Jak przyzwyczaić się do noszenia okularów – poradnik

Dla jednych okulary przeciwsłoneczne się nieodłącznym elementem stylizacji. Są jednak i tacy, którzy chcieliby je mieć (szczególnie latem, gdy mocno świeci słońce), lecz trudno jest im się przyzwyczaić do noszenia okularów. Dziś przestawiamy wskazówki, jak się przełamać i sięgnąć po stylowe okulary.

Jak nosić nowe okulary?

Wszelkie zmiany wymagają czasu, tak samo jest w przypadku noszenia okularów korekcyjnych, ale też tych przeciwsłonecznych. Przede wszystkim mózg człowieka musi zaadaptować się do nowej sytuacji i innego sposobu patrzenia na świat. Pamiętaj o właściwym doborze okularów do wielkości swojej twarzy oraz sytuacjach, w których będziesz je nosić. Zastanów się, do czego ich potrzebujesz – czy okulary przeciwsłoneczne będą Ci szczególnie służyć podczas spaceru, czy mają to być okulary sportowe, a może okulary do samochodu? Nowe modele noś w różnych sytuacjach – tak, aby Twój mózg przyzwyczaił się do innego sposobu widzenia, a Ty będziesz mieć pewność, że niczego nie przeoczysz. Istotna jest również wielkość oprawy – wybierz taką, z której będziesz mieć wygodny kąt patrzenia. Na pewno nie kupuj okularów „w ciemno” – bez ich przymierzania czy choćby porównania z poprzednio sprawdzonymi modelami. Wówczas będziesz mieć pewność, że pokochacie się „od pierwszego spojrzenia”.

Jak przyzwyczaić się do noszenia okularów z polaryzacją?

Z pewnością wielu kierowcom życie skutecznie ułatwią okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Wystarczy kilka jazd z nowymi okularami, aby mózg przyzwyczaił się do spojrzenia zza szyby samochodu. Na pewno kierowcy szybko docenią rewelacyjne działanie okularów z polaryzacją. Przede wszystkim chronią one przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, ale także refleksami słonecznymi odbitymi od płaskich powierzchni, takimi jak jezdnia, śnieg czy woda. Soczewki polaryzacyjne, w które wzbogacone są okulary zapewniają lepszą widoczność i znakomity kontrast. Warto mieć je pod ręką w samochodzie przez cały rok. Przyzwyczaisz się do nich już po kilku jazdach i nie będziesz chciał zamienić ich na żadne inne.

Ile czasu oczy muszą przyzwyczajać się do noszenia okularów?

To, jak szybko oczy przyzwyczają się do noszenia okularów, w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji. Jednak wielu specjalistów od dobierania okularów jest zdania, że najlepszym sposobem jest regularność. Nie powinno robić się zatem dłuższych przerw w korzystaniu z nowych okularów, ponieważ wówczas za każdym razem trzeba będzie przyzwyczajać się do nich na nowo. Zwykle jednak przystosowanie się do noszenia okularów przeciwsłonecznych trwa od kilku godzin do kilku dni. Aby się do nich przekonać, warto pomyśleć, jakich zalet dostarczą. Przede wszystkim poprawią komfort widzenia w świetle słonecznym i pomogą w zniwelowaniu niekorzystnych skutków promieniowania UV. Ponadto, efekt modnej stylizacji gwarantowany!

Jak przyzwyczaić się do noszenia okularów przeciwsłonecznych? Skuteczną motywacją jest wybranie takiego modelu okularów, którego nie będzie chciało się z siebie ściągnąć. Poza tym, dobrą metodą na wykształcenie nawyku jest regularność. Zbliża się lato, a wraz z nim okazja do poćwiczenia.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog