Kiedy dobrym wyborem są soczewki?

Okulary korekcyjne są zmorą wielu osób borykających się z wadą wzroku. W wielu sytuacją są one niewygodne i aż się proszą, by je zdjąć. To z kolei wiąże się często ze znacznym pogorszeniem jakości widzenia i w konsekwencji niemożliwością funkcjonowania. Z pomocą przychodzą soczewki kontaktowe. Podpowiadamy, kiedy są one dobrym wyborem.

Alternatywa dla aktywnych

Z dyskomfortem związanym z noszeniem tradycyjnych okularów najczęściej spotykają się osoby aktywne, które na co dzień muszą wspomagać swój wzrok szkłami korekcyjnymi. Oprawki spadające z twarzy uniemożliwiają skupienie się na uprawianiu sportu. W wielu dyscyplinach są wręcz niebezpieczne.
Trening jest dobrym momentem, by sięgnąć po soczewki kontaktowe. Zwłaszcza, gdy brak odpowiedniej korekty wzroku uniemożliwia odnalezienie się w otaczającej Cię przestrzeni. Nadal możesz cieszyć się dobrą jakością widzenia i jednocześnie nie musisz obawiać się to, że okulary spadną z nosa i się stłuką.
Soczewki kontaktowe polecamy szczególnie osobom pasjonującym się bieganiem i liczącym kolejne kilometry przejechane na rowerze. Są niezastąpione w sportach motorowodnych, w sali fitness i na siłowni.

Komfort widzenia bez ramki

Zaletą soczewek kontaktowych, na którą wielu użytkowników zwraca uwagę już przy pierwszym użyciu, jest znacznie zwiększenia pola widzenia. Nie ma tu bowiem ramki ograniczającej przestrzeń, jaka jednorazowo mieści się w zakresie korekcji wzroku.
Brak widoku ramki okalającej szkła korekcyjne i szersze pole wyraźnego widzenia docenią głównie kierowcy, motocykliści, rowerzyści i osoby pracujące w zawodach, gdzie wymagany jest refleks i szybkość reakcji. Soczewki kontaktowe polecamy m.in. stróżom prawa i pracownikom ochrony – przydadzą się szczególnie w momencie ewentualnej interwencji, gdy nie trzeba będzie poprawiać zsuwające się z nosa okulary.

Łatwe spoglądanie przez wizjer

O tym, jak bardzo tradycyjne okulary uprzykrzają codzienną prace, doskonale wiedzą też osoby korzystające m.in. z mikroskopów i profesjonalnych aparatów fotograficznych. Tam, gdzie efekt końcowy zależy od precyzyjnej obserwacji detali, ważne jest jak najlepsze ułożenie oka przy wizjerze. Trudno o to, gdy trzeba skorygować wzrok, a do dyspozycji mamy jedynie tradycyjne okulary korekcyjne.
Soczewki kontaktowe przydadzą się też np. podczas wędrówki połączonej z obserwacją ptaków, gdy niezbędne jest skorzystanie z lornetki lub lunety. Znacznie ułatwiają również obserwację nieba przez teleskop. Warto podnosić komfort podczas realizowania swoich pasji, by dawało to więcej przyjemności i satysfakcji.

Pamiętaj o higienie soczewek

Bez względu na to, w jakich okolicznościach sięgasz po soczewki kontaktowe, zadbaj o ich odpowiednią higienę. Jej brak może doprowadzić do poważnych chorób oka. Pamiętaj, by soczewki przechowywać w zamkniętych pojemnikach. Regularnie sięgaj po płyny do ich pielęgnacji i przestrzegaj zaleceń producenta dotyczących czasu noszenia danego zestawu. Zadbaj też o odpowiednie nawilżenie oczu – przy soczewkach kontaktowych jest to niezbędne.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog