Zawsze modne okulary pilotki

Pilotki – zwane także aviatorami – cieszą się na całym świecie niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie takie modele także błyskawicznie znikają ze sklepowych magazynów. Dlaczego pilotki są tak często wybierane? Kto powinienem zainteresować się takimi okularami? Jak nosić aviatory? Zapraszamy do dzisiejszej lektury.

Dlaczego pilotki są tak popularne?

Historia tych okularów liczy blisko 100 lat! Ciekawostką jest fakt, że w 1926 roku aviatory zaczęły być noszone przez amerykańskich lotników. Jak doszło do tej sytuacji? Piloci – przy osiąganiu znacznych wysokości– mieli problem z odpowiednim widzeniem. Jeden z generałów poprosił zatem firmę Ray Ban o zaprojektowanie okularów, które będą jednocześnie odbijać światło oraz gwarantować ostry obraz przed oczami.

Gwałtowny wzrost popularności aviatorów został zaś odnotowany po wyemitowaniu słynnego filmu „Top Gun”, w którym grał między innymi Tom Cruise. Powodzenie pilotek trwa do dziś. Statystyki pokazują, że aviatory są jednymi z najczęściej kupowanych okularów na całym świecie. Wynika to nie tylko z efektownego designu, ale także uniwersalności. W końcu aviatory mogą być noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Jak nosić pilotki?

Specyficzny kształt pilotek powoduje, że zakładają je kobiety i mężczyźni o różnych rysach twarzy. Takie okulary bardzo dobrze pasują na przykład paniom o okrągłej twarzy. Aviatory powodują bowiem, że facjata wizualnie staje się bardziej kanciasta. Poza tym, uwydatniona jest linia szczęki, a rysy twarzy nabierają ostrości. Pilotki mogą być też zakładane przez osoby o wyrazistych kościach policzkowych oraz podbródku.

Aktualnie na rynku można znaleźć oprawki w tak naprawdę wszystkich kolorach. Dzięki temu każdy ma szansę wybrać pilotki, które będą najbardziej pasowały do jego stylizacji. Najpopularniejsze są jednak okulary z zielonymi oraz szarymi szkłami, które chyba najbardziej oddają charakterystykę aviatorów.

Pilotki mogą być zakładane tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy (w końcu w zimie też przydają się do ochrony przed uciążliwym słońcem). Szczególnie często wybierane są jednak w okresie letnim, kiedy promienie słoneczne bardziej, niż zwykle, dają się we znaki. Jeśli planujecie już teraz wybrać aviatory na następne wakacje, to warto zdecydować się na szkła w kolorze złoto-zielonym. Wszystko po to, aby odpowiednio podkreślić nabytą opaleniznę.

Pilotki są uniwersalne nie tylko ze względu na to, że mogą je zakładać kobiety oraz mężczyźni o różnych rysach twarzy. Aviatory pasują też do rozmaitych stylizacji. Świetnie sprawdzają się w przypadku luźnych, sportowych outfitów. Z powodzeniem mogą być zakładane także na ważne uroczystości firmowe czy rodzinne. Należy jednak pamiętać, aby stosować się do kilku zasad. Najlepiej jest wybierać pilotki bez dodatkowych elementów – na przykład w postaci wzorków. Jeśli zdejmujecie okulary, to trzeba założyć oprawki za dekolt podkoszulka albo bluzki. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby włożyć pilotki do kieszeni umieszczonej w marynarce.

Pamiętajcie też, aby przed wejściem do jakiegokolwiek pomieszczenia bezwzględnie zdjąć aviatory, ponieważ paradowanie w nich (na przykład przechadzając się po firmowych korytarzach itp.) jest uznawane za nietaktowne.

>

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog