Jak prawidłowo czyścić okulary, by ich nie zniszczyć?

Szkła zamontowane w okularach mają swoje wymagania. Przede wszystkim muszą być czyste i przejrzyste, by służyć użytkownikowi pełnią swoich właściwości. Właściwa pielęgnacja ma ogromny wpływ na to, jak długo okulary zachowają swoją trwałość. Na szczególną uwagę zasługują soczewki pokryte różnego rodzaju powłokami. Nieodpowiednie środki i akcesoria użyte do czyszczenia okularów mogą szybko je zniszczyć.

Płyn do pielęgnacji soczewek w okularach

Podstawową zasadą, jaką należy kierować się przy czyszczeniu soczewek okularów, jest bezwzględny zakaz przecierania ich na sucho. Grozi to bowiem powstaniem zadrapań czy zarysowań, które niekorzystnie wpłyną na funkcjonalność okularów.

Z myślą o powłokach antystatycznych, antyrefleksowych i filtrach pokrywających soczewki okularów, nie należy do ich czyszczenia stosować środków z amoniakiem lub alkoholem i silnych detergentów używanych do czyszczenia szyb oraz luster w gospodarstwach domowych. Z soczewek zmyją nie tylko brud, ale też pokrywające je powłoki.

Soczewki okularów należy czyścić na mokro, po wcześniejszym spryskaniu płynem przeznaczonym do pielęgnacji. Jest on na tyle łagodny, by nie zniszczyć okularów i wystarczająco skuteczny, by bezpiecznie pozbyć się z nich kurzu i brudu.

Ściereczka z mikrofibry do czyszczenia okularów

Ręcznik papierowy, papier toaletowy i chusteczki higieniczne to lista produktów, których należy unikać przy czyszczeniu soczewek w okularach. Zawierają włókna drewna mogące powodować stałe uszkodzenia delikatnej powłoki. Z porysowaniem soczewek trzeba liczyć się również przy przecieraniu ich skrawkiem swetra, koszulki lub innych elementów garderoby.

Do bezpiecznego przecierania delikatnych soczewek okularów służy ściereczka z mikrofibry. Materiał zbudowany z mikrowłókien o dużej gęstości skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, w tym tłuste ślady pozostawione np. przez palce. Ściereczka z mikrofibry jest na tyle delikatna, że można stosować ją do czyszczenia również soczewek plastikowych, mineralnych i pokrytych powłoką antyrefleksyjną.

Zestaw do czyszczenia okularów

Pełen komfort widzenia gwarantują jedynie czyste soczewki – bez pyłków, smug i innego rodzaju zabrudzeń. Trudno ich uniknąć, gdy okulary towarzyszą nam przez cały dzień w różnych sytuacjach. Niezbędnym wyposażeniem ich posiadacza jest więc podręczny zestaw do czyszczenia okularów.

Delikatna ściereczka  i rozpylacz z płynem do czyszczenia oraz pielęgnacji soczewek zamknięte w futerale zmieszczą się w każdej torebce. Prosty i szybki w obsłudze, a przede wszystkim skuteczny w działaniu pozwoli w ciągu krótkiej chwili pozbyć się zabrudzeń z soczewek i oprawek bez obaw o pokrywające je powłoki.

Chusteczki do czyszczenia okularów

Nosząc okulary warto mieć pod ręką jednorazowe chusteczki przeznaczone do ich czyszczenia. Wykonane są z miękkich włókien i nasączone płynem do pielęgnacji soczewek. Zajmują niewiele miejsca – zmieszczą się w kieszeni lub portfelu. Sprawdzą się w każdej sytuacji, gdy trzeba będzie szybko przetrzeć brudne okulary bez obaw o zadrapanie soczewki lub zmycie pokrywającej ją powłoki.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog