Jak przechowywać okulary?

Okulary, których używamy na co dzień, są często bardzo kosztowne. Niemało czasu spędzamy również nad wyborem odpowiedniego wzoru oprawek, który idealnie będzie pasował do naszej twarzy. Jak zadbać o to, by wymarzony sprzęt służył nam jak najdłużej?

Bez względu na to, czy mowa o okularach przeciwsłonecznych, czy tych przeznaczonych do korekcji wady wzroku, mamy do czynienia z delikatnymi przedmiotami, szczególnie narażonymi na uszkodzenia. Do najczęstszych problemów z okularami należą zarysowania szkieł. Nieprawidłowe przechowywanie może spowodować również uszkodzenie oprawek. By tego uniknąć, zadbajmy o odpowiednie akcesoria (przede wszystkim etui na okulary) i przestrzegajmy podstawowych zasad obchodzenia się z nimi.

Jak wybrać etui na okulary?

Najpełniejszą ochronę okularów, w czasie, gdy z nich nie korzystamy, zapewni nam odpowiednie etui. Chroni ono nie tyko szkła, ale również oprawki, zabezpieczając przed skutkami, jakie może przynieść upadek z wysokości czy zgniecenie. Warto wyrobić sobie nawyk, by zdejmując okulary, zawsze natychmiast chować je do futerału. Niedopuszczalne jest kładzenie ich w taki sposób, by szkła dotykały przypadkowych, twardych powierzchni – jest to pierwszy krok do ich trwałego zarysowania.

Wybierając etui na okulary, zwróćmy uwagę na jakość jego wykonania. Najbezpieczniejsze są fasony usztywniane, o twardej, solidnej konstrukcji. Niektóre modele wyposażone zostały w specjalny karabińczyk, umożliwiający bezproblemowe przypięcie ich na przykład do paska spodni czy szlufek sukienki.

Jeśli zamierzamy często nosić przy sobie okulary, możemy wybrać również etui wykonane z miękkiego, lżejszego materiału. W sytuacji, gdy dysponujemy kilkoma parami szkieł (lub gdy mają je nasi bliscy bądź współlokatorzy), dobrym rozwiązaniem może stać się przeźroczyste etui na okulary. Dzięki niemu, łatwiej będzie zlokalizować konkretny przedmiot. Pamiętajmy jednak, że najczęściej takie etui wykonane jest z miękkiego tworzywa, który nie będzie w pełni chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Akcesoria do okularów

Oprócz odpowiedniego etui na okulary, warto zaopatrzyć się także w inne akcesoria, które pomogą nam je zabezpieczyć. Do tej kategorii zaliczają się na przykład sznureczki przywiązywane do zauszników. Znacząco zwiększają one bezpieczeństwo – prawidłowo zamontowane, sprawiają, że w razie upadku, okulary zawisną nam na szyi. To tani i prosty gadżet, ale jego wartość może być nie do przecenienia. Jeśli często poruszamy się samochodem i w trasie używamy okularów przeciwsłonecznych, zaopatrzmy się również w specjalne uchwyty, które pozwalają przechowywać je w bezpiecznym, ale zarazem łatwo dostępnym miejscu.

Do niezbędnika właściciela okularów z całą pewnością powinien należeć zapas ściereczek z mikrofibry. Pozwalają one szybko i bezpiecznie usunąć wszystkie zabrudzenia. Uwaga: pod żadnym pozorem nie wolno w tym celu stosować przypadkowych materiałów – można w ten sposób zarysować delikatne szkła.

Wybór i kupno okularów to zatem nie wszystko. Warto postarać się również o akcesoria, które przedłużą ich żywotność i sprawią, że nie będziemy musieli martwić się uszkodzonym sprzętem. Najlepiej nie odkładać tego na później i koniecznych zakupów dokonać od razu.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog