Okulary lenonki – hit czy kit

Okulary o okrągłych szkłach zyskały swoją nazwę dzięki nazwisku Johna Lennona. Ten słynny członek zespołu The Beatles wywołał w latach 60. i 70. ubiegłego wieku szaloną modę na wspomniany dodatek. Szczególnie popularny był on w subkulturze hippisowskiej. W późniejszych czasach znane osoby chętnie sięgały po okulary lenonki. Lubili je nosić m.in. Ozzy Osbourne czy Steve Jobs. Obecnie lenonki ponownie stały się modne. Ten kształt okularów pozwala wyróżnić się z otoczenia i pasuje do wielu kształtów twarzy. Dla niejednej osoby okrągłe okulary mogą okazać się prawdziwym modowym hitem!

Komu pasują lenonki?

Według stylistów okrągły kształt okularów najlepiej podkreśli urodę osób o prostokątnych lub owalnych twarzach. Lenonki pozwolą nadać rysom odpowiednie proporcje i złagodzić kanciaste linie. Dobrze będą wyglądać w takich okularach właściciele trójkątnych twarzy o małym ostrym podbródku, gdyż dodatek ten odwróci uwagę od dolnych partii oblicza. Osoby o okrągłych buziach lepiej będą wyglądać w innych modelach okularów. Lenonki mogą niekorzystnie podkreślać krągłość twarzy i policzków. Jednak sugestiami znawców mody wcale nie musimy się kierować. Jeżeli podobają nam się okulary lenonki i dobrze się w nich czujemy, śmiało wybierajmy taki model okularów. Własny gust jest najlepszym doradcą, gdy chodzi o strój czy dodatki.

Jakiej wielkości lenonki wybrać?

Okulary typu lenonki można kupić w wielu różnych rodzajach. Kryterium jakie należy wziąć pod uwagę wybierając okulary jest ich wielkość. Osobom drobnym będzie lepiej w mniejszych okularach pozbawionych nadmiernie ciężkich oprawek. Taki wybór nie przytłoczy delikatnych rysów twarzy. Jeśli zaliczamy się do osób postawnych korzystniej będziemy prezentować się w okularach o większych szkłach. Dzięki temu zachowamy odpowiednie proporcje twarzy a małe okulary nie będą wyglądać groteskowo. Duże szkła optycznie wysmuklają oblicze, szczególnie gdy lekko wystają poza linię skroni.

Właściwy wybór koloru oprawek

Na oficjalne okazje najlepiej zakładajmy lenonki o nieoprawionych szkłach. Takie okulary są eleganckie i prawie niewidoczne na twarzy. Można wybrać też oprawki o jednolitej stonowanej barwie. Jeśli chcemy dobrać okulary do swobodnego stroju, możemy śmiało popuścić wodze fantazji. Lenonki w kolorowych oprawach z pewnością ożywią naszą stylizację. Osoby optymistyczne z dużym poczuciem humoru koniecznie powinny mieć takie okulary w swojej szafie. Doskonale wyglądają okulary lenonki z kolorowymi szkłami. Wybierajmy je, gdy nie chcemy wypaść zbyt poważnie i ponuro. Z pewnością świat widziany przez pomarańczowe, niebieskie lub różowe szkła będzie wyglądać weselej.

Lenonki na słoneczną porę

Jeżeli modele lenonek są dla nas zbyt ekstrawaganckie na co dzień, możemy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne o okrągłych szkłach. Kiedy będziemy mieć ochotę na odrobinę stylizacyjnego szaleństwa, założymy w pogodny dzień przyciemniane lenonki. Pamiętajmy aby kupować wyłącznie okulary, które posiadają filtry UV. Przydatna jest również ochrona wzroku przed odbiciami światła.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.