Znani w okularach

Okulary już jakiś czas temu przestały być postrzegane wyłącznie jako narzędzie niezbędne do codziennego funkcjonowania z wadą wzroku. Dzisiaj sięgamy po nie także by nadać stylu naszemu wizerunkowi. Inspiracją często są gwiazdy i celebryci. Często to właśnie oni dyktują aktualne trendy i projekty modnych oprawek okularów. Czasami stają się nieodłączną, charakterystyczną częścią wizerunku znanych osób.

Czerwone nerdy Jurka Owsiaka

Trudno wyobrazić sobie Jurka Owsiaka bez charakterystycznych okularów. Czerwone nerdy noszone przez wiele lat stały się znakiem rozpoznawczym dyrygenta największej orkiestry porywającej ludzkie serca.

Okulary wzorowane na tych, które nosi Jurek Owsiak, to barwny dodatek do luźnej, codziennej stylizacji. Można po nie sięgnąć, by pokazać swoją optymistyczną naturę i odwagę do podejmowania wyzwań.

Nerdy, inaczej zwane kujonkami, kojarzone są z intelektualistami i wymagającymi profesorami, z którymi wielu z nas miało kontakt w szkole. Połączenie tego z żywym kolorem tworzy wizerunek osoby, która kreuje swoje życie w sposób rozsądny i przemyślany, ale potrafi spojrzeć na świat z przymrużeniem oka.

Lenonki – bądź jak John Lennon

Okulary hipisów, po które przed laty sięgnął John Lennon, do dzisiaj towarzyszą nam w modowych trendach. Charakterystyczne, okrągłe oprawki pojawiają się w wersji przeciwsłonecznej i korekcyjnej. To ponadczasowy model, który obecnie dostępny jest w wielu wersjach, po które chętnie sięgają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Komu pasują stylowe lenonki? Nie są to okulary, które dobrze zaprezentują się na każdej twarzy. Złagodzą jej rysy, dodadzą krągłości i optycznie ją wydłużą. Oprawki spopularyzowane przez Johna Lennona polecane są osobom o twarzy trójkątnej, owalnej i kwadratowej.

Sensualna i mądra jak Marilyn Monroe

Kocie okulary stały się symbolem kobiecego sexapilu, odkąd pojawiły się w charakterze dodatków do stylizacji noszonych przez Marilyn Monroe. Trend pochodzących z lat 50. ubiegłego stulecia przetrwał do dziś i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miał przejść do lamusa. Wręcz przeciwnie – co jakiś czas powraca na wybiegi, a robi to w wielkim stylu.

W kocich oprawkach osadzane są szkła przeciwsłoneczne, korekcyjne i „zerówki”. W każdej wersji wyglądają niezwykle kobieco i stylowo, a idealnie prezentują się na twarzy owalnej oraz trójkątnej. Charakterystyczna, wyciągnięta ku górze zewnętrzna linia oprawy, dodaje jej nieco lekkości, subtelności i drapieżnego, kojarzonego z dzikimi kotami wizerunku.

Zaokrąglone oprawki Woody’ego Allena

Grube, czarne oprawy okularów to nieodłączny dodatek, bez którego trudno wyobrazić sobie wizerunek Woody’ego Allena. Ich nieoczywisty kształt – zaokrąglony i nieco spłaszczony w górnej części, kojarzony jest z typem intelektualisty z lekką duszą. Woody Allen pokazał, że niewielki dodatek służący korekcji wzroku może doskonale podkreślić nie tylko osobowość człowieka, ale też jego dokonania.

Oprawki okularów, jakie upodobał sobie Woody Allen, świetnie sprawdzą się w stylizacjach vintage. Można zestawiać je z codziennymi, luźnymi outfitami i formalnym, biurowym zestawem.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog | Oprawki