Wczytuję dane...
Okulary do czytania

Okulary do czytania

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  OKULARY DO CZYTANIA

  Każdy z nas dotrze do etapu życia, w którym niezbędnym wyposażeniem będą okulary. Z wiekiem stają się one niezbędne przy przeglądaniu codziennej prasy, czytaniu książek, a nawet obsłudze telefonu. Wszystkiemu winna jest prezbiopia – pogorszenie się wzroku powodowane zmniejszającą się z biegiem życia elastycznością mięśni, które odpowiadają za akomodację oka.

  Pogorszenie stanu wzroku ze względu na wiek jest normalnym stanem organizmu wynikającym z prezbiopii, czyli zmniejszeniem elastyczności mięśni, które są odpowiedzialne za akomodacje oka. W celu lepszego widzenia, podczas czynności takich jak czytanie, pisanie, praca przy komputerze czy majsterkowanie, należy zaopatrzyć się w odpowiednie okulary. Takie szkła powinno zakładać się jedynie podczas wykonywania prac, których odległość od nas nie przekracza 45 centymetrów. W tych okularach nie powinno się chodzić na co dzień oraz używać ich do patrzenie w dal. Chociaż są one używane sporadycznie, to nie należy oszczędzać na ich kupnie, gdyż gotowe egzemplarze dostępne w drogeriach czy supermarketach mogą spowodować pogorszenie wzroku.

  Jakie okulary do czytania wybrać?

  Przed zakupem okularów do czytania najlepiej udać się na specjalistyczne badanie wzroku, które pozwoli na ocenę ewentualnej wady i dobór odpowiednich szkieł. Nie mniej ważny jest wybór oprawek. Takie okulary wymagają większej odporności na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ponieważ są one zakładanie i zdejmowane wielokrotnie, a czasami noszone w torbie czy kieszeni. Powinny być zatem dość wytrzymałe i wykonane z elastycznych materiałów. Okulary do czytania wcale nie muszą być nudne. W naszym sklepie Stylion.pl można znaleźć bogatą ofertę na barwne i wielokolorowe oprawki, zgodne z najnowszymi trendami. Jedną z ciekawszych propozycji są okulary lenonki występujące w różnorodnej kolorystyce albo designerskie kocie okulary. Dla osób ceniących wygodę i praktyczne rozwiązania, doskonale sprawdzą się okulary składane albo oprawki na magnez, które można nosić na szyi, bez ryzyka, że spadną i ulegną zniszczeniu. Kiedy czytanie tekstu staje się problematyczne, trzeba szybko zaopatrzyć się w odpowiednie okulary, aby zapewnić sobie dobry komfort widzenia i nie przemęczać oczu. Okulary do czytania wymagają wymiany mniej więcej co dwa lata, gdyż naturalnym zjawiskiem jest to, że wzrok z biegiem czasu ulega pogorszeniu.

  Nasz sklep internetowy Stylion.pl współpracuje z zakładami optycznymi, dlatego istnieje możliwość wstawienia szkieł korekcyjnych do wybranego modelu oprawek. Wystarczy wysłać skan recepty okulistycznej lub podać właściwe parametry.