Soczewki czy okulary? – doradzamy

Coraz więcej osób w naszym kraju spędza dużo godzin (dzień w dzień) przed komputerami i różnymi innymi urządzeniami elektronicznymi. Na pewno przekłada się to na fakt, że wady wzroku są coraz powszechniejsze wśród Polaków. Problem dotyczy już bardzo młodych ludzi, a z każdym kolejnym rokiem ten wskaźnik zwiększa się. Wy także wróciliście od okulistki i dowiedzieliście się, że okulary korekcyjne lub soczewki są w waszym przypadku koniecznością? Nie wiecie jednak, na którą opcję zdecydować się? Postanowiliśmy pomóc wam w wyborze – zapraszamy do lektury.

Plusy noszenia okularów

Jakie są największe plusy wynikające z noszenia okularów? Jest ich co najmniej kilka. Okulary korekcyjne nie powodują żadnych podrażnień, co czasami dzieje się w przypadku noszenia soczewek. Wystarczy, że element nałożony na gałkę podwinie się czy dostanie się pod niego drobinka kurzu i wtedy oczy zaczynają być bardzo mocno zaczerwienione itd. W związku z tym, najważniejszą zaletą stosowania tych produktów jest przede wszystkim wygoda. Okulary korekcyjne można zakładać i zdejmować kiedy tylko macie taką ochotę. Ta czynność zajmuje zaledwie kilka sekund. W przypadku soczewek nie jest to takie oczywiste. W końcu trzeba mieć do tego lustro, przygotowane pudełeczko oraz perfekcyjnie umyte dłonie.

Ponadto, okulary korekcyjne nie wymagają także używania żadnych specjalnych płynów do nawilżania szkieł. Jest to bardzo korzystne. Ponadto, tych produktów nie da się praktycznie zgubić. Niestety, w przypadku soczewek czasami tak się dzieje. Wystarczy, że soczewka wypadnie nam w czasie ruchu i szansa na jej odnalezienie jest bardzo nikła. Nawet gdyby się to udało, to taka soczewka nie nadaje się do dalszego użytku.

Warto także dodać, że okulary korekcyjne są na ogół tańsze, niż soczewki – jeśli bierzemy pod uwagę koszt długofalowy. W końcu tutaj musimy udać się do sklepu tylko jeden raz. Soczewki zaś trzeba co jakiś czas wymieniać (oraz kupować wspomniane płyny itd.), co generuje konieczność wydawania dodatkowych pieniędzy. Warto też podkreślić, że okulary korekcyjne mogą służyć do podkreślenia atutów własnej urody bądź ukrycia wielu niedoskonałości twarzy. Jeśli oprawki będą odpowiednio dobrane, to mają szanse na przykład uwypuklić piękny kolor oczu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stosuje okulary zerówki, choć się nie mają w ogóle żadnych kłopotów z wadami wzroku.

Zalety soczewek kontaktowych

Alternatywą dla okularów są soczewki kontaktowe. Jakie są ich największe zalety? Przede wszystkim, nie są ciężkie i w przeciwieństwie do okularów nie podskakują, nie ześlizgują się z nosa i nie spadają przy gwałtownych ruchach. Poza tym, nie musicie martwić się, że się kiedyś stłuką. Trzeba zaznaczyć, że soczewki kontaktowe poruszają się wraz z oczami, przed co gwarantują użytkownikom pełne pole widzenia. Soczewki nie mogą ulec zaparowaniu oraz nie zachlapią się w czasie deszczu. Trzeba także dodać, że na rynku jest wiele kolorowych soczewek, które umożliwiają zmianę barwy posiadanych oczu. Te elementy są też wygodniejsze w czasie uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Warto również dodać, że soczewki nie obcierają oczu ani nosa.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.