Akcesoria sportowe na jesienne aktywności

Co skłania nas do spędzenia wolnego czasu na sportowo w okresie jesiennym? Czemu parki magicznie zapełniają się biegaczami właśnie wtedy, gdy coraz wcześniej robi się ciemno, a termometry wskazują coraz mniej stopni? Przede wszystkim dlatego, że prażące słońce nie jest już wymówką do braku ruchu, a rozleniwiające urlopy już dawno poszły w niepamięć. Warto pamiętać, że podczas ruchu wyzwala się duża ilość endorfin, które skutecznie zapobiegną jesiennej chandrze! W jakie akcesoria sportowe dobrze jest się zaopatrzyć?

Sportowe okulary z polaryzacją – hit sezonu!

Można zapytać po co komuś okulary z polaryzacją, skoro jesienią i tak nie ma za dużo słońca? Wbrew pozorom nie chodzi tu wyłącznie o ochronę przed promieniowaniem UV! Światło odbija się od poziomych płaszczyzn, nawet jeśli słońce jest akurat za chmurami. Trafia ono do naszych oczu wywołując nieprzyjemne uczucie, które na dłuższą metę może być bardzo szkodliwe dla wzroku. Dlatego każdy amator jesiennych aktywności powinien zainwestować w specjalne okulary polaryzacyjne. Dedykowane są w szczególności fanatykom sportów wodnych (takich jak wędkarstwo, gdzie trzeba przez długi czas wpatrywać się w taflę wody) oraz rowerzystom. Świetnie sprawdzą się również dla osób, które borykają się z problemem nadwrażliwości na zbyt mocne światło. Okulary sportowe są tak zaprojektowane, aby nie zsuwały się podczas ćwiczeń i w żaden sposób nie przeszkadzały użytkownikowi w trakcie ruchu.

Rozjaśniające okulary narciarskie

Jesień rozpoczyna coroczny sezon jazdy na nartach. Dlatego warto zawczasu odpowiednio się przygotować i kupić ochronne okulary na narciarskie aktywności. Śnieg intensywnie odbija światło, które w nadmiernej ilości wpada do naszych oczu, rażąc je. Jazda na nartach bez okularów mogłaby się skończyć tragicznie dla wielu osób. Polaryzacyjne szkła sprawiają, że efekt odbicia światła jest zredukowany, a komfort i jakość widzenia są w znacznej części poprawione, co także ułatwia jazdę oraz zmniejsza ryzyko wypadku z powodu niezauważenia przeszkody.

Wyszczuplający pas neoprenowy – efektywniejsze treningi

Niektórzy nie chcą lub nie mają czasu czekać na wymarzone efekty treningów. Warto nieco przyspieszyć proces zrzucania niepotrzebnej tkanki tłuszczowej dzięki pasowi neoprenowemu. Co robi pas neoprenowy i jak działa? Ćwiczenia sprawiają, że ciało i mięśnie się rozgrzewają, produkują więcej energii i potrzebują więcej „paliwa” w postaci zmagazynowanego tłuszczu, by prawidłowo działać. Pas powoduje jeszcze większe nagrzanie, co skutecznie wspomaga odchudzanie i sprzyja utracie tkanki tłuszczowej.

Modne i kolorowe okulary pływackie na basen

Basen to idealna forma ćwiczeń, jeśli chodzi o aktywność w okresie jesiennym. Pogoda przestanie mieć znaczenie i nawet jeśli zacznie padać – trening i tak się odbędzie. Co więcej, basen daje możliwość przedłużenia minionego lata, bo przecież woda od zawsze była symbolem upalnych letnich dni. Do pływania warto kupić specjalne okulary. Skutecznie chronią oczy przed dostaniem się do nich chlorowanej wody, umożliwiają nurkowanie, a także (dzięki kolorowym oprawkom) sprawiają, że pływanie to czysta przyjemność.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog