Okulary do komputera i chodzenia – optymalne połączenie?

Długotrwałe przebywanie przed ekranem komputera bez wątpienia szkodzi oczom. Nieodłączny element współczesnego trybu życia może mieć także zły wpływ na cykl i jakość snu, a także na występowanie bólów głowy. Z tego właśnie powodu wielu użytkowników poszukuje sposobu na złagodzenie takich skutków. Ze względu na pracę i/lub edukację odejście od ekranu dla wielu osób po prostu nie wchodzi w grę. Odpowiedzią na tego typu problemy mogą być okulary do komputera. Poniższy artykuł skupi się na szczegółowym przeglądzie tego produktu. Wyjaśnimy także, dlaczego warto nosić okulary do komputera na co dzień. Zapraszamy do lektury!

Co to są okulary do komputera na co dzień?

Okulary do komputera na co dzień to model, którego rolą jest łagodzenie zmęczenia oczu powodowanego przez światło niebieskie. Długotrwała ekspozycja na ten czynnik sprawia, że nerwy wzrokowe nieustannie kurczą się i rozluźniają. W ten sposób próbują zapewnić człowiekowi ostrość obrazu. Jaki jest mechanizm ich działania?
Okulary swoje dobroczynne działanie zawdzięczają powłokom antystatycznym lub antyrefleksyjnym. Podwójna powierzchnia klasycznej soczewki mogłaby wręcz nasilać złe działanie światła niebieskiego. Z kolei dzięki wspomnianym powłokom na powierzchni soczewek nie powstają złudne obrazy. Ich pojawienie się powoduje wzmożoną pracę układu wzrokowego w celu ich eliminacji z pola widzenia.
Co więcej – zastosowanie owych powłok pozwala stosować jedną parę okularów do pracy przy komputerze oraz do korekcji wzroku. Jest to zatem spora oszczędność, a także ogromna wygoda. Często na wybór takich okularów decydują się nawet osoby bez wad wzroku. W ich przypadku są one narzędziem prewencji i ochrony oczu przed nadmiernym zmęczeniem.

Okulary na co dzień i do komputera – wady i zalety takiego rozwiązania

Dzięki eliminacji refleksów na soczewce okulary takie zwiększają klarowność obrazu. Doceni to każda osoba bez względu na cel pracy przy komputerze. Przełoży się to na zwiększoną wydajność, a także mniejsze ryzyko przemęczenia oczu. Ponadto okulary do komputera mogą zapobiec problemom związanym z suchością oka. Przesiadywanie przed komputerem sprawia, że człowiek mruga nawet pięciokrotnie rzadziej. Zmniejszony wpływ światła niebieskiego zwiększy jego częstotliwość, zapobiegając komplikacjom.
Zaletą takich okularów jest także ich wytrzymałość. Powłoki są bardzo odporne na większość uszkodzeń. Jedynym realnym zagrożeniem dla nich są temperatury przekraczające 60 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo znalezienia się w takiej sytuacji jest jednak bardzo niskie. Powłoki antystatyczne czy antyrefleksyjne przydadzą się także w życiu codziennym, z dala od wszelkich ekranów. Ich walory docenią kierowcy pojazdów i maszyn, a także osoby, których praca wymaga nienagannej precyzji. Mniejsze obciążenie wzroku sprawi, że ich codzienne wyzwania staną się znacznie łatwiejsze.

Czy okulary do komputera można nosić na co dzień?

Jak najbardziej tak! Jest to wręcz zalecane, jeśli osoba pracująca przy komputerze musi równolegle korygować swoje problemy ze wzrokiem. Oczywiście osoby bez wad wzroku nie muszą tego robić, jednak jest to zalecane, ponieważ niemal każdy z nas lubi wieczorem obejrzeć telewizję w ramach odprężenia po ciężkim dniu pracy, a także korzysta z urządzeń mobilnych. Warto być świadomym, że tego typu urządzenia również emitują światło niebieskie, które jest tak niekorzystne dla naszego wzroku.
Ponadto powłoki antystatyczne i antyrefleksyjne są nakładane na soczewkę, która odpowiada za korekcję konkretnej wady wzroku. Oznacza to, że funkcja ochrony przed światłem niebieskim jest jedynie dodatkiem do funkcji korekcyjnej. Obie w żaden sposób ze sobą nie kolidują. Przeciwnie, uzupełniają się. Soczewka koryguje jedną wadę, natomiast powłoki zapobiegają wykształceniu się szeregu kolejnych. Taki duet bez wątpienia stanowi mocną zaletę wielofunkcyjnych okularów.

Dlaczego warto nosić codzienne okulary do komputera i do chodzenia?

Tak jak już wspomnieliśmy, komputery nie są jedynym źródłem światła niebieskiego, na jakie narażony jest współczesny człowiek. Większość osób korzysta także z urządzeń mobilnych. Kontakt z nimi także jest, w większości przypadków, długotrwały i regularny. Oprócz tego, ekrany takich urządzeń znajdują się znacznie bliżej oczu, niż ekran komputera. Zatem noszenie okularów do komputera i chodzenia na co dzień zabezpieczy także przed ich negatywnym wpływem.
Ponadto powłoka antyrefleksyjna zapewni także ochronę przed słońcem. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza wiosną i latem. Promienie słoneczne, podobnie jak światło niebieskie, mogą powodować powstawanie refleksów. Te zaś, bez względu na źródło, będą negatywnie działać na oczy. Refleksy z różnych stron to oczywiście recepta na bardzo poważne problemy. Ponadto w wielu zawodach nie ma miejsca na zmęczone oczy. Kierowcy pojazdów i maszyn, medycy, stróże prawa, muszą cały czas mieć się na baczności i dostrzegać wszystkie szczegóły.

Powyższy artykuł stanowił zaledwie krótkie omówienie okularów do komputera i do siedzenia. Skupiono się w nim na powłokach odbijających światło i zapobiegających działaniom statycznym. To właśnie owe mechanizmy stanowią zasadę działania tego produktu. Ponadto szczegółowo wyjaśniono, dlaczego okulary takie można stosować zarówno do korekcji wzroku, jak i w życiu codziennym. Okulary do komputera i chodzenia to naprawdę świetne rozwiązanie, które może być stosowane przez wiele osób. Z pewnością każdy w krótkim czasie zauważy satysfakcjonujące efekty i dojdzie do wniosku, że nie wyobraża już sobie codzienności bez tego typu udogodnienia.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.