Filtruj według

Dla kogo
więcej... mniej
Cena
0 420
Antyrefleks / Blue Light
więcej... mniej
Polaryzacja
więcej... mniej
Fotochrom
więcej... mniej
Rozjaśniające
więcej... mniej
Materiał oprawki
więcej... mniej
Kształt oprawki
więcej... mniej
Rodzaj oprawki
więcej... mniej
Dominujący kolor oprawki
więcej... mniej
Kolor soczewki
więcej... mniej
Szerokość między zawiasami (mieści się w zakresie)
więcej... mniej
Soczewka lustrzana
więcej... mniej
Możliwość wymiany szkieł
więcej... mniej
Nakładane na korekcyjne
więcej... mniej
Wymienne soczewki w zestawie
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Filtr

Okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców skutecznie eliminują drażniące dla oczu refleksy świetlne, zapewniając najwyższy komfort widzenia podczas prowadzenia samochodu. Każdy, kto regularnie jeździ autem, z całą pewnością doceni wygodę oraz bezpieczeństwo, które gwarantują dostępne w naszym sklepie zarówno damskie, jak i meskie okulary polaryzacyjne dla kierowców. W asortymencie posiadamy szeroki wybór okularów posiadających soczewki z polaryzacją oraz filtrem UV400, skutecznie blokującym wszystkie trzy zakresy promieniowania ultrafioletowego (UVA, UVB oraz UVC). Polaryzacja usuwa wszelkie odblaski, a więc światło odbijane od jezdni, śniegu, lodu czy wody. Poza klasycznymi okularami z prostokątnymi i okrągłymi oprawkami, nasza oferta obejmuje także nowoczesne okulary dla kierowców wykonane z elastycznych tworzyw sztucznych, które doskonale dopasowują się do anatomicznego kształtu głowy.

Okulary dla kierowców - Bezpieczeństwo

Właściwa widoczność podczas jazdy to jeden z wyznaczników bezpieczeństwa na drodze. Niezwykle ważne jest więc zadbanie o czyste szyby, odpowiednio ustawione światła oraz prawidłowo działające wycieraczki, a także dobrze dobrane okulary, które poprawiają widoczność.

Jakie okulary dla kierowców wybrać?

Okulary dla kierowców występują zazwyczaj w dwóch kolorach – szarym i żółtym – a ich zastosowanie zależy od warunków panujących na zewnątrz. W słoneczne dni warto zabrać ze sobą okulary z szarymi soczewkami, które mają na celu zwiększenie ostrości widzenia i kontrastu, zaś podczas zachmurzenia świetnie sprawdzą się rozjaśniające obraz żółte szkła, zapewniając wyraźniejszy obraz w czasie trudnych warunków pogodowych, takich jak silne opady deszczu, mgła czy wiatr. Skutecznie rozjaśnienie obrazu i zwiększenie kontrastu pozwoli na ograniczenie tempa zmęczenia narządu wzroku, co jej szczególnie istotne podczas nocnej jazdy. Równie ważnym aspektem przy wyborze okularów dla kierowców jest oprawka. Powinna być ona dość cienka, gdyż pozwoli to na zachowanie jak najlepszego pola widzenia. Noski muszą być dość miękkie, żeby nie doszło do powstawania odcisków, a zauszniki – wygodne, aby zapewnić optymalny komfort podczas jazdy. Dużą popularnością wśród kierowców cieszą się okulary polaryzacyjne. Okulary z polaryzacją rozpraszają refleksy świetlne, co oznacza, że filtrują one światło, a do oka dostaje się jedynie fala spolaryzowana. W ten sposób kierowca widzi obraz bardziej żywy i ostry, dlatego też łatwiej jest dostrzec potencjalne zagrożenie na drodze. Okulary z polaryzacją przyczyniają się także od mniejszego zmęczenia oczu, co jest ważne dla kierowców, którzy spędzają w samochodzie kilkanaście godzin dziennie. W asortymencie naszego sklepu są dostępne okulary do jazdy wyposażone w filtr UV400, który zapewnia 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Co ważne okulary dostępne w asortymencie wyróżniają się wysoką jakością wykonania i niezwykłą trwałością i wytrzymałością na wszelkie uszkodzenia, takie jak pęknięcia czy złamania. Specjalne okulary dla kierowców powinny znaleźć się w każdym samochodzie, zapewniając większy komfort w czasie jazdy.