tani a dobry zegarek? Jeśli chcemy markowego sprzętu, zapoznajmy się przede wszystkim z ofertą firm szwajcarskich. Mają one w ofercie męskie zegarki bardzo dobrej jakości, często w niewygórowanych cenach. Warto zwrócić uwagę na modele z poprzednich sezonów – choć nie będą odbiegać standardem od swoich następców, cena powinna być nieco niższa.

Wybierając męskie zegarki, zwróćmy uwagę nie tylko na kraj pochodzenia, ale i zastosowane materiały. Szczególnie istotny jest sposób wykonania szkiełka zegarkowego – to ono jest najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i od niego w dużej mierze zależeć będzie, jak długo zegarek nam posłuży. Trzeba wiedzieć, że twardość zastosowanego materiału podawana jest w skali Mohsa, gdzie najtwardsze materiały otrzymują wartości 8-9 (10 zarezerwowana jest dla diamentu), najdelikatniejsze natomiast charakteryzowane są cyfrą 1. Warto również wybrać model z bransoletą – jej żywotność jest większa niż w przypadku przeciętnego skórzanego paska.

Jak widać, niewygórowana cena wcale nie musi iść w sprzeczności z odpowiednią jakością. Wystarczy tylko kierować się rozsądkiem i nie ulegać presji świata mody.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog