Wczytuję dane...
Okulary Rowerowe

Okulary Rowerowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Okulary rowerowe

  Podczas jazdy na rowerze szczególnie ważne jest to, by zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Dlatego poza odpowiednim strojem, warto zainwestować w wysokiej jakości okulary rowerowe, które nie tylko zapewnią wygodę, ale także ochronią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC. Dostępne w naszym sklepie okulary przeciwsłoneczne na rower posiadają filtr UV400, pochłaniając w 100% niebezpieczne dla oczu promienie słoneczne. W asortymencie posiadamy szeroki wybór produktów z soczewkami poliwęglanowymi, a także fotochromowymi, które w zależności od intensywności promieniowania UV ciemnieją bądź jaśnieją. Gdy podczas jazdy przeszkadzają nam odblaski, wówczas ciekawą propozycją mogą okazać się profesjonalne okulary na rower z polaryzacją, które poprawiają kontrast widzianych obrazów i zmniejszają powstawanie refleksów męczących oczy.

  Okulary na rower

  Każdy początkujący kolarz, poza oczywistymi elementami stroju sportowego, takimi jak odpowiednia odzież czy kask, nie powinien zapomnieć także o właściwych okularach. Mogą okazać się one niezbędne, szczególnie podczas trudnych warunków pogodowych. Okulary nie są jednak skierowane jedynie do profesjonalistów, przydadzą się bowiem również osobom, które planują dłuższą trasę rowerową.

  Jaki model wybrać?

  Okulary dedykowane rowerzystom zapewniają dużo większy komfort jazdy, i to nawet w najtrudniejszych warunkach, wpływając na zwiększenie bezpieczeństwa. Chronią one przed dostaniem się do oczu szkodliwego promieniowania UV. Podczas wyboru takich okularów, należy kierować się przede wszystkim soczewką. Jazda na rowerze wiąże się z ciągłym narażeniem oczu na promieniowanie słoneczne, dlatego należy szukać modeli zaopatrzonych w filtr UV 400, który ochrania przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Dobrze wyposażyć okulary w dodatkowe uszlachetniające powłoki, takie jak anti-fog, która ułatwia cyrkulację powietrza, a przez to okulary nie zachodzą mgłą, co jest niezwykle istotne podczas jazdy. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup szkieł fotochromatycznych. Szkła te zmieniają zabarwienie pod wpływem pogody – na słońcu ciemnieją, zaś w cieniu, rozjaśniają się. To bardzo praktyczna funkcja, gdyż nie trzeba nosić ze sobą innych okularów, na wypadek zmiany pogody. Okulary rowerowe powinny być wyposażone w powłokę polaryzacyjną, która eliminuje odbicia świetlne, zapewniając w ten sposób większy komfort widzenia, lepszy kontrast, ostrość i przejrzystość. Warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w okulary z wymiennymi szkłami, ponieważ pozwolą one na dopasowanie soczewek, do konkretnej pogody. Poza soczewkami, trzeba zwrócić uwagę także na kształt okularów oraz oprawki. Muszą być one na tyle dopasowane, aby nie zsuwały się z nosa, ale też nie były zbyt ciasne. W ofercie naszego sklepu dostępny jest szeroki asortyment okularów dedykowanych rowerzystom o zróżnicowanej stylistyce. Można postawić na klasyczny model sportowy, albo wybrać wersję designerską, np. rozjaśniające pilotki czy też polaryzacyjne nerdy. Jeśli chcemy prezentować się stylowo podczas jazdy, to powinniśmy postawić na okulary, które będą spójne z resztą ubioru.