Zakup okularów w sklepie stacjonarnym vs. w sklepie online – wady i zalety rozwiązań

Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością – szczególnie jeśli mowa o zakupie ubrań czy dodatków. I wcale nas to nie dziwi – można „wybrać się” na zakupy o każdej porze dnia i nocy, niemal z dowolnego miejsca na ziemi. Dziś pod lupę bierzemy zakupy okularów w sklepie stacjonarnym oraz w sklepie online.

Zakup okularów w sklepie stacjonarnym – zalety

Największą zaletą zakupu okularów w sklepie stacjonarnym jest możliwość ich przymierzenia i dostosowania do swojego kształtu twarzy oraz gustu, a także wady wzoru w przypadku okularów korekcyjnych. Ponadto, korzystny jest również bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, który niejednokrotnie doradzi i pomoże rozwiać wątpliwości, np. co do konkretnego modelu okularów. Co więcej, zwykle można zakupić okulary w sklepie i tego samego dnia zabrać je ze sobą do domu. Bez długiego często oczekiwania na dotarcie przesyłki.

Zakup okularów w sklepie stacjonarnym – wady

Niestety, zakupy okularów w sklepie stacjonarnym nie są wolne od drobnych mankamentów. Jednym z nich jest często niewielki asortyment (szczególnie w przypadku małych sklepików) albo dłuższe oczekiwanie na sprowadzenie do sklepu wymarzonej pary okularów. Często kupno w sklepie stacjonarnym jest nieprzemyślane – okulary kupuje się w biegu, pod wpływem chwili czy emocji, bez sprawdzenia opinii o danym produkcie. Zwykle nie ma też okazji do porównania cen danego modelu w różnych sklepach – a przecież gdzie indziej niż w sklepie online może być taniej?

Zakup okularów w sklepie online – zalety

Z pewnością jedną z największych zalet zakupu okularów w sklepie online jest oszczędność czasu. Możesz dokonać wyboru kiedy tylko będziesz mieć na to chwilę. Ponadto, w internecie jest o wiele większy wybór modeli okularów – różne wzory, kolory, wielkości oprawek, dzięki czemu masz pewność, że znajdziesz swój wymarzony fason. Ponadto, szalenie pomocne są opinie klientów o danych produktach, dzięki czemu masz możliwość skonfrontowania ich ze swoimi oczekiwaniami czy rozwiania ostatecznych wątpliwości przed zakupem. Zwykle sklepy internetowe tworzą różnego rodzaju wizualizacje i przykładowe stylizacje z okularami, co pozwala na wyobrażenie sobie, jak dany model będzie prezentować się podczas noszenia. Ponadto, sklep internetowy także oferuje pomoc konsultanta w kwestii doboru okularów czy nurtujących klienta pytań.

Zakup okularów w sklepie online – wady

Niestety, jedną z największych wad zakupów w sklepie online jest brak możliwości przymierzenia okularów przed zakupem i wybieranie ich „na oko”. Wiele osób lubi dotknąć towar przed nabyciem, niestety przez ekran jest to niemożliwe. Szczęśliwie wiele sklepów internetowych oferuje opcję bezpłatnego zwrotu lub wymiany towarów, jeśli nie spełni on oczekiwań. Ponadto, mimo że zakupy online oszczędzają czas, to istnieje ryzyko, że możesz go również przez nie stracić. Szczególnie jeśli będziesz zbyt długo szukać oczekiwanego modelu i nie będziesz mógł zdecydować się na dany model.

Zakupy okularów zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online mają swoje wady i zalety. Wybierz zatem najwygodniejszą dla siebie metodę nabycia okularów.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog