Co to są okulary progresywne?

Ostatnio coraz modniejsze są okulary progresywne. Dlaczego? Jak działają takie produkty? Dla kogo są przeznaczone? O tym wszystkim dowiecie się czytając nasz dzisiejszy wpis.

Jak działają okulary progresywne?

Okulary z soczewkami progresywnymi dają szansę na wyraźne oraz płynne widzenie we wszystkich odległościach. Z wiekiem coraz więcej osób ma kłopot z komfortowym dostrzeganiem detali znajdujących się tuż pod ich nosem czy szczegółów na dalszym planie. Jeszcze większy problem pojawia się, kiedy nagle trzeba przenieść wzrok z obiektu bliskiego na oddalony o kilka czy kilkanaście metrów. Wtedy zazwyczaj występuje zjawisko tak zwanego falowania. Obraz jest rozmyty, a oczy potrzebują minimum kilku czy nawet kilkunastu sekund, aby przyzwyczaić się do nowego widoku. To negatywnie wpływa na jakość widzenia oraz samopoczucie, ponieważ coraz częściej pojawiają się wynikające z tego faktu bóle oczu czy głowy. Okulary  progresywne eliminują ten problem i gwarantują wyjątkową wygodę widzenia –  zarówno jeśli chodzi o obiekty bliskie, pośrednie jak i dalekie.

Okulary progresywne posiadają moce do dali, zmienną ogniskową w obszarze pośrednim a także moce do bliży. Prawidłowy komfort widzenia zależy nie tylko od profesjonalnych soczewek. Ich odpowiednie działanie uwarunkowane jest również poprzez zajęcie właściwego miejsca. Właściciel takich okularów musi ustawić się tak, aby zapewnić sobie ostre widzenie – okulary progresywne mu w tym pomogą, ale nie zrobią za nas wszystkiego. W związku z tym, ludzie często mają na początku drobne problemy z używaniem tych produktów. Jest to spowodowane faktem, że zastosowano w nich różne moce, które mają pomagać w komfortowym widzeniu obiektów zarówno dalekich, pośrednich oraz bliskich. Aby widzenie było dobre, trzeba przyjąć właściwą pozycję –  w gruncie rzeczy przede wszystkim chodzi o odpowiednią odległość – która pozwoli „wykazać się” okularom progresywnym.  Zazwyczaj przyzwyczajenie się zajmuje tylko kilka czy – w najgorszym wypadku – kilkanaście dni. Ponadto, dobrej jakości okulary progresywne nadają się zarówno do aktywności sportowej, jak i rekreacyjnej.

Kiedy warto kupić okulary progresywne?

Z wiekiem dużo osób ma kłopot z presbiobpią. Co kryje się pod tym tajemniczo brzmiącym terminem? Zjawisko to określa coraz bardziej kłopotliwe widzenie w odległościach bliskich, pośrednich i dalekich. Problem ten najczęściej dotyka ludzi po 40 roku życia. Jeśli borykacie się z podobnymi dolegliwościami, to okulary progresywne pomogą wam odzyskać dawny komfort  związany z oglądaniem codziennej rzeczywistości.

Są także świetne dla osób, które mają wiele par różnych okularów korekcyjnych (na przykład do dali, komputera czy do bliży). Często tacy ludzie noszą przy sobie kilka futerałów i zmieniają okulary w zależności od sytuacji. To także jest bardzo kłopotliwe i mało wygodne. Okulary progresywne eliminują ten problem, ponieważ umożliwiają odpowiednie widzenie obiektów dalekich, pośrednich oraz bliskich. Wystarczy tylko przyzwyczaić się do tych produktów, aby na nowo czerpać z życia pełnymi garściami.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Bez kategorii