Filtruj według

Dla kogo
więcej... mniej
Cena
149 269
Antyrefleks / Blue Light
więcej... mniej
Polaryzacja
więcej... mniej
Fotochrom
więcej... mniej
Rozjaśniające
więcej... mniej
Materiał oprawki
więcej... mniej
Kształt oprawki
więcej... mniej
Rodzaj oprawki
więcej... mniej
Dominujący kolor oprawki
więcej... mniej
Kolor soczewki
więcej... mniej
Szerokość między zawiasami (mieści się w zakresie)
więcej... mniej
Soczewka lustrzana
więcej... mniej
Możliwość wymiany szkieł
więcej... mniej
Nakładane na korekcyjne
więcej... mniej
Wymienne soczewki w zestawie
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
więcej... mniej
Filtr

Okulary w góry

Okulary w góry

Wyprawa w góry to zdecydowanie czynność, do której należy się odpowiednio przygotować pod każdym względem. Trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie buty, ubrania, sprzęt i oczywiście okulary przeciwsłoneczne. Podczas takiej wyprawy promieniowanie UV wzrasta nawet o 8%, co zdecydowanie ma zły wpływ na wzrok. Tylko okulary dobrej jakości są w stanie zabezpieczyć nasze oczy przed szkodliwymi czynnikami.

W zależności od tego w jak wysokie góry się wybieramy, należy zaopatrzyć się w okulary oznaczone odpowiednią kategorią. Rozróżniamy 5 kategorii okularów od 0 do 5. W niższych partiach gór wystarczą nam okulary kategorii 3, również, jeżeli wybieramy się zimą. Oferują znaczne przyciemnienie i dobrze zadbają o nasz wzrok. Są to najczęściej wybierane okulary przeciwsłoneczne w góry. Kategoria ta przepuszcza od 8% do 18% widma światła. Natomiast jeżeli wybieramy się w wysokie partie gór, wtedy niezbędne będą okulary z kategorii 4. Należy podkreślić, iż okulary kategorii 4 nie mogą być używane podczas jazdy samochodem, ponieważ wysokie zaciemnienie szkieł utrudnia widoczność. Są to idealne okulary na wyprawy wysokogórskie i lodowcowe.

Produkt niedostępny

Okulary polaryzacyjne lustrzane Goggle T750-3P

149,00 zł Cena

Okulary polaryzacyjne Goggle T750-3P sprawdzą się doskonale podczas codziennego użytkowania oraz podczas uprawiania sportów, a dzięki bocznym osłonkom będą chroniły Ciebie przed wiatrem nawet wśród wypadów górskich

Okulary wysokogórskie

Okulary wysokogórskie bez wątpienia muszą być najwyższej jakości, gdy wybieramy się w wysokie partie gór. Okulary wysokogórskie powinny posiadać polaryzację, która zatrzyma wszelkie odblaski i lśnienia. Dodatkowo powinny być wyposażone w specjalne filtry, które będą chronić nasze oczy przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC oraz odpowiednie zaciemnienie. Podczas takiej wyprawy zdecydowanie niezbędne będą okulary z kategorii 4. To znaczy, iż zaciemnienie szkieł jest bardzo duże i przepuszczają niewielki procent światła. 

Szkła w tego typu okularach zawsze wykonane są z najwyższej jakości materiałów, ponieważ muszą być odporne na pęknięcia i zarysowania, co mogłoby być bardzo niebezpieczne w trakcie wspinaczki wysokogórskiej. Chroń wzrok przed wieloma szkodliwymi czynnikami, jakie występują w wysokich partiach gór i zapewnij sobie komfortowe wspinanie, wybierając okulary wysokogórskie tylko wysokiej jakości. Okulary wysokogórskie chronić będą również oczy przed śniegiem, wiatrem i deszczem, które zawsze mogą pojawić się w górach.

Okulary górskie damskie w góry

Okulary górskie damskie to szeroki wybór wielu modeli, fasonów i kolorów, które wyposażone są w polaryzację oraz filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zarówno w niższych partiach gór, jak i w trakcie wysokogórskich wspinaczek oczy powinny być chronione z najwyższą starannością. Okulary w góry damskie dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu można dopasować odpowiedni fason do kształtu twarzy. 

Wychodząc naprzeciw kobietom, okulary górskie damskie projektowane są również w wielu kolorach i wzorach. Dzięki temu wybierając się na górską wędrówkę, można zachować własny styl i jednocześnie zatroszczyć się o wzrok. Ważne jest, aby wybierać okulary tylko dobrej jakości od sprawdzonych producentów i upewnić się, do jakiej kategorii zostały zakwalifikowane. Jak już wspomnieliśmy, okulary podzielone są na 5 kategorii i zdecydowanie warto zawsze dobierać odpowiedni numer do przeznaczenia. Zadbajmy o zdrowie naszych oczu, bądźmy świadomi, że odpowiednia ochrona pomoże nam uniknąć niepotrzebnych problemów ze wzrokiem w przyszłości. 

Gogle górskie w góry

Gogle górskie to specjalnie zaprojektowane okulary, które mają za zadanie chronić oczy podczas górskich wędrówek i jednocześnie zapewnić komfort noszenia. Gogle w góry zaprojektowane są w taki sposób, aby stabilnie utrzymywały się na twarzy, a to za sprawą wielu rozwiązań konstrukcyjnych. Szkła w goglach górskich wykonywane są z materiałów wysokiej jakości z wieloma uszlachetnieniami. Przede wszystkim posiadają polaryzację, która zatrzymuje wszelkie odblaski i lśnienia, jednocześnie zachowując ostry i naturalny obraz. 

Gogle w góry wyposażone są w filtry chroniące przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC. W goglach w góry szybki mają taką wielkość, aby zapewniać panoramiczny widok i komfort patrzenia. Dobrej jakości gogle w góry zapewnią ochronę wzroku nawet w bardzo wysokich górach oraz wyprawach na lodowce. Jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie w najwyższych partiach gór słońce bywa najbardziej szkodliwe dla wzroku. Nawet w pochmurne dni promieniowanie ultrafioletowe jest zdecydowanie wyższe niż "na dole". 

Okulary do wspinaczki (wspinaczkowe)

Każdy miłośnik wspinaczki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona oczu podczas wspinania się bądź asekuracji. Od ochrony na oczach może zależeć nasze zdrowie lub bezpieczeństwo znajomych. Okulary do wspinaczki powinny być komfortowe w użytkowaniu, to znaczy nie mogą się zsuwać ani uciskać. Dodatkowo muszą posiadać polaryzację, która zatrzyma odblaski i lśnienia, co zdecydowanie może utrudniać wspinaczkę. Kolejną ważną cechą, jaką powinny posiadać okulary wspinaczkowe, są specjalne filtry chroniące wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB, UVC. 

Z kolei okulary do asekuracji, dzięki specjalnej konstrukcji pozwalają na kontrolowanie ruchów partnera od wspinaczki bez ciągłego patrzenia w górę. Zastosowanie pryzmatów w formie prostokątnej podstawy i trójkątnym przekroju pozwala wykorzystać efekt odbicia. Dzięki temu cały czas osoba kontroluje poczynania wspinacza, nie nadwyrężając przy tym karku. Być może okulary do asekuracji wyglądają oryginalnie, a nawet zabawnie, natomiast konstrukcja ta naprawdę świetnie się sprawdza.

Okulary zimowe (na zimę) w góry

Miłośnicy górskich zimowych wycieczek doskonale wiedzą, jak ostre może być słońce o tej porze roku. Co więcej, odbijające się promienie od śniegu potęgują dyskomfort oraz mogą w skrajnych przypadkach nieodwracalnie uszkodzić wzrok. Odpowiednio dobrane okulary zimowe są w stanie zabezpieczyć w 100% nasze oczy przed wieloma szkodliwymi czynnikami. 

Okulary na zimę w góry zdecydowanie powinny posiadać kategorię 4, to znaczy, że są przeznaczone głównie w wysokie, zimowe partie gór. Kategoria 4 zapewnia bardzo wysokie zaciemnienie szkieł. Jeżeli wybieramy się zimą w niższe partie gór, można rozważyć zakup okularów zimowych kategorii 3. Zarówno jedne, jak i drugie wyposażone są w polaryzację, która zatrzymuje odblaski oraz filtry chroniące przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Bez wątpienia zakup odpowiednich okularów zimowych sprawi, że wyprawa będzie bezpieczna i komfortowa. 

Okulary do chodzenia po górach

Gdy wybieramy się na wycieczkę górską, to zawsze staramy się założyć odpowiednie buty, odzież i zabieramy ze sobą picie i jedzenie. Natomiast warto również pamiętać o odpowiednich okularach do chodzenia po górach. Jakie to powinny być okulary? Przede wszystkim muszą być dobrze dopasowane do kształtu twarzy. Nie mogą uciskać skroni ani zsuwać się z nosa. 

Nasza wyprawa ma być komfortowa pod każdym względem. Po drugie zwróćmy uwagę, jakiej kategorii są okulary, które chcemy zakupić. W niższe partie gór odpowiednie będą te kategorii 3, czyli ze średnim zaciemnieniem szkieł. Kolejną cechą, którą charakteryzują się okulary do chodzenia po górach, jest polaryzacja oraz filtry, chroniące nasze oczy przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Jeżeli okulary posiadają wszystkie wymienione detale, to nadają się idealnie do wycieczek górskich. Dodatkowo okulary będą chronić przed wiatrem, a nawet przed deszczem, który może nas zaskoczyć podczas wycieczki.

Okulary górskie Arctica

Okulary górskie Arctica to produkty najwyższej jakości stworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkowania. Arctica okulary górskie wykonane są z materiałów z tak zwanej górnej półki. Soczewki wykonywane są z poliwęglanu, który daje ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, jest odporny na zarysowania i pęknięcia. Dodatkową zaletą tego surowca jest to, iż jest on lekki i bardzo wytrzymały. 

Okulary górskie Arctica wyposażone są w powłokę Antifog, czyli specjalną warstwę, która pozwala unikać zaparowania szkieł. Zarówno okulary górskie Arctica, jak i gogle górskie Arctica w pełni spełniają swoją funkcję, chroniąc oczy podczas górskich wędrówek. Dostępne są w różnych kategoriach przyciemnień, więc w ofercie można znaleźć okulary górskie zarówno w niższe partie gór, jak i do wspinaczki wysokogórskiej.

Okulary górskie męskie w góry

Okulary w góry męskie przede wszystkim mają zapewniać komfort użytkowania podczas wyprawy. Okulary górskie muszą stabilnie przylegać do twarzy, jednocześnie nie uciskając skroni, nosa ani nie mogą się zsuwać. Okulary w góry męskie muszą również chronić wzrok przed szkodliwymi warunkami, występującymi w górach między innymi przed większym promieniowaniem UVA, UVB i UVC oraz wszelkimi odblaskami, jakie mogą powstawać, gdy słońce odbija się na przykład od śniegu lub skał. Dlatego szukając okularów w góry męskich, należy zwrócić uwagę, czy posiadają polaryzację oraz specjalne filtry przeciw promieniowaniu ultrafioletowemu.

Warto podkreślić, iż okulary górskie dla mężczyzn to również szeroki wybór fasonów i kolorów, więc z pewnością każdy mężczyzna znajdzie dla siebie odpowiedni model. Ważne jest, aby kupując okulary, sprawdzić, jaki posiadają numer kategorii, ponieważ każda kategoria przeznaczona jest do innego rodzaju aktywności. Na przykład kategoria 3 nadaje się w niższe partie gór lub do jazdy na rowerze, natomiast okulary kategorii 4 są idealne w wysokie góry, natomiast absolutnie nie mogą być używane do jazdy samochodem czy rowerem.

Okulary górskie korekcyjne

Okulary górskie korekcyjne mogą zostać wykonane na specjalne zamówienie. W zależności od zapotrzebowania szkła wykonane pod daną wadę wzroku zostaną odpowiednio przyciemnione, tak aby chronić oczy przed szkodliwymi czynnikami występującymi w górach. Jednak dobrym wyjściem z sytuacji może być zamiana standardowych okularów korekcyjnych na szkła kontaktowe (na czas wycieczki górskiej) i zakup okularów górskich wyposażonych w polaryzację oraz wszystkie niezbędne filtry. Zdecydowanie takie rozwiązanie będzie tańsze, a komfort patrzenia pozostanie taki sam. Soczewki korygujące zapewnią prawidłowe widzenie, a polaryzacja w okularach górskich zatrzyma odblaski, jednocześnie pozostawiając obraz ostry i wyraźny.