Dostawa już za 7,90zł !   Od 100zł Wysyłka Gratis

14 dni na zwrot

Darmowa dostawa od 100zł

Do darmowej dostawy brakuje: [[value]] [[currency]]

Otrzymujesz darmową dostawę!

do kasy suma: 0,00 zł
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy?
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy?

Obecnie okulary przeciwsłoneczne stały się czymś więcej, niż tylko akcesorium zapewniającym ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem i nadmiarem światła. Dzięki nim możesz wyrazić nie tylko swoje upodobania modowe, ale również indywidualny styl. Przyciemnione szkła to doskonałe dopełnienie wielu stylizacji na różne okazje, a prawidłowo dobrany kształt oprawek pozwoli Tobie poprawić optycznie proporcje własnej twarzy i ukryć jej mankamenty. Czy wiesz, że noszenie ciemnych okularów pomaga chronić ją (szczególnie w okolicach oczu,) przed powstawaniem zmarszczek? Z tego względu warto nosić je zawsze w słoneczną pogodę – nie tylko latem. Uchroni Cię to przed mrużeniem oczu na słońcu i szybszym tworzeniem się tzw. „kurzych łapek”. Aby okulary dodały Tobie urody i stanowiły cenne dopełnienie Twojego outfitu, powinny dobrze harmonizować z wyglądem. Dlatego warto postawić sobie pytanie - jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne damskie a kształt twarzy

Najważniejszym aspektem, jakim powinnaś kierować się przy wyborze ciemnych okularów jest kształt Twojej twarzy. To on w głównej mierze determinuje, w jakich oprawkach będziesz prezentować się najkorzystniej. Aby prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy wystarczy kilka prostych kroków – dzięki nim bez trudu określisz, która z podstawowych figur geometrycznych najlepiej charakteryzuje Twoje oblicze.

Najprostszym sposobem na przeprowadzenie takich pomiarów jest zrobienie sobie selfie. Ustaw się na wprost obiektywu i postaraj odgarnąć włosy do tyłu, aby twarz była dobrze widoczna. Na zdjęcie nanieś punkty:

a) po obu stronach zewnętrznych krawędzi czoła

b) na wysokości lewej i prawej kości policzkowej

oraz dwa punkty po obu stronach żuchwy. Przyjrzyj się siatce, jaką utworzyło sześć zaznaczonych kropek i przyporządkuj do niej figurę geometryczną, która najlepiej się w nią wpisuje. Podstawowymi są:

  • prostokąt
  • kwadrat
  • koło
  • owal
  • trójkąt (tzw. twarz w kształcie serca)

Określenie kształtu twarzy przyda Ci się nie tylko do precyzyjnego dopasowania kształtu okularów (w których będziesz pięknie wyglądać), lecz także np. przy wyborze najkorzystniejszej fryzury. Gdy już wiesz jaką figurę reprezentujesz, bez trudu wybierzesz dla siebie najlepsze spośród szerokiego asortymentu oprawek okulary przeciwsłoneczne damskie – Twarz zyska dzięki nim więcej kobiecości. Przyciemnione okulary to także dopełnienie stroju, potrafiące dodać również niesamowitego seksapilu. W torebce każdej kobiety, dla której ważny jest dopracowany styl i piękny wygląd, powinno znaleźć się więc etui z okularami na słoneczne dni.

[pswp_products ids="220"]

Okulary przeciwsłoneczne damskie a okrągła twarz

Jeżeli Twoja twarz cechuje się krągłościami w okolicy żuchwy i czoła, jej długość jest mniej więcej podobna jak szerokość, a kości policzkowe są praktycznie niezarysowane, to najprawdopodobniej jesteś właścicielką okrągłej buzi. Takie rysy są bardzo wdzięczne i dziewczęce, jednak zapewne chciałabyś je nieco wysmuklić i dodać im wyrazistości, by prezentowały się bardziej kobieco. Ten efekt uzyskasz stawiając właśnie na dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne damskie dla okrągłej twarzy. W Twoim przypadku najlepiej sprawdzą się oprawki, które swoją kanciastością zrównoważą jej zaokrąglone linie. Okulary przeciwsłoneczne damskie do okrągłej twarzy powinny mieć też subtelną ramkę, by dodatkowo nie powodowała ona wrażenia ciężkości i szerokości. Świetnie będą pasować dla Ciebie również prostokątne i dość wąskie szkła oraz niezwykle modne „kocie” okulary, które spowodują optyczne wyszczuplenie okolic brody. Na pewno powinnaś zrezygnować z modeli o okrągłych lub bardzo małych szkłach, gdyż spotęgują wrażenie pyzatej buzi, którego chcesz uniknąć. Zadbaj, by Twoje kości policzkowe nie były przysłonięte przez okulary przeciwsłoneczne damskie – okrągła twarz nie ma ich w naturalny sposób wyeksponowanych, dlatego nadmierne zakrycie rejonu policzków przez szkła sprawi, że Twoja buzia wyda się płaska. Dzięki opisanym powyżej zasadom powinnaś już wiedzieć, jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy (damskie) będą najlepiej prezentować się w Twoich stylizacjach.

[pswp_products ids="4662"]

Okulary przeciwsłoneczne damskie a owalna twarz

Okazuje się, że piękno można ująć w pewne matematyczne ramy i kluczem do niego jest tzw. „złota proporcja”. Od dawna ludzie sztuki wykorzystywali ją w kompozycji swoich prac, a wielkie dzieła architektury zabytkowej oparte są najczęściej o złoty podział odcinka. Pewnie zastanawiasz się, jaki związek mają dzieła sztuki z doborem okularów do kształtu twarzy? Łączącym je kluczem jest właśnie złota proporcja. Jeżeli szerokość Twojej twarzy mieści się około dwukrotnie w długości, a dodatkowo masz łagodne, lekko zaokrąglone rysy z delikatnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi i żuchwą – jesteś prawdziwą szczęściarą. Buzia charakteryzująca się takimi cechami uchodzi za najbardziej proporcjonalną, dlatego możesz pozwolić sobie na każde szaleństwo wybierając okulary przeciwsłoneczne damskie – twarz owalna nie wymaga korygowania proporcji i świetnie będzie prezentować się zarówno w lenonkach, jak i awiatorkach czy klasycznych oprawach wayfarer. Jeżeli lubisz eksperymenty z modą, możesz wybierać także awangardowe szerokie i ozdobne ramki lub kolorowe szkła. Z pewnością na Twojej idealnie proporcjonalnej twarzy będą prezentowały się doskonale. Klasyczne kształty okularów przeciwsłonecznych damskich dodadzą Ci powagi i dystyngowanego wyglądu, a okrągłe szkła świetnie sprawdzą się na szalonej wakacyjnej imprezie. Trójkątne okulary typu kocie oko podkreślą zaś Twój kobiecy wdzięk podczas romantycznego spotkania.

[pswp_products ids="693"]

Okulary przeciwsłoneczne damskie a szczupła twarz

Jeżeli jesteś drobnej postury, to Twoja twarz przypomina swoim kształtem prawdopodobnie trójkąt lub serce. Zazwyczaj charakteryzujące się ona mocno zarysowanymi, szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi i drobną spiczastą brodą – często posiadają ją osoby postury szczupłej, choć nie jest to regułą. Gdy Twoja buzia wpisuje się w kształt trójkąta, możesz pozwolić sobie na dość dużą dowolność przy wyborze kształtu oprawek. Okulary przeciwsłoneczne słoneczne damskie do szczupłej twarzy powinny przede wszystkim cechować się dużą liczbą zaokrągleń – jeżeli chcesz zrównoważyć ostrą linię podbródka, postaw na szkła w formie odwróconej litery D, które okrągłą część mają na dole. Świetnie będą też wyglądać na Tobie lenonki czy okulary w kształcie delikatnego kociego oka. Trójkątna twarz uchodzi za niezwykle kobiecą, dlatego możesz podkreślić jej kształt, wybierając okulary o szkłach przypominających trójkąt. Ponieważ Twoja uroda wyróżnia się delikatnością, staraj się nie przytłoczyć jej zbyt ciężkimi i ozdobnymi ramkami okularów – w tym aspekcie postaw raczej na minimalizm.

[pswp_products ids="224"]

Okulary przeciwsłoneczne damskie a mała twarz

Nie tylko kształt twarzy ma znaczenie przy wyborze idealnych okularów – istotna jest także jej wielkość. Jeżeli jesteś drobną, niewysoką osobą, to prawdopodobnie masz także buzię niewielkich rozmiarów. Okulary przeciwsłoneczne damskie dla małej twarzy mają za zadanie podkreślić jej subtelne rysy i przede wszystkim nie zasłonić ich. Sięgaj zatem po ramki o niewielkich szkłach. Nie powinny one wystawać poza obrys Twojej twarzy ani zachodzić zbyt mocno na czoło i policzki. Kierując się tymi zasadami z pewnością dobierzesz najkorzystniejsze dla własnej urody okulary przeciwsłoneczne damskie – mała twarz prezentuje się doskonale w proporcjonalnie dobranych i niedużych szkłach oprawionych w proste, klasyczne ramki. Lepszym wyborem będą też dla Ciebie przyciemnione szkła w odcieniach brązu, aniżeli te bardziej ciemne, wpadające w czerń.

 

Okulary przeciwsłoneczne damskie a drobna twarz

Filigranowe Panie mają także drobne rysy twarzy – jeżeli Twoja buzia jest bardzo szczupła i ma dość wyraźnie zaznaczone kości policzkowe oraz żuchwę, możesz nieco złagodzić te cechy i dodać im miękkości za sprawą dobrze dobranego kształtu oprawek Twoich ciemnych okularów. Zmiękczeniu ostro zarysowanej twarzy posłużą znakomicie okulary o opływowych ramkach. Możesz korzystać z dużego wyboru modeli, jednak pamiętaj że okulary przeciwsłoneczne damskie do drobnej twarzy nie powinny być zbyt obszerne. Mogą lekko zachodzić na kości policzkowe, jeżeli ta część twarzy jest szczególnie wyraziście zarysowana – dzięki temu zabiegowi rejon policzków zyska łagodną krzywiznę, a kości jarzmowe przestaną zbyt mocno wystawać. Dobrym modelem przyciemnionych okularów będą dla Ciebie opływowe awiatorki. Staraj się unikać ramek o kształcie prostokątów lub kwadratów, gdyż mogą niepotrzebnie wyostrzyć nadmiernie Twoje drobne rysy.

Okulary przeciwsłoneczne damskie a pociągła twarz

Jeżeli długość Twojej twarzy znacznie przekracza szerokość – oznacza to, że jest ona pociągła. Tego rodzaju buzie często cechują się dość szeroką linią brody i wydatną żuchwą. Twoim celem podczas doboru okularów będzie zatem przywrócenie harmonijnych proporcji oraz wysmuklenie dolnej części buzi. Okulary przeciwsłoneczne damskie do pociągłej twarzy powinny mieć na pewno duże szkła – taki zabieg optycznie skróci Twoje oblicze i odwróci uwagę od prostokątnej linii żuchwy. Możesz wybierać oprawki o mocnych ramkach w górnej części i cienkich w okolicach szkieł. Doda to lekkości dolnej części twarzy i złagodzi jej podłużny wygląd. Świetnym wyborem będą dla Ciebie okulary przeciwsłoneczne damskie oversize, czy cieszące się dużą popularnością aviatorki. Możesz pokusić się o grubsze ramki z ozdobną górną częścią, która skutecznie przykuje wzrok i odwróci go od rejonu nadmiernie podłużnej brody.

Precyzyjnie dobrane okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy skutecznie podkreślą Twoją naturalną urodę. Dzięki znajomości kilku zasad, które przedstawiliśmy w powyższym wpisie z łatwością dobierzesz wśród bogatej oferty przyciemnianych okularów takie, w których będziesz wyglądała i czuła się wspaniale. Istotnymi cechami, jakimi powinnaś kierować się przy wyborze okularów – oprócz kształtu buzi, jest także Twoja fryzura, która wpływa na postrzeganie jej proporcji. Istnieje uniwersalna zasada, dzięki której będziesz zawsze wiedziała, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy damskie: ostre rysy zrównoważą kanciaste oprawki, a opływowym rysom zawsze dodadzą wyrazistości oprawki kanciaste. Czyli krótko mówiąc – kontrastuj, by uzyskać efekt harmonii. Zajrzyj na sklep internetowy Stylion, gdzie znajdziesz stylowe modele okularów przeciwsłonecznych dla kobiet i dopasuj dla siebie swoje idealne oprawki.

[product category_id="103" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Inne kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium