Jakie okulary na wiosnę 2018?

Podczas ostatniego sezonu letniego trendy mody wskazywały jednoznacznie na przeróżne okulary słoneczne. Okrągłe, kwadratowe, z kolorowymi lub bardziej stonowanymi oprawkami – wszystkie doskonale uzupełniały kreacje ubiegłego sezonu. Jednak trendy lata 2018 należą do okularów z przeciwległego bieguna mody. Zatem jakie okulary na lato 2018?

Jakie okulary lato 2018 – okulary w stylu vintage

Okulary w stylu „dawnym” stały się ostatnim krzykiem mody, a zdaniem wielu stylistów oraz projektantów tylko ten rodzaj okularów będzie pasował do tegorocznych kreacji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie każda para okularów w tym stylu będzie modna. Jakie okulary na wiosnę 2018 w dawnym stylu? Bardzo modne, a zarazem niezwykle eleganckie będą okulary trójkątne. Styliści oraz projektanci jednym głosem mówią również o tym, że posiadacze okularów korekcyjnych powinni zmodyfikować je w taki sposób, aby swoim wyglądem przypominały szkła laboratoryjne. Taką modyfikację można osiągnąć montując szkła korekcyjne w okrągłych, brązowych lub szarych oprawkach. W ten sposób często nielubiane szkła korekcyjne mogą zamienić się w niesamowicie modny element garderoby.

Jakie okulary na lato 2018 – żywe czy stonowane kolory?

W tym sezonie zdecydowanie najmodniejsze będą oprawki w jasnych i żywych kolorach. Informację te można łatwo wywnioskować na podstawie bacznej obserwacji najnowszych kreacji, które w ostatnim czasie pojawiły się na światowych wybiegach. Baja East oraz House of Holland – na tych dwóch pokazach zobaczyć można było kreacje, w których okulary z jagodowymi oprawkami oraz modelami w kolorze indygo znakomicie dopełniały całości kreacji. Zatem jeśli ktokolwiek zastanawia się jeszcze jakie okulary na lato 2018, to odpowiedź jest prosta – oczywiście fioletowe! Osoby, które nie gustują jednak w barwach tego rodzaju, mogą z powodzeniem wybrać także modele w kolorze pomarańczowym oraz cytrynowym – te modele z kolei pojawiły się na wybiegu Elie Saaba i również znakomicie dopełniały całość kreacji tego sezonu.

Oprawki laboratoryjne oraz sportowe – czy warto?

W tym sezonie modne będą również oprawki sportowe. Co to jednak oznacza w praktyce? Tego rodzaju okulary charakteryzują się przede zaokrąglonymi krawędziami. Powinny one również sprawiać wrażenie bardzo praktycznych. Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie tak zwanej opaski, która kolorystycznie powinna być taka sama jak całe ramki. Oprawki laboratoryjne również mogą sprawdzić się jako modne okulary na tegoroczne lato.

Warto w tym momencie jednak wspomnieć, że najlepiej w tej roli sprawdzą się modele trójkątne oraz okrągłe. Niektóre z nich mogą nawet z wyglądy przypominać rower. Okulary o przezroczystych ramkach to doskonały sposób na to, aby pozostać w zgodzie z tegorocznymi trendami. Takie modele pojawiły się na wielu światowych wybiegach, ponieważ komponują się wprost idealnie z bielą oraz czernią. Barwy te jak wiadomo, są modnie niezależnie od sezonu. Wszystko dzięki właściwościom tych dwóch barw, które sprawiają, że osoba ubrana w ten sposób staję się automatycznie dużo bardziej atrakcyjna.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog