Jak odjąć sobie kilka lat za pomocą okularów?

W społecznej świadomości okulary są synonimem mądrości oraz doświadczenia. Większości z nas okulary kojarzą się z inteligencją, lecz czasem także zarozumiałością. Za pomocą okularów można więc podwyższyć swój wiek w oczach innych osób. Czy możliwa jest sytuacja odwrotna? Czy za pomocą okularów można się odmłodzić?

Jak odjąć sobie kilka lat za pomocą okularów korekcyjnych?

Noszenie okularów korekcyjnych często wywołuje bunt wśród nastolatków. Boją się oni zazwyczaj wyszydzenia oraz gorszego traktowania. Nie jest to jednak wina samym okularów korekcyjnych, a ich niewłaściwego dopasowania. Podobna sytuacja ma miejsce u osób dorosłych. Z wiekiem wzrok się pogarsza, co wiąże się nierozerwalnie z koniecznością wyboru oprawek korekcyjnych. Czym się powinniśmy kierować podczas ich wyboru? Kolor oprawek korekcyjnych powinien być dopasowany do koloru włosów lub brody. W praktyce oznacza to, że w ciemnych oprawkach korekcyjnych bardziej do twarzy będzie osobom o ciemnych włosach oraz ziemistej lub normalnej karnacji. Blondyni oraz blondynki powinny decydować się na bardziej jasne barwy, jednak nadal stonowane.

Przezroczyste oprawki – jak odjąć sobie kilka lat za pomocą okularów?

Noszenie przezroczystych oprawek to również doskonały sposób na odmłodzenie się w oczach innych. Dlaczego? Ponieważ w wielu przypadkach optycznie odmładzają twarz. Oprawki przezroczyste pasują również do wielu kreacji, w tym najbardziej do wiosennych oraz letnich. Połączenie więc letniej koszuli lub wiosennej sukienki oraz przezroczystych oprawek odmłodzi nas o kilka lat i sprawi, że ludzie będą nas postrzegać jako osoby bardziej wyluzowane i zdystansowane do świata. To pozwoli nam również na łatwiejsze zawieranie nowych znajomości.

Oprawki korekcyjne w niecodziennych i prowokacyjnych kolorach

Jednym z najprostszych sposobów na optyczne odmłodzenie się za pomocą okularów jest noszenie oprawek w niecodziennych kolorach. Przed zakupem takich oprawek musimy jednak dłużej zastanowić się, czy dany kolor będzie faktycznie do nas pasował. Przykładowo kobieta o brązowych włosach i ciemnej karnacji powinna zdecydować się na kolory bardziej wyraziste, takie jak czerwony czy bordowy. Mężczyzna natomiast o takiej samej lub podobnej charakterystyce twarzy powinien zdecydować się raczej na kolor niebieski lub błękitny. Okulary pomarańczowe natomiast będą znakomicie prezentowały się z jasnymi karnacjami twarzy.

 Kształt twarzy a okulary, czyli jak odjąć sobie kilka lat za pomocą okularów?

Podczas wyboru idealnych oprawek powinniśmy również zastanowić się, czy dany typ okularów będzie pasował do kształtu naszej twarzy. Szczególnie powinniśmy wystrzegać się okularów zbyt szerokich lub zbyt wąskich w stosunku do naszej twarzy. Okulary zbyt szerokie będą optycznie powiększać naszą twarz, wskutek czego może się ona wydawać nabrzmiała. Natomiast okulary zbyt wąskie mogą powodować ucisk oraz dyskomfort podczas ich noszenia. Sam kształt twarzy również powinien mieć dla nas ogromne znaczenie podczas podejmowania decyzji o zakupie oprawek. Twarz owalna będzie lepiej prezentować się w oprawkach nieco bardziej zaokrąglonych, natomiast mocne rysy twarzy idealnie będą komponować się z okularami o prostokątnym kształcie.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Okulary korekcyjne