Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne sportowe

Od czasów wynalezienie pierwszych okularów minęły już ponad dwa stulecia. W tym czasie rynek okularów rozrósł się do ogromnych rozmiarów. Dzięki temu dzisiaj klienci mogą wybrać takie okulary, które będą idealnie spełniały ich wszystkie oczekiwania. Jak wiadomo jednak, każdy z nas potrzebuje różnych rodzajów okularów, w zależności od okazji. Okulary przeciwsłoneczne, korekcyjne, sportowe, do czytania – to tylko niektóre z modeli, których używamy na co dzień. Jakimi cechami powinny odznaczać się każde z przywołanych tutaj okularów, aby korzystanie z nich było jedynie przyjemnością?

Idealne cechy okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne zyskały bardzo szybko na popularności z dwóch bardzo ważnych powodów. Pierwszy z nich jest bardziej oczywisty. Nikt z nas nie zna chyba nic bardziej irytującego niż światło słoneczne świecące prosto w oczy. Powoduje to irytację oraz oślepienie. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców, ale również dla pieszych, który zbliżają się na przykład do przejścia dla pieszych. Okulary przeciwsłoneczne pełnią jednak drugą funkcję. Stanowią one modny dodatek do wielu różnych karnacji. Z oczywistych względów okulary przeciwsłoneczne są najczęściej noszone wraz z letnimi oraz wiosennymi kreacjami. W niektórych przypadkach można jednak spotkać okulary tego rodzaju z kreacjami zimowymi, ponieważ świeży śnieg może być równie oślepiający co światło słoneczne. Powinniśmy również pamiętać o tym, aby nasze okulary przeciwsłoneczne posiadały filtr UV, który będzie chronił nasze oczy przed niekorzystnym działaniem tych promieni.

Okulary korekcyjne i sportowe – czym powinny się odznaczać?

Na okulary korekcyjne składają się najczęściej dwa elementy: oprawki oraz same szkła korekcyjne. I o ile drugi z elementów powinien zostać dobrany przez wyspecjalizowanego okulistę, o tyle wybór oprawek zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji.

Okulary przeciwsłoneczne, korekcyjne, sportowe – dobór w zależności od sytuacji

Zarówno podczas rekreacyjnych przejażdżek rowerowych, jak i szalonej jazdy na stoku narciarskim, okulary sportowe są wymogiem, który chroni nasz wzrok przed przedostawaniem się drobinek oraz zanieczyszczeń. Okulary tego rodzaju powinny być jednak dopasowane do rodzaju dyscypliny, którą uprawiamy. Okulary sportowe o kruchej budowie będą idealnie sprawdzały się podczas weekendowych przejażdżek rowerowych, ponieważ od tego rodzaju oprawek sportowych nie powinniśmy wymagać przecież zbyt dużej odporności na uszkodzenia. W zamian za to często są one przeciwsłoneczne i dodatkowo zawierają filtry UV. Sprawia to, że światło słoneczne nie oślepia nas podczas jazdy po ulicy lub chodniku. Inaczej sprawa ma się w przypadku okularów, które wykorzystuje się podczas uprawiania sportów bardziej ekstremalnych. Takie modele okularów są bardzo często szerokie. Wyposażone są również w specjalną gumę zabezpieczająca, która chroni okulary przed spadnięciem w przypadku nagłych ruchów głowy czy znajdowania się w niecodziennej pozycji.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.