Idealne okulary do trójkątnej twarzy

Dawniej okulary większości z nas kojarzyły się źle. Obecnie panuje jednak moda na szkła kontaktowe i wiele osób chociaż wcale nie musi ich nosić, zakłada tzw. okulary zerówki. Rokrocznie wielką popularnością cieszą się okulary przeciwsłoneczne. Jednak aby wyglądać w okularach naprawdę dobrze, należy odpowiednio dopasować je do swojej twarzy, a zwłaszcza jej kształtu. Duży problem mają m.in. osoby o trójkątnej buzi, ale i dla nich istnieją idealne kształty oprawek. O czym powinny pamiętać osoby o trójkątnych rysach twarzy i jakich modeli muszą się wystrzegać?

Okulary do trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz charakteryzuje się przede wszystkim szerokim czołem i wąskim podbródkiem, a zazwyczaj także wyraźnymi, niekiedy wręcz wystającymi kośćmi policzkowymi. Dla wielu osób jest to ideał urody, ale niektórzy pragną przynajmniej trochę zniwelować ostry zarys twarzy. Na szczęście jest to możliwe, trzeba tylko dobrać okulary do trójkątnej twarzy, które pozwolą uzyskać odpowiednie proporcje. Szczególnie polecane są tzw. kocie oprawki, będące niezwykle fantazyjne, a zarazem nieco zadziorne. Poza tym potrafią one prezentować się niezwykle elegancko. Ważne, aby były w stonowanych, ciemniejszych barwach, gdyż jaskrawe kolory nie służą trójkątnym rysom. Ich zaletą jest również to, że ostatnio stały się bardzo modne i nikomu nawet nie przyjdzie do głowy myśl, iż nosząc je chcemy coś ukryć. Osobom o trójkątnej twarzy polecane są także okulary zaokrąglone, a nawet owalne. Złagodzą one ostry zarys twarzy i przywrócą właściwe proporcje. Dobrym rozwiązaniem są też oprawki w kształcie motyla. Coraz częściej osoby o trójkątnym kształcie twarzy decydują się na rezygnację z oprawek, przynajmniej częściową. Szkła kontaktowe mogą w takim wydaniu prezentować się naprawdę dobrze. A co w przypadku mężczyzn? Oni również mogą zdecydować się na nieco zaokrąglone oprawki, ale dobrym rozwiązaniem okazują się dla nich też szkła prostokątne. Dodają one elegancji, prezentują się bardzo wytwornie i odwracają uwagę od trójkątnego zarysu.

Okulary, które nie pasują do trójkątnej twarzy

Niestety, nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, co nam się podoba. Oczywiście nikt nie może nikogo zmusić do przejmowania się zasadami dobierania okularów i możemy nosić model, który odpowiada nam wizualnie. Gdy jednak chcemy złagodzić swoje rysy twarzy, powinniśmy wiedzieć, czego unikać. Niektóre okulary nie pasują do trójkątnej twarzy i warto się ich wystrzegać. Przede wszystkim są to okulary o mocnych, kanciastych kształtach. Lepiej z nich zrezygnować, ponieważ tylko podkreślą trójkątny zarys buzi i sprawią, że nasza twarz będzie wyglądała na jeszcze bardziej wyrazista niż w rzeczywistości. Szczególnie niewskazane są kwadratowe oprawki. Należy wystrzegać się także zbyt szerokich oprawek oraz jaskrawych kolorów. Okulary z gradientem również nie są dobrym rozwiązaniem, bowiem zwracają uwagę na różnicę między czołem a podbródkiem. Niewskazane są także oprawki w kształcie kropli.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog