Dostawa już za 7,90zł !   Od 100zł Wysyłka Gratis

14 dni na zwrot

Darmowa dostawa od 100zł

Do darmowej dostawy brakuje: [[value]] [[currency]]

Otrzymujesz darmową dostawę!

do kasy suma: 0,00 zł
Okulary ochronne do pracy przy komputerze – wszystko co powinieneś wiedzieć
Okulary ochronne do pracy przy komputerze – wszystko co powinieneś wiedzieć

Dzisiejszy świat stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania, a większość naszych codziennych działań (również tych zawodowych), rozgrywa się w Internecie. Przed monitorem spędzamy wiele godzin każdego dnia. Powoduje to problemy z kręgosłupem, nieprawidłową postawą ciała, ale przede wszystkim ze wzrokiem – to właśnie on jest najdelikatniejszym zmysłem, który najbardziej cierpi na działaniu światła monitorów, dlatego większości z nas przydadzą się okulary ochronne do pracy przy komputerze. Ich działanie potrafi zaskoczyć! Jeżeli Twoja praca koncentruje się głównie na spędzaniu długich godzin przed ekranem monitora, warto abyś zainwestował i kupił swoją parę, a efekty zobaczysz już po krótkim czasie ich użytkowania. Jak działają okulary ochronne do pracy przy komputerze i czy rzeczywiście pomagają? Zapraszamy do lektury!

Okulary ochronne a praca przy komputerze

Każdy monitor (niezależnie od technologii, w której został wykonany), emituje szkodliwe niebieskie światło. Choć w nowoczesnych urządzeniach montowane są specjalne filtry, które mają ten efekt łagodzić, nie da się go mimo wszystko zredukować do zera. Im dłuższy czas przebywania przed ekranem, tym większe jest zmęczenie oczu, a w dłuższej perspektywie czasu również poważniejsze problemy ze wzrokiem. Jak im zapobiegać? Trudno oczekiwać, że w dobie komputerów i Internetu nagle przestaniemy korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki. Trzeba zresztą także podkreślić, że wzrok psują również smartfony, tablety czy nawet czytanie w nieodpowiednim świetle. Jednym z rozwiązań niwelujących szkodliwe oddziaływanie tych urządzeń na nasze oczy są okulary ochronne – praca przy komputerze w ich asyście będzie na pewno mniej uciążliwa dla naszego widzenia. Posiadają one powłokę antyrefleksyjną, która wspomaga nasz wzrok, niwelując ilość refleksów świetlnych, które niepostrzeżenie pojawiają się na monitorze komputera. Dodatkowo zostały one również wyposażone w powłokę antyelektrostatyczną, co oznacza, że nie przyciągają zanieczyszczeń ani kurzu. To pozwala na o wiele łatwiejsze utrzymanie ich w czystości przez użytkownika.Wszyscy pracujący umysłowo doskonale wiedzą, jak uciążliwa potrafi być wielogodzinna praca przy komputerze. Okulary ochronne zatrzymują promieniowanie elektromagnetyczne (co również jest sporą zaletą) i chronią doskonale przed oślepiającymi odblaskami, poprawiając przy tym kontrast obrazu, dzięki czemu znacząco podnoszą komfort wykonywanych przez nas obowiązków.. Zalecane są szczególnie osobom, które przed monitorem spędzają przynajmniej kilka godzin każdego dnia, a także wszystkim tym, którzy zauważają u siebie objawy zmęczenia wzroku. Okulary ochronne do pracy przy komputerze warto stosować również profilaktycznie – nawet, jeżeli dotąd nie wystąpiły u nas żadne symptomy przemęczenia czy przesilenia wzroku.

Okulary ochronne do pracy przed komputerem

Najtrudniejszy dla naszych oczu jest z pewnością zawód, wymagający od nas długotrwałego i wielogodzinnego spędzania czasu przy ekranem monitora. Okulary ochronne do pracy na komputerze mają za zadanie wspomóc wzrok i uchronić go od szkodliwego działania emitowanego światła niebieskiego. Warto podkreślić, że stanowią one formę ochrony i mogą być używane również przez osoby, które nie mają stwierdzonej w tym momencie wady, ale przesiadują sporą ilość dnia choćby ze smartfonem w ręku i odczuwają z tego powodu objawy przemęczenia.Okulary ochronne do pracy przed komputerem sprawiają, że staje się ona bardziej komfortowa i wygodna oraz mniej frustrująca. Wiele osób nie korzystających z nich na co dzień, skarży się na pieczenie i łzawienie oraz uczucie piasku pod oczami, czy niewyraźne widzenie. Za to wszystko odpowiada właśnie światło niebieskie. Praca przy komputerze nie musi być jednak trudna i uciążliwa, jeżeli dobierzemy we właściwy sposób odpowiedni dla nas model okularów, które nam w tym pomogą. Pamiętaj, że oprócz funkcji czysto praktycznej i ochronnej – tego rodzaju okulary ochronne do pracy przy komputerze wpłyną także na wygląd, poprawiając nasz image. Możesz przecież wybrać ciekawe oprawki, które podkreślą Twój charakter i sprawią, że będziesz wyglądać w nich zjawiskowo!

Okulary ochronne do pracy na komputerze – cena

Jeżeli zamierzasz kupić okulary ochronne do pracy na komputerze, koszt takiej inwestycji nie powinien Cię zaskoczyć. Cena jest zależna przede wszystkim od tego, jakie powłoki posiadają wybrane przez Ciebie modele. Najdroższe będą oczywiście modele z wszystkimi dostępnymi powłokami – antyrefleksyjną, antyelektrostatyczną, a także z powłoką zatrzymującą światło niebieskofioletowe. Wybierając okulary ochronne do pracy przy komputerze, ich cena będzie też z pewnością zależeć także od tworzywa, z którego zostały wykonane oprawki. Najdroższe są oprawki wykonane z ultralekkich materiałów, które są wyjątkowo wygodne w użyciu. Im bardziej wyszukany kształt, motyw czy kolor – tym kwota może być wyższa (nie powinna ona jednak powalić nas na kolana). Dzisiaj stosowanie okularów ochronnych jest już niemal standardem, a inwestycja w dobrego rodzaju szkła naprawdę bardzo szybko się zwraca. Pamiętaj, że wzrok masz tylko jeden. Znacznie łatwiej jest uniknąć powstania wady wzroku niż ją leczyć – zwłaszcza, że zdecydowana większość wad wzroku jest nieodwracalna.Jeśli jesteś zdecydowany zakupić okulary ochronne do pracy przed komputerem – sprawdź, jakie powłoki posiadają i czy na pewno spełniają Twoje oczekiwania zgodnie z ilością godzin spędzanych przed monitorem każdego dnia. Im dłuższy jest ten czas, tym bardziej zaawansowanych szkieł potrzebujesz, by skutecznie uchronić swoje oczy przed przemęczeniem i rozwojem nieodwracalnych wad wzroku. Już kilka godzin przed ekranem każdego dnia wpływa bardzo negatywnie na nasze widzenie, ale także na układ nerwowy czy ogólne samopoczucie. 

Jakie okulary ochronne do pracy przy komputerze kupić?

Zastanawiasz się pewnie, jakie okulary ochronne do pracy przy komputerze najlepiej kupić, by spełniły one swoje zadanie. Odpowiedź nie jest oczywista i zależy od co najmniej kilku czynników. Przede wszystkim, pamiętaj o tym, że im dłuższy czas spędzany przed monitorem, tym większe jest ryzyko przemęczenia wzroku i szkodliwego działania światła niebieskiego. Jeżeli więc przed ekranem spędzasz wiele godzin każdego dnia, wybieraj takie okulary ochronne do pracy na komputerze, jakie wybrać powinien grafik, copywriter czy programista.Takie modele powinny posiadać wszystkie możliwe dostępne powłoki, by jak najlepiej chronić wzrok przed działaniem odblasków, a także aby podnieść komfort pracy przed monitorem. Dobre okulary do pracy przed komputerem to przede wszystkim te, które są odpowiednio dostosowane do rodzaju wykonywanego zajęcia. Jeżeli przed monitorem spędzasz stosunkowo niewiele czasu, a Twój wzrok zasadniczo nie przejawia objawów przemęczenia – możesz postawić na nieco prostsze i tańsze rozwiązanie. Jeżeli jednak odczuwasz: pieczenie, swędzenie, łzawienie oczu, uczucie piasku pod powiekami czy ich drżenie – koniecznie postaw na okulary z wszelkimi możliwymi powłokami ochronnymi, które najlepiej spełnią swoje zadanie i pozwolą na ochronę wzroku na najwyższym poziomie.Jak widzisz, okulary ochronne do pracy przy komputerze dają naprawdę rewelacyjne efekty. Bardzo skutecznie chronią oczy, oddzielają je od szkodliwego światła i działają jak swego rodzaju bariera oraz zapora. Pamiętaj jednak, że nie są one okularami korekcyjnymi – nie korygują stwierdzonych wad wzroku, chronią jednak przed występowaniem kolejnych. Mamy nadzieję, że lektura naszego wpisu sprawiła, że wiesz już, jakie okulary ochronne do pracy przy komputerze dla siebie zakupić oraz w jaki sposób wybrać ten najbardziej odpowiedni ich model. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z jego szerokim asortymentem, wśród którego z pewnością znajdziesz produkt, który wpadnie Tobie w przysłowiowe „oko”!

Inne kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium