W nowy rok w nowych okularach

Często spotykaną sytuacją wśród pacjentów gabinetów okulistycznych jest noszenie tych samych okularów korekcyjnych przez wiele miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet lat. Jak łatwo można wywnioskować, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Oko, podobnie jak reszta ciała człowieka, podlega nieustannym zmianom. Dlatego często w wyniku zmniejszenia lub zwiększenia wady wzroku konieczne jest zastosowanie zupełnie innych soczewek. Czy nowy rok może okazać się przełomowy także dla zdrowia twoich oczu?

Nowe okulary – wskazanie medyczne

Jak już zostało wspomniane wcześniej, noszenie tych samych okularów przez długi czas nie jest wskazane z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest poprawa zdolności skupiającej soczewki. W wyniku regularnego stosowania korekcji wzroku może okazać się, że oczy nie potrzebują już okularów o tak dużej zdolności skupiającej. W tym przypadku powinieneś okulary wymienić na nieco słabsze (oczywiście o tym powinien zadecydować okulista), lub całkowicie przestać je nosić. Drugi przypadek jest niestety gorszy. Wraz z wiekiem oraz w wyniku predyspozycji genetycznych stan twojego wzroku może się pogorszyć, przez co konieczna będzie wymiana okularów na silniejsze (o większej zdolności skupiającej lub rozpraszającej).

Nowy Roknowe okulary – nowa osobowość!

Okulary jak każdy przedmiot z czasem powszednieje. Pewnie i ty po jakimś czasie traktujesz je jako zwykłą rzecz, na którą w życiu codziennym nie zwracasz większej uwagi. Jest to częsty błąd. Okulary to integralna część twarzy, które zajmuje jej dużą część. Rodzaj okularów nadaje znaczenie temu, w jaki sposób postrzegają cię ludzie. Oprawki duże oraz okrągłe dodają w oczach innych inteligencji oraz ogłady. Prostokątne i drobne natomiast mogą sprawić, że zostaniesz zakwalifikowany jak specjalista komputerowy mimo, że nigdy nie miałeś zbyt dużej styczności ze sprzętem komputerowym. Przeciwsłoneczne modele zwiększą twoją pewność siebie, a osoby wokół na pewno to dostrzegą. Zatem zmień coś nie tylko w swoim wyglądzie. Nowe okulary nie tylko odmienią wygląd twojej twarzy, ale również pozwolą przeżywać codzienność jako zupełnie inna osoba!

Okularowe przebieranki

Nowy rok wcale nie musi oznaczać konieczności pozbycia się starych okularów. Znakomitym pomysłem może okazać się stworzenie domowej kolekcji oprawek w najróżniejszych worach oraz kolorach. Co zyskujesz, posiadając w domu taką kolekcję? Przede wszystkim możliwość idealnego dopasowania okularów do rodzaju oraz ogólnego stylu swojego outfitu! Akcesoria odzieżowe to nie tylko biżuteria, ale również okulary. Dlatego jak każdy inny dodatek powinien idealnie komponować się z twoim stylem.

 Dyskomfort a zmiana okularów

Nowe okulary, zwłaszcza w przypadku takich o większej ilość dioptrii, mogą powodować delikatny dyskomfort w trakcie pierwszych kilku dni. Absolutnie nie powinieneś się tym martwić. Takie dolegliwości wywołane są tym, że wzrok przystosowuje się do nowych soczewek korekcyjnych. Jeżeli jednak objawy się nasilają i trwają przez bardzo długi czas, powinieneś skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub okulistą i powiadomić go o swoich wątpliwościach.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog