Jesienna przejażdżka motorem – jak się ubrać?

Nadchodzi jesień, a wraz z nią wiele pięknych kolorów, ale i niskie temperatury. O ile na początku wszyscy jeszcze mają ochotę wybrać się na spacer i podziwiać niesamowite barwy liści, o tyle później każdy chowa się przed chłodem w domu. Doskonałą alternatywą może być przejażdżka na rowerze, a jeszcze lepszą na motorze, bowiem gwarantuje dużo adrenaliny i wrażeń. By jednak nie czuć zimna i nie narazić się na wyziębienie, warto zadbać o odpowiedni strój na taką wyprawę. Co najlepiej ubrać, żeby czuć się komfortowo, a jednocześnie nie zmarznąć podczas jazdy na motorze?

Termoaktywne kominiarki

Podczas jazdy motorem jesteśmy szczególnie narażeni na wiatr i zimno, którego z pozoru możemy nie odczuwać. Oczywiście wiadomo, że nikt nie zamierza zakładać na motor czapki i szalika, choć tak naprawdę powinien chronić głowę oraz szyję. Na szczęście istnieją termoaktywne kominiarki, które idealnie nadają się na motor. Ich zaletą jest m.in. oryginalny wygląd świetnie współgrający ze strojem rajdowca. Jednocześnie zapewniają one ciepło i osłonę przed wiatrem, zimnem. Ważne jest również, że nie dopuszczają do skraplania pary wodnej na twarzy, co niestety zdarza się często, gdy np. zakładamy na twarz szalik. Kiedy skroplona para zamarznie, o chorobę już nietrudno i nici z kolejnych przejażdżek. Istotne jest, że kominiarka nie blokuje naszych ruchów i wbrew pozorom wcale nie ogranicza widoczności. Można także bez problemu założyć na nią kask. Wiele modeli kominiarek jest dostępnych w czarnym kolorze, co z pewnością jeszcze bardziej powinno zachęcić fanów motorów. Gdy ktoś stawia na jeszcze większą oryginalność, może wybierać wśród licznych kominiarek z unikatowymi wzorami, np. płomieniami czy czaszkami.

Rękawice na motor

Specjalne rękawice do jazdy na motorze to element wyposażenia, który każdy motocyklista powinien mieć, nie tylko podczas mroźnych miesięcy. Rękawice zapewniają wysoką ochronę przed obtarciami i innymi możliwymi uszkodzeniami dłoni. Jesienią świetnie sprawdzą się także jako ratunek przed chłodem. Dłonie niezwykle mocno narażone są na działanie niskich temperatur. Nie chowamy ich przecież pod kurtką, lecz nieustannie trzymamy kierownicę. Najgorsze, że po pewnym czasie przestajemy odczuwać zimno i wydaje nam się, że wszystko jest w porządku. Może to stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa podczas jazdy na motorze, bowiem dłonie bardzo szybko zesztywnieją i stracimy na sprawności. Rękawice na motor są naprawdę wygodne, bardzo wytrzymałe i antypoślizgowe.

Kurtki do jazdy na motorze

Wiele osób nawet latem decyduje się na kurtkę do jazdy na motorze. Jest to doskonałe uzupełnienie stroju i dodaje unikalnego charakteru. Podczas jesiennej przejażdżki kurtka jest już absolutnie niezbędnym elementem. Przede wszystkim skutecznie chroni ona przed niskimi temperaturami i wiatrem, a jednocześnie zapewni ochronę ciała przed ewentualnymi urazami. Ważne jest również, że tego kurtka do jazdy na motorze nie krępuje ruchów, a dodatkowo prezentuje się bardzo charakternie.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog