Dostawa już za 7,90zł !   Od 100zł Wysyłka Gratis

14 dni na zwrot

Darmowa dostawa od 100zł

Do darmowej dostawy brakuje: [[value]] [[currency]]

Otrzymujesz darmową dostawę!

do kasy suma: 0,00 zł
Okulary polaryzacyjne – dla kogo, do czego i na jaką okazję warto je stosować?
Okulary polaryzacyjne – dla kogo, do czego i na jaką okazję warto je stosować?

Coraz szybsze zmiany klimatu i coraz bardziej upalne lata wymuszają na nas zmiany w całym dotychczasowym życiu. Dotyczy to również garderoby oraz dodatków do stylizacji, jednym z których są właśnie okulary przeciwsłoneczne. Obecnie oprócz walorów stylizacyjnych powinny one również chronić wzrok – okulary polaryzacyjne stanowią idealne połączenie tych dwóch ważnych cech. W kolejnych wpisach postaramy się wyjaśnić ich rolę, a także przedstawić możliwości, jakie oferują. Dzięki temu dowiesz się, dla kogo okulary polaryzacyjne będą najlepszym wyborem i do czego mogą nam się one przydać.

Okulary polaryzacyjne – dla kogo?

Wiele osób zastanawia się zapewne, dla kogo okulary polaryzacyjne będą najodpowiedniejsze – odpowiedź jest prosta i jednoznaczna: dla wszystkich. Głównym powodem, dla którego warto w nie zainwestować jest ochrona naszego wzroku przed niebezpiecznymi odblaskami, powstałymi w wyniku odbicia światła od gładkich powierzchni poziomych. Może to być m.in. woda, śnieg lub szyba samochodu. Z tego typu powierzchniami każdy z nas spotyka się na co dzień – zarówno w czasie wolnym, jak i podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Jedynie okulary polaryzacyjne chronią nasz wzrok przed zgubnym działaniem promieni słonecznych, zapewniając należyty komfort.

 [product category_id="104" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne – damskie

Damskie okulary polaryzacyjne wbrew pozorom nie stanowią jedynie bariery chroniącej wzrok przed odblaskami świetlnymi – mogą być również gustownym dodatkiem do kreacji. Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór tego typu okularów, które swoim stylem i szykiem wybijają się spośród standardowych produktów.

Dedykowane są one wszystkim kobietom, które spędzają czas wolny na świeżym powietrzu, a ich wzrok jest bezpośrednio narażony na kontakt z promieniami słonecznymi. Polaryzacyjne damskie okulary to również kapitalne uzupełnienie garderoby wyjściowej w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy.

 [product category_id="26" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne – męskie

Polaryzacyjne okulary męskie stanowią też świetny dodatek do garderoby każdego mężczyzny. Doskonale uzupełniają ubiór, a także są jedynym bezpiecznym produktem, który zapobiega uszkodzeniom i przemęczeniom wzroku na skutek działania słońca. To również niezbędny sprzęt w czasie wolnym np. podczas wędkowania czy jazdy samochodem, a także podczas podróży w egzotyczne kraje.

Męskie okulary polaryzacyjne dedykowane są przede wszystkim aktywnym Panom, którzy dużo czasu spędzają uprawiając sport. Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie co najmniej jedną parę takich okularów, gdyż obecnie stanowią one tak naprawdę jedyne źródło ochrony przed mocnymi promieniami słonecznymi.

 [product category_id="23" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne – dziecięce

Dbając o wzrok naszej rodziny nie możemy zapominać o najmłodszych członkach familii. Dotyczy to zwłaszcza maluchów, których oczy są szczególnie podatne na mocne światło słoneczne. Dlatego najlepiej wyposażyć się w okulary dziecięce polaryzacyjne. Przydadzą się one wszędzie tam, gdzie nasze pociechy mogą być narażone na kontakt ze zbyt mocnym promieniowaniem UV.

Okulary polaryzacyjne dziecięce będą także niezastąpione w czasie podróży wakacyjnych lub na stokach narciarskich w czasie ferii. Ważne jednak, by wybrać model dopasowany do niewielkich gabarytów maluchów – najlepiej w taki sposób, aby przylegał do oczu i nie zsuwał się podczas codziennych zajęć.

 [product category_id="126" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne dla kierowców

Nieustanna jazda samochodem mocno nadwyręża nasz wzrok – ciągle musimy skupiać się na sytuacji na drodze, mijanych znakach, a także otoczeniu wokół. W taki warunkach nawet niewielki odblask słoneczny spowodowany deszczem lub śniegiem może być niebezpieczny. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką okulary dla kierowców – polaryzacyjne i wiedzą o tym zwłaszcza Ci, którzy zawodowo spędzają w trasie wiele godzin dziennie. To właśnie oni powinni chronić swój wzrok i dbać o niego należycie.

Okulary polaryzacyjne dla kierowców stanowią jedyne pewne źródło ochrony przed promieniami słonecznymi. Ponadto są na tyle wszechstronne, iż mogą je nosić również Ci, którzy wybierają się jedynie w krótkie trasy (np. jadąc do sklepu lub po dzieci do szkoły).

 [product category_id="43" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne dla muszkarzy

Wędkarstwo muchowe zdobywa w Polsce coraz większe grono fanów. Hobby to wymaga nie tylko stalowych nerwów, dobrego sprzętu, lecz również odpowiednich zabezpieczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnego wędkarstwa – muszkarze o wiele częściej opuszczają brzeg zbiornika wodnego lub łódkę i wchodzą do wody. Narażeni są wówczas o wiele bardziej na refleksy świetlne odbijające się od tafli wody.

Rozwiązaniem dla nich będą okulary polaryzacyjne dla muszkarzy, które w znakomity sposób chronią one wzrok i pozwalają na bezpieczny połów zarówno na spokojnych jeziorach, jak i w rwących rzekach.

Okulary polaryzacyjne dla wędkarzy

Wędkarstwo to hobby ludzi cierpliwych, ale także przygotowanych do każdych warunków (wszakże nie straszny jest im ani wiatr, ani deszcz, ani słońce świecące prosto w oczy). By jednak żaden wędkarz nie uszkodził wzroku podczas realizowania swojej pasji, warto wyposażyć go w okulary dla wędkarzy – polaryzacyjne.

Wspaniale chronią one wzrok, który narażony jest na odblaski słoneczne pochodzące bezpośrednio z tafli wody w zbiorniku wodnym. Dzięki temu, stosując okulary polaryzacyjne dla wędkarzy fani łowienia będą mogli spędzać całe godziny przy ulubionym stawie lub jeziorze, nie martwiąc się o stan zdrowotny swoich oczu.

 [product category_id="51" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne – do czego?

Przy zakupie tego typów produktów często pojawia się pytanie, do czego okulary polaryzacyjne właściwie służą?

Tak naprawdę są one przeznaczone do użytkowania całodziennego, gdyż chronią nasz wzrok przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Te zaś towarzyszy nam niemal każdego dnia – w drodze do pracy i szkoły, czy podczas uprawiania sportu oraz spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Ponadto, okulary polaryzacyjne kapitalnie sprawdzają się też w czasie korzystania z komputera – chronią one wówczas nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem pochodzącym z ekranów.

Okulary polaryzacyjne do biegania

Każdy biegacz wie, jak szybko może zmienić się pogoda – wówczas grozi mu nie tylko przemoczenie, ale i przemarznięcie, jak również gwałtowna ekspozycja na promienie słoneczne. By należycie chronić wzrok w trakcie uprawiania sportu na wolnym powietrzu, warto wyposażyć się w okulary polaryzacyjne do biegania.

Doskonale będą one chroniły przed odblaskami świetlnymi pochodzącymi z kałuż, zbiorników wodnych, a także mokrych pojazdów. Okulary polaryzacyjne do biegania sprawią, że każdy sportowiec będzie przygotowany do zmian pogodowych, a jego wzrok będzie należycie chroniony.

[product category_id="129" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjna do komputera / monitora

Długotrwała praca przed komputerem lub monitorem męczy wzrok i osłabia go. Promieniowanie pochodzące z ekranów można jednak zatrzymać, stosując okulary polaryzacyjne do monitora. Docenią je zwłaszcza pracownicy biurowi oraz urzędnicy, którzy całe dni spędzają na swoim stanowisku pracy, siedząc przed komputerem.

W dłuższej perspektywie okulary polaryzacyjne do komputera mogą chronić przed wadami i upośledzeniami wzroku – warto więc, by nie tylko pracownicy, lecz również pracodawcy zainteresowali się zakupieniem ich jako środka ochrony oczu.

Okulary polaryzacyjne do auta / samochodu

Długotrwała jazda samochodem bywa męcząca dla całego organizmu – zwłaszcza dla wzroku, który musi w pełnym skupieniu lustrować otoczenie i być czujnym na zagrożenia. By nie przemęczać oczu i chronić je przed działaniami zbyt mocnych promieni słonecznych, warto zakupić okulary polaryzacyjne samochodowe.

W znakomity sposób chronią one przed refleksami świetlnymi odbijającymi się od deszczu, plam na drodze oraz innych pojazdów. Z tego powodu okulary polaryzacyjne do auta ochronią wzrok każdego kierowcy będzie zabezpieczony zarówno na długich, jak i krótkich trasach.

Okulary polaryzacyjne – na jaką okazję?

Zakup okularów polaryzacyjnych budzi często nasze obawy. Nie wiemy do końca, czy są nam one potrzebne, w jakich okolicznościach je zakładać i czy nie lepiej wybrać się do okulisty. Ponadto, sporo osób nadal zastanawia się – do czego okulary polaryzacyjne się nam przydadzą?

Nic jednak bardziej mylnego, gdyż zakup ten sprawi, iż nasz wzrok będzie w końcu należycie chroniony. Tak naprawdę nie ma specjalnej okazji, w ramach której powinniśmy zakupić i nosić okulary polaryzacyjne. Najlepiej, jeżeli zakładać będziemy je codziennie – zwłaszcza wiedząc, iż będziemy wystawieni na ekspozycję świetlną. W ten sposób należycie zabezpieczymy nasz wzrok i unikniemy poważniejszych uszkodzeń oczu.

Okulary polaryzacyjne na co dzień

Bardzo często okulary polaryzacyjne kupowane są do chodzenia na co dzień. Coraz cieplejsze lata i niemal praktyczny zanik zim doprowadził do stanu, w którym nasz wzrok niemal każdego dnia narażony jest na promieniowanie słoneczne.

Ponadto, zmieniająca się gwałtownie pogoda doprowadza do sytuacji, kiedy powierzchnie poziome zostają nasycone wodą lub pokrywa je śnieg. Wówczas bardzo często dochodzi do zjawiska słonecznych refleksów, które mogą uszkodzić nasz wzrok. Remedium są okulary polaryzacyjne na co dzień, które będą skuteczną barierą dla promieniowania świetlnego.

Okulary polaryzacyjne na motocykl

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na długą, czy krótką trasę motocyklową – warto w każdym przypadku należycie się wyposażyć. W skład naszego niezbędnika powinny również wejść okulary polaryzacyjne na motocykl.

Ich sportowy wygląd to nie wszystko, bowiem chronią one wzrok przed refleksami i odblaskami świetlnymi, które możemy spotkać na trasie. Dzięki okularom polaryzacyjnym na motor, nasz wzrok nie będzie się męczył i unikniemy niebezpieczeństw, takich jak wypadki na skutek oślepienia słonecznego.

Okulary polaryzacyjne w góry / na narty

Każdy kto przynajmniej raz był na stoku w piękny słoneczny dzień wie, jak uciążliwe potrafią być promienie słoneczne. By nie nabawić się śnieżnej ślepoty i nie spowodować wypadku, dobrze jest wyposażyć się w okulary narciarskie polaryzacyjne.

Uchronią one nasze oczy przed silnymi refleksami słonecznymi odbijającymi się od śniegu i lodu. Ponadto, możemy wykorzystać je również podczas pieszych wypraw i wycieczek w wysokie partie górskie. Okulary polaryzacyjne w góry są ponadto doskonałym dodatkiem do naszego sportowego ubioru i podkreślają nasz profesjonalny charakter.

 [product category_id="115" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne na rower

Wycieczki rowerowe pod kątem bezpieczeństwa niemal nie różnią się od motocyklowych czy samochodowych. Podczas nich również musimy zachować szczególną uwagę i zwracać uwagę na stan naszego organizmu. Jednym z najważniejszych elementów, jakie możemy chronić, są nasze oczy. Okulary polaryzacyjne na rower są doskonałym sprzętem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Wyglądają niezwykle profesjonalnie i w ten sam sposób chronią nasz wzrok przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Ponadto, okulary polaryzacyjne rowerowe to jedyny sposób na zabezpieczenie się przed zmiennymi warunkami pogodowymi w czasie wycieczki.

[product category_id="49" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Okulary polaryzacyjne na ryby

Całodzienne wędkowanie może być szczególnie męczące dla naszych oczu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy amatorami, czy profesjonalistami – warto wyposażyć się w okulary polaryzacyjne na ryby, które potrafią ukoić nasz wzrok narażony na uszkodzenie niemal cały czas podczas wędkowania.

Jest tak za sprawą odblasków świetlnych, pochodzących z odbicia promieni słonecznych od tafli zbiorników wodnych. Jedynie dobre okulary polaryzacyjne na ryby są w stanie ochronić nasz wzrok i sprawić, że wykonywanie naszego hobby będzie bezpieczne.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wpisowi wiesz już, dla kogo okulary polaryzacyjne warto zakupić i do czego okulary polaryzacyjne mogą się przydać. Przed zakupem warto pamiętać, aby dobierać je według własnych upodobań. Możesz kierować się ulubioną marką, stylem lub renomą.

Ważne, by okulary polaryzacyjne dopasowane były do Twojego trybu życia oraz tego, co robisz zarówno w pracy, jak i po niej. Sportowy styl wybiorą wszyscy aktywni biegacze i narciarze, nieco bardziej stonowany – kierowcy, zaś glamour będzie idealnym wyborem dla pań, a z kolei nerdy doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie wizerunku w pracy.

Inne kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium