Dostawa już za 7,90zł !   Od 100zł Wysyłka Gratis

14 dni na zwrot

Darmowa dostawa od 100zł

Do darmowej dostawy brakuje: [[value]] [[currency]]

Otrzymujesz darmową dostawę!

do kasy suma: 0,00 zł
Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu warto kupić?
Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu warto kupić?

Podczas śnieżnej zimy czy słonecznego lata jazda samochodem może być niezwykle niebezpieczna dla uczestników ruchu drogowego. Odbijające się od różnych powierzchni czy śniegu światło może być oślepiające dla kierowców i znacząco skracać ich czas reakcji na to, co dzieje się na jezdni. W związku z tym odpowiednie okulary przeciwsłoneczne stają się niezbędnym gadżetem dla kierowców. Dlaczego warto z nich korzystać, na jakie warto się zdecydować i co jeszcze powinno się o nich wiedzieć?

Okulary przeciwsłoneczne a jazda samochodem

Wrażliwość oczu na promienie słoneczne jest kwestią indywidualną i wiele osób nie potrzebuje okularów w nawet w najbardziej słoneczne dni, aby jeździć pewnie i bezpiecznie. Wiele osób miewa z tym jednak problem, a wówczas prawidłowo dobrane okulary przeciwsłoneczne mogą okazać się niezwykle pomocne. Jest to nie tylko kwestia komfortu kierowcy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.Dzięki odpowiedniej ochronie refleksy odbijające się na mijanych powierzchniach czy też białym śniegu nie oślepiają kierowcy, a ten jest w stanie, mimo utrudnionych warunków, widzieć tak dobrze, jak w standardowych okolicznościach. Prowadzenie samochodu w odpowiednich okularach przeciwsłonecznych z filtrem UV jest nie tylko legalne, ale również zalecane. Niezgodne z prawem jest jednak prowadzenie samochodu w okularach przeciwsłonecznych, które przepuszczają mniej niż osiem procent światła. W związku z tym warto celować wyłącznie w produkty, które zostały stworzone właśnie z myślą o kierowcach.

[product category_id="43" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Co powinny posiadać dobre okulary przeciwsłoneczne do auta?

Okulary przeciwsłoneczne do prowadzenia samochodu różnią się pod wieloma względami od tych, jakie można nosić na co dzień. Przede wszystkim nie mogą mieć stylowych oprawek, które ograniczają widoczność. Nie mogą też mieć szkieł barwionych na czerwono, aby kierowca mógł dobrze postrzegać znaki drogowe i sygnalizację świetlną, a także mieć kategorii filtra 4, ponieważ takie są zbyt ciemne. Dobre okulary przeciwsłoneczne dla kierowców powinny mieć filtr UV 400, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz UVB. Znakomitym wyborem są okulary z polaryzacją redukującą refleksy światła, które są szczególnie niebezpieczne zimą i w słoneczne dni.

Okulary przeciwsłoneczne damskie do samochodu

Damskie okulary przeciwsłoneczne do samochodu, jak już wyżej wspomniano, powinny mieć odpowiedni filtr i polaryzację. Dzięki temu są funkcjonalne, spełniają w pełni swoje zadanie i zapewniają kobietom prowadzącym samochód komfort oraz bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że nie mogą stać się elementem codziennej stylizacji i prezentować się efektownie.W salonach optycznych oraz internetowych sklepach można z powodzeniem znaleźć oprawki wykonane z różnych materiałów i w różnych kształtach, które panie mogą dopasowywać nie tylko do kształtu swojej twarzy, ale też własnego stylu i indywidualnych preferencji. W rezultacie można otrzymać "ładne z pożytecznym", a gadżet potrzebny podczas jazdy okazuje się dodatkowym elementem kreacji. Ogromny wybór pod względem stylistyki sprawia, że damskie okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem mogą być dopasowywane zarówno do eleganckich kreacji, jak i tych sportowych czy w stylu smart casual.

Okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem - męskie

Przeciwsłoneczne okulary męskie dla kierowców to szeroki wybór okularów, które sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. W okresie zimowym refleksy odbijające się od śniegu są w stanie nawet zaburzyć sposób postrzegania kształtów na drodze, a problem ten pojawia się również o innych porach roku. Jeśli światło zastane oślepia kierowcę czy naraża jego oczy na szkodliwe działanie promieni słonecznych, okulary tego rodzaju mogą okazać się jedynym sposobem na zapewnienie sobie wygody i bezpieczeństwa.Męskie okulary przeciwsłoneczne mogą nie tylko stać się nieodzownym gadżetem w takich sytuacjach, ale również dopełniać wizerunek dbających o dobry wygląd mężczyzn. Tego rodzaju okulary, podobnie jak te standardowe, przyjmują najróżniejsze formy. Mogą mieć oprawki wykonane z najróżniejszych tworzyw i różną wielkość szkieł. Ciekawym rozwiązaniem są okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną z polaryzacją czy też okulary z nakładkami w różnych kolorach.

Okulary przeciwsłoneczne samochodowe - korekcyjne czy z polaryzacją?

Okulary korekcyjne, jak sama nazwa wskazuje, korygują określoną wadę wzroku. Jeśli jednak mają być pomocne podczas jazdy samochodem w trudnych warunkach świetlnych, powinny być również wyposażone w dodatkowe funkcje. Ich stopień przyciemnienia nie powinien przekraczać trzeciego stopnia, powinny mieć filtr UV 400, posiadać powłokę lustrzaną lub antyrefleksyjną, a przede wszystkim być wyposażone w polaryzację. Ten parametr uznaje się za najważniejszy w przypadku okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem.O ile okulary korekcyjne poprawiają sposób, w jaki człowiek widzi w ogóle, o tyle polaryzacja chroni oczy przed szkodliwymi promieniami UV i niweluje oślepiające refleksy, a to właśnie one mogą okazać się przyczyną niebezpiecznych wypadków. Polaryzacja pozwala uniknąć oślepienia promieniami odbijającymi się od powierzchni płaskich, a głównie z takimi kierowca ma do czynienia na trasie.

Dlaczego warto mieć etui na okulary przeciwsłoneczne w samochodzie?

Warunki na drodze mogą wielokrotnie zmieniać się podczas jazdy. O ile na pewnych odcinkach i o konkretnej porze dnia okulary przeciwsłoneczne są niezbędne, o tyle w pewnym momencie zaczynają przeszkadzać i korzystanie z nich nie jest dobrym pomysłem. Warto mieć w schowku etui na okulary, aby zawsze mieć je pod ręką i aby były zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. W schowkach samochodowych zwykle znajduje się sporo drobiazgów, a okulary rzucone tam bez zabezpieczenia mogą w trakcie jazdy ulec zarysowaniu czy nawet poważniejszym uszkodzeniom. Dzięki etui okulary mogą znajdować się pod ręką kierowcy i w stanie gotowym do noszenia zawsze wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Polecane okulary przeciwsłoneczne do prowadzenia samochodu - ranking Stylion.pl

Ranking najlepszych okularów przeciwsłonecznych dla kierowców otwierają rozjaśniające okulary do jazdy nocą polaryzacyjne czarne EST-407Y Estillo, które powstały z myślą o kierowcach jeżdżących nocą. Polaryzacyjna soczewka została zaprojektowana tak, aby ułatwiać widoczność nocą, oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Innym modelem są okulary pilotki rozjaśniające dla kierowców do jazdy w nocy, cechują się lekką i ponadczasową konstrukcją, chronią przed promieniowaniem UV i znacząco poprawiają widoczność w trudnych warunkach, zapewniając kierowcom komfort i poczucie bezpieczeństwa.Z kolei rozjaśniające okulary polaryzacyjne pilotki do samochodu STYLION STL-03C0 perfekcyjnie redukują wszelkie odbicia świetlne, sprawdzają się doskonale podczas jazdy w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych, a także poprawiają jasność. Nie bez znaczenia jest fakt, że ich designerski, elegancki wygląd sprawdza się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne do jazdy autem?

Okulary przeciwsłoneczne do jazdy autem nie są najnowszym wynalazkiem, dlatego z powodzeniem można ich szukać zarówno w stacjonarnych salonach optycznych, jak i w sklepach internetowych. Szeroką ofertę wszelkich okularów oferuje internetowy sklep Stylion, w którym znajdują się okulary zarówno dla kobiet i mężczyzn, jak i dla dzieci. W ofercie znajdują się zarówno designerskie okulary dla rowerzystów, jak i dla kierowców jeżdżących nocą czy też w trudnych warunkach atmosferycznych.Różnorodne fasony i kolory szkieł sprawiają, że bez problemu można je dostosować do indywidualnych preferencji oraz upodobań dotyczących walorów estetycznych. Firma Stylion oferuje zarówno klasyczne jak i ponadczasowe oprawki, które pasują do większości kształtów twarzy, jak i szersze oprawki czy też okulary z nakładkami w różnych kolorach. Można je dopasowywać do zastanych warunków i w każdych okolicznościach cieszyć się komfortem w trakcie jazdy.Okulary przeciwsłoneczne do jazdy autem to idealne rozwiązanie dla osób szczególnie czułych na mocne światło, które tracą komfort i przyjemność podczas jazdy w złych warunkach. Odpowiednio dobrane okulary ze wspomnianymi wyżej parametrami pozwalają znacząco zniwelować problemy tego rodzaju, a tym samym zapewnić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego większe bezpieczeństwo. Wybór okularów tego rodzaju jest tak wielki, że każdy kierowca może znaleźć optymalny model.

[product category_id="104" limit="20" onlyAvailable="true" order="random"]

Inne kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium