Jak wybrać okulary do komputera w domowym biurze

Praca w biurze potrafi mocno zmęczyć oczy. Długie wpatrywanie się w monitor, dokumenty, ciągle przenoszenie wzroku z papierowego arkusza na komputerowy ekran sprzyjają wielu dolegliwościom. Przesuszone oczy, ich zmęczenie, a nawet problem z ostrością widzenia mogą dopaść nas również w domowym biurze. Sięgnij po dobre okulary i ciesz się komfortem pracy.

Okulary do komputera z antyrefleksem

Po okulary do pracy w domowym biurze powinien sięgnąć każdy, kto znaczną część dnia spędza przed ekranem komputera lub laptopa. Nawet, jeśli cieszy się dobrym wzrokiem. Odpowiednia ochrona działa, jak profilaktyka. Dobre okulary do pracy przy komputerze pozwolą długo cieszyć się doskonałą jakością widzenia, bez potrzeby sięgania po szkła korekcyjne.
Pracując przy komputerze w domowym biurze warto sięgnąć po okulary z antyrefleksem. Zwłaszcza, gdy należysz do osób, którym najlepiej pracuje się późnym wieczorem, gdy reszta domowników śpi, a przestrzeń wokół wypełnia cisza. Specjalna powłoka antyrefleksowa wyeliminuje uciążliwe dla oczu odblaski, jakie powstają po odbiciu się światła od gładkiej, wypolerowanej powierzchni. Dzięki temu wzrok nie zmęczy się zbyt szybko, a refleksy od świecącej żarówki nie będą rozpraszały Twojej uwagi.

Szkła z filtrem światła niebieskiego

Dużym wsparciem dla oczu podczas pracy przy komputerze w domowym biurze są okulary z soczewkami pokrytymi filtrem blue light. To specjalna powłoka zatrzymująca emitowane przez ekrany tabletów, komputerów, laptopów i smartfonów światło niebieskie. Długotrwała ekspozycja na jego działanie, a tak dzieje się podczas pracy, może skończyć się nieprzyjemnym uczuciem suchości oczu, ich pieczenia i łzawienia. Z czasem może dojść nawet zmian zwyrodnieniowych siatkówki i plamki żółtej, co prowadzi do upośledzenia widzenia.
Po okulary z soczewkami wyposażonymi w filtr światła niebieskiego mogą sięgnąć zarówno osoby wymagające na co dzień korekty wzroku, jak i cieszące się nienaganną jakością widzenia. W pierwszym przypadku można pokryć powłoką szkła korekcyjne. W drugim – sięgnąć po stylowe zerówki z filtrem blue light.

Zatrzymaj promieniowanie UV

Pracując w domowym biurze zadbaj też o ochronę swoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Pomogą w tym okulary wyposażone w transparentne, w pełni przejrzyste szkła pokryte specjalnym filtrem. Nasze oczy na promienie UV narażone są nie tylko na zewnątrz podczas słonecznego dnia. Równie szkodliwie działanie ma na wzrok promieniowanie z monitora komputera i światła dziennego, które wpada przez okno.

Modna oprawka, wygoda w noszeniu

Bez względu na to, w jakie powłoki wyposażone są szkła okularów, po które sięgniesz pracując w domowym biurze, powinny one być wygodne w użytkowaniu. Zwróć uwagę, by zauszniki utrzymywały je na odpowiednim miejscu. Okulary zsuwające się z nosa trzeba co chwilę poprawiać, a to rozprasza i nie sprzyja skupianiu się nad wykonywanym zadaniem. Ważne też, by były lekkie – docenisz to po kilku godzinach pracy, nie uwierały w nos i za uszami, a zauszniki łatwo się rozchylały, co znacznie ułatwi zakładanie i zdejmowanie okularów.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.