Okulary zerówki — wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Jeszcze kilka dekad temu noszenie okularów było dla wielu osób przykrym obowiązkiem. Decydowano się na nie wyłącznie w przypadku wad wzroku, a wiele osób z ulgą przechodziło na soczewki kontaktowe, aby uniknąć miana tzw. okularnika. Zmieniły się jednak czasy, a wraz z nimi moda. Dziś okulary stanowią elegancki i stylowy dodatek do stylizacji. W tym zakresie idealnie sprawdzają się nie tylko okulary korekcyjne, ale również zerówki. Co warto o nich wiedzieć? Jakie modele są obecnie najpopularniejsze? Czy warto je nosić?

Co to są okulary zerówki?

Okulary zerówki to wszystkie okulary, które nie posiadają opcji korekcji wady wzroku. Oprawki w tym wypadku wyposażone są w soczewki, które nie mają żadnej mocy korygującej. Mogą to być soczewki przezroczyste, ale również przeciwsłoneczne, a więc wyposażone w odpowiednią powłokę polaryzacyjną czy też filtry blokujące szkodliwe dla oczu promieniowanie UV. Jest to o tyle istotne, że nasze oczy narażone są na wspomniane promienie przez cały rok i nawet w pochmurne dni, a nie tylko w najbardziej słoneczne dni. Mitem jest stwierdzenie, że okulary o zerowej mocy wskutek regularnego noszenia niekorzystnie wpływają na wzrok. W rzeczywistości nie mają żadnego wpływu na kondycję naszych oczu, a noszenie ich może mieć wiele zalet.

Po co nosić okulary zerówki — do czego służą?

Okulary zerówki to idealny wybór dla osób, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak modne w ostatnich latach stały się okulary. Okulary rzeczywiście nadają twarzy więcej powagi, elegancji i stylu. Można je dopasować do najróżniejszych kreacji, a odpowiednio dobranymi oprawkami idealnie uwypuklić zalety naturalnej urody czy też zatuszować ewentualne mankamenty. Okulary typu kocie oczy nadają kobietom więcej powabu, a z kolei okrągłe Lenonki są bardzo klasycznym wyborem, który pasuje wielu osobom. Nie bez znaczenia jest też ochrona, jaką okulary zapewniają oczom.

Okulary zerówki — dla kogo będą odpowiednie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ istnieje niezliczona ilość oprawek, dzięki czemu każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Okulary to odpowiedni wybór dla osób podążających za modą, które chcą prezentować się jeszcze bardziej szykownie. To również bardzo dobra opcja dla osób, które na co dzień pragną chronić swoje oczy przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, do których należą nie tylko zanieczyszczenia, ale również odblaski czy szkodliwe dla wzroku promienie UV. Tego rodzaju zagrożenia dla oczu są namacalnym dowodem na to, że wada wzroku nie jest jedynym powodem, dla którego warto zdecydować się na szkła. Okulary zerówki mogą bowiem stanowić połączenie funkcjonalności z walorami estetycznymi.

Czy okulary zerówki mają szkła?

Okulary zerówki zawsze są wyposażone w szkła, ponieważ gdyby tak nie było, musielibyśmy mówić wyłącznie o pustych oprawkach. Szkła te jednak charakteryzują się zerową mocą, a to oznacza, że nie korygują wady wzroku. Dla osób, które nie mają problemu ze wzrokiem, noszenie ich nie powoduje żadnych zniekształceń obrazu czy też odczuwalnej różnicy w widzeniu. Okulary te noszone są po to, aby stanowić fizyczną ochronę dla oczu, a także ze względu na modę i aspekt wizualny. Od lat noszenie okularów cieszy się rosnącą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Okulary z dobrze dobranymi do twarzy oprawkami podkreślają charakter właściciela i stanowią ozdobę twarzy wyraźniejszą niż jakakolwiek biżuteria.

Czy okulary zerówki coś dają i pomagają?

Poza wspomnianymi walorami estetycznymi okulary zerówki mają również funkcję ochronną. Już same szkła sprawiają, że najróżniejsze zanieczyszczenia czy pyłki w powietrzu nie dostają się z łatwością do oczu i nie podrażniają rogówki. Z kolei wysokiej jakości okulary zerówki wyposażone są często dodatkowo w specjalne filtry i powłoki, dzięki czemu mają jeszcze więcej funkcji. Powłoka polaryzacyjna jest w stanie blokować promienie światła odbijające się w płaskich i jasnych powierzchniach, takich jak karoseria, mokry asfalt czy też śnieg, które zwykle oślepiają człowieka. Ponadto zerówki wysokiej jakości mają też optymalne filtry UV chroniące oczy przez szkodliwym działaniem promieniowania UV, z którym mamy do czynienia przez cały rok — nie tylko latem.

Okulary zerówki — czy można (i warto) je nosić?

Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań w tym zakresie, a mity o tym, że noszenie zerówek jest szkodliwe dla wzroku, już dawno zostały obalone. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Niech funkcjonalność będzie tutaj najważniejszym argumentem. Okulary zerówki chronią oczy przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, co skutkuje większym komfortem na co dzień i świadomością, że nasz wzrok nie jest narażony na ich destrukcyjne działanie, nawet jeśli na bieżąco nie odczuwamy żadnych skutków. Dzięki nim zapewniamy oczom to, co najlepsze i nie musimy się obawiać, że za kilka lat będziemy musieli borykać się z nieprzyjemnymi skutkami beztroskiego podejścia do tego tematu.

Niezależnie od tego, czy ktoś chce się zdecydować na zerówki ze względu na ochronę oczu, czy też może bardziej zwraca uwagę na to, że świetnie wyglądają, warto postawić na okulary wysokiej jakości. Właśnie takie znajdują się bogatej ofercie sklepu internetowego Stylion. Ogromna różnorodność i szereg klasyków w świecie oprawek sprawia, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety znajdą w sklepie optymalne modele dla siebie.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog | Okulary zerówki