Filtruj według

Dla kogo
więcej... mniej
Cena
12 349
Antyrefleks / Blue Light
więcej... mniej
Polaryzacja
więcej... mniej
Fotochrom
więcej... mniej
Rozjaśniające
więcej... mniej
Materiał oprawki
więcej... mniej
Kształt oprawki
więcej... mniej
Rodzaj oprawki
więcej... mniej
Dominujący kolor oprawki
więcej... mniej
Kolor soczewki
więcej... mniej
Szerokość między zawiasami (mieści się w zakresie)
więcej... mniej
Soczewka lustrzana
więcej... mniej
Możliwość wymiany szkieł
więcej... mniej
Nakładane na korekcyjne
więcej... mniej
Wymienne soczewki w zestawie
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Filtr

Okulary do jazdy nocą

Okulary do jazdy nocą

Okulary do jazdy nocnej

Wydawać by się mogło, że problem widzenia w nocy dotyczy głównie kierowców mających wadę wzroku. Tymczasem, nawet mając zdrowe oczy, gdy asfalt jest mokry, możemy odczuwać dyskomfort, widząc słabiej. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się profesjonalne okulary do jazdy nocnej, które zostały zaprojektowane w ten sposób, aby skutecznie zmniejszyć intensywność światła podczas podróży zarówno w dzień, jak i w nocy. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór okularów, wytworzonych z lekkich i elastycznych materiałów oraz wyprofilowanych tak, aby maksymalnie przylegać do głowy. Wszystkie dostępne okulary do jazdy nocnej pochłaniają światło, odblaski i oślepiające promieniowania słoneczne, nie ograniczając przy tym w żaden sposób pola widzenia. Dzięki temu poprawiają nie tylko widoczność, ale i bezpieczeństwo na drodze.

Okulary rozjaśniające do samochodu dla kierowców

Wielu kierowców nie wyobraża sobie prowadzenia samochodu bez odpowiednich okularów, których zadaniem jest poprawienie widoczności podczas jazdy. Niektóre modele zapewniają ochronę przed słońcem, inne rozjaśniają obraz, przez co znacznej poprawie ulega widoczność na drodze, szczególnie podczas trudnych warunkach atmosferycznych.

Okulary do jazdy nocą – jak wybrać najlepsze?

Wbrew pozorom słaba widoczność podczas nocnej jazdy nie dotyczy jedynie osób z wadą wzroku. Wystarczy mokry asfalt, żeby komfort widzenia się zmniejszył. W odpowiedzi na potrzeby kierowców, którzy często muszą się mierzyć ze złymi warunkami pogodowymi, powstały specjalne filtry uszlachetniające okulary. Szkła w okularach rozjaśniających mają zazwyczaj żółty lub pomarańczowy odcień. Ich zadaniem jest rozjaśnienie obrazu oraz zwiększenie ostrości widzenia. Takie okulary stają się niezwykle przydatne w nocy bądź podczas mgły czy też silnych opadów deszczu. Nie tylko pozwolą dostrzec więcej, ale także minimalizują zmęczenie oczu i dolegliwości, takie jak pieczenie czy zaczerwienie. W okularach rozjaśniających często występuje tzw. filtr blue – blocker, który sprawia, że obraz staje się przejrzysty i bardziej wyraźny, dlatego podróżuje się bezpieczniej. Przy wyborze okularów do nocnej jazdy należy zastanowić się także nad odpowiednimi oprawkami. Powinny być one dość cienkie, gdyż wtedy nie zostaje ograniczone pole widzenia. Okulary znajdujące się w ofercie naszego sklepu wyposażone są w wygodne zauszniki i miękkie noski, dlatego nie ma ryzyka odcisków. Okulary rozjaśniające, dodatkowo wyposażone w powłokę polaryzacyjną rozpraszają światło, dlatego do oka wpada jedynie spolaryzowana fala. Zapewnia to większy kontrast i ostrość widzenia, ułatwiając dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa na drodze. Poza polaryzacją, warto znaleźć okulary wyposażone dodatkowo w filtr antyrefleksyjny, które zapewnią największy komfort widzenia, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nasz sklep Stylion.pl oferuje szeroki asortyment okularów rozjaśniających, zarówno w sportowym, jak i eleganckim stylu.