Okrągłe oprawki – dla kogo najlepsze?

Okrągłe oprawki okularów to nieodłączny atrybut Johna Lennona. To od niego wywodzi się ich popularna nazwa. Lennonki w modowych trendach zagościły wiele lat temu i zajęły w nich mocną pozycję. Modele damskie i męskie cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Są ciekawym dodatkiem do stylizacji, który dodaje charakteru. Mogą też stać się znakiem rozpoznawczym właściciela. Niestety, nie każdy zaprezentuje się w nich dobrze. Dla kogo będą najlepsze okrągłe oprawki?

Ostre rysy kanciastej twarzy

W okrągłych oprawkach okularów świetnie zaprezentują osoby o twarzy kanciastej, z ostrymi rysami. Taki typ urody reprezentował właśnie posiadać najsłynniejszej pary tego typu oprawy John Lennon. Nosząc lenonki odwrócisz uwagę od ostro zakończonego podbródka w twarzy trójkątnej. To również dobra propozycja dla owalu, gdy chcesz wprowadzić równowagę pomiędzy szerokością, a długością swojej twarzy.
Po lenonki nie powinny się gać osoby o twarzy okrągłej. W tym przypadku tego typu oprawka okularów podkreśli pełne policzki. To z kolei sprawi, że twarz będzie wydawała się pełniejsza, niż w rzeczywistości.

Duże, wyraziste dla zwężenia twarzy

To, że okulary typu lenonki korzystne są jedynie dla pociągłych twarzy, nie oznacza że nie okrągłych oprawek nie mogą nosić osoby z pełniejszym licem. Polecamy im szkła osadzone w dużych, wyrazistych oprawach z grubą ramką. Chcąc optyczni zwęzić twarz, należy sięgnąć po oprawki na tyle duże, by sięgały one poza skronie.
W dużych, wyrazistych oprawach nie zaprezentują się dobrze osoby o małych twarzach i filigranowych sylwetkach. W takim przypadku wybierając okulary dla siebie zwróć uwagę, by nie przytłoczyły one Twojego wizerunku. Polecamy sięgnąć po modele z subtelnym, niemal niewidocznym obramowaniem. Dobrym rozwiązaniem będą okulary bezramkowe.

Do stylu ubierania się

Wybierając okrągłe oprawki okularów warto pamiętać, że nie przy każdej stylizacji zaprezentują się one korzystnie. Lenonki z transparentnymi szkłami korekcyjnymi nie pasują do stylu sportowego i eleganckiego. Dobrym tłem dla nich będzie niezobowiązujący casual.
W wersji damskiej okrągłe oprawki okularów będą świetnym dopełnieniem stylu boho. Długie, zwiewne sukienki i elementy garderoby odnoszące się do stylów hippie z lat 70. będą dla nich idealnym tłem.
Pamiętaj jednak, że od każdej zasady można odejść, a moda lubi odważne posunięcia. Szukaj kompromisów i nie bój się przełamywania obowiązujących trendów. To najlepszy sposób, by wyrazić siebie.

Liczy się własny gust i komfort

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane wcześniej, przy wyborze oprawek okularów kieruj się nie tylko zasadami ich dopasowania do kształtu twarzy, na który nie masz wpływu. Jeśli uważasz, że w danym modelu czujesz się najlepiej, sięgnij po niego. Ewentualne niedociągnięcia wizerunkowe zatuszuje Twoja pewność siebie, która wynikać będzie z dobrego samopoczucia.
Wybierając okulary nie kieruj się aktualną modą. Ta z czasem przemija, a szkła korekcyjne nadal będą potrzebne. Nawet, jeśli w aktualnym sezonie okrągłe oprawki zajęły dalszą pozycję na liście top trendów, nie rezygnuj z ich zakupu, jeśli to właśnie w tym modelu wyglądasz najkorzystniej.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog