Jak często zmieniać okulary korekcyjne – poradnik

Okulary korekcyjne musi nosić co trzeci człowiek. Jest to związane z nadwyrężaniem wzroku, długotrwałym narażeniem oczu na działanie światła niebieskiego oraz z czynnikami genetycznymi. To wszystko sprawia, że obecnie krótko- bądź dalekowzroczność są chorobami cywilizacyjnymi. Ludzie zaopatrują się w specjalnie dobrane okulary korekcyjne i problem przestaje być odczuwalny. Jak często powinno się jednak je zmieniać? Kiedy kupić nowe okulary korekcyjne?

Kiedy okulary korekcyjne się zużywają?

W zdecydowanej większości okulary wymieniane są dopiero wówczas, gdy przestaną być zdatne do użytku. Zniszczone noski, odpadający nausznik , pęknięte szkiełko itp. Okazuje się jednak, że powinno się je zastąpić nowymi dużo wcześniej. Każdego dnia na okulary oddziałuje wiele bodźców i to niekoniecznie tych pozytywnych. Codziennie wykonywane zajęcia i tryb życia zostawiają ślad w postaci coraz większych zabrudzeń, zarysowań i zniekształceń, co po jakimś czasie znacznie pogarsza komfort widzenia. Owe uszkodzenia są bardzo często niewidoczne gołym okiem, co nie zmienia faktu, że jednak występują. Nawet niewinne przecieranie szkiełek oraz czyszczenie ich z odcisków palców i innych zanieczyszczeń zwiększa liczbę mikrozarysowań, które powoli matowią powierzchnię szkła. Warto też pamiętać, że okulary – tak samo jak inne przedmioty – ulegają zniszczeniu poprzez starzenie się i zużycie. Często pojawiają się przebarwienia, na przykład żółknięcie. Jeśli więc pojawią się pierwsze „objawy”, należy wymienić okulary na nowe. Przyjęło się, że optymalny okres na zastąpienie starego modelu okularów to około 2 lata.

Wymiana okularów korekcyjnych zgodnie z wadą wzroku

Niektórzy okulary z określonymi szkłami są w stanie nosić wiele lat bez konieczności ich wymiany. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich wada się nie pogłębia. Po prostu zatrzymała się na pewnym poziomie, co pozwala na statyczność i noszenie tego samego modelu okularów przez lata. Jednakże u wielu osób wada wzroku ulega zmianie w ciągu roku, dwóch czy pięciu. To już samo w sobie wymusza zmianę aktualnych okularów korekcyjnych z uwzględnieniem aktualnej wady wzroku.

Modne okulary korekcyjne – stylowo i zdrowo

Problemy ze wzrokiem są już tak powszechne, że zaczęli ten fakt wykorzystywać projektanci mody. Kiedyś okulary były czymś wstydliwym i niechcianym. Dziś nawet osoby, które widzą prawidłowo, inwestują w okulary zerówki, aby poprawić swój wygląd i być modnym. Oczywiście trendów jest sporo i co jakiś czas się zmieniają. Jeśli komuś zależy na tym, aby być na bieżąco z panującymi hitami sezonu, prawdopodobnie będzie musiał często zmieniać swoje okulary. Oczywiście w przypadku korekcyjnych typów, najważniejsza jest ich zdrowotna rola, ale estetyka i dobre samopoczucie użytkownika także są niezwykle istotne. Na rynku istnieje ogrom rozmaitych rodzajów okularów oraz materiałów, z których zostały wykonane oprawki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Designerskie i nowoczesne oprawki spodobają się wszystkim młodym okularnikom.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Okulary korekcyjne