Kolor szkieł w okularach przeciwsłonecznych – jaki wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne cieszą się ogromną popularnością, nie tylko latem. Mają na celu nie tylko ochronę naszych oczu przed promieniami słonecznymi. Równie dobrze mogą być gadżetem, który doskonale uzupełnia stylizację. Okulary świetnie wyglądają zarówno z lekkimi, plażowymi outfitami, jak i ciężkimi, rockowymi stylizacjami. Obecnie na rynku mamy do wyboru najróżniejsze kolory szkieł i praktycznie każde z nich są modne. Na jaki kolor szkieł w okularach się zdecydować?

Kolorowe szkła w okularach – jak wybrać?

Przede wszystkim musimy zastanowić się jaki kolor będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Zależy to zwłaszcza od naszych potrzeb i roli, jaką szkła mają pełnić. Jeśli chcemy, aby mocno chroniły nasze oczy przed światłem, warto zdecydować się na dość ciemne. Z kolei gdy pragniemy, aby dopełniały naszą stylizację, wybór jest znacznie szerszy i praktycznie każdy kolor może się sprawdzić. Wszystko zależy wówczas od kolorystyki, którą preferujemy nosić. Jeżeli zaś jesteśmy kierowcami i okulary są nam potrzebne do jazdy samochodem, warto zdecydować się np. na żółte albo pomarańczowe szkła w okularach, które sprawdzają się doskonale także nocą. Ciemne barwy w tym przypadku nie będą odpowiednie, gdyż mogą ograniczać nasze widzenie. Wybór może zależeć także od płci, choć nie jest to regułą. Jednak statystycznie większość panów decyduje się  na nieco ciemniejsze szkła, podczas gdy panie chętnie sięgają np. po różowe.

Okulary przeciwsłoneczne z ciemnymi szkłami

Ciemne szkła w okularach przeciwsłonecznych to swego rodzaju klasyka. Dla wielu osób stanowią one dość bezpieczne rozwiązanie. Osoby, które nie lubią odważnych stylizacji, z pewnością zdecydują się właśnie na takie. Ich zaletą jest również to, iż pasują praktycznie do wszystkiego, także do eleganckiego stroju. Oprócz tego stanowią dużą ochronę oczu, więc są też niezbędnym gadżetem na plażę. W rockowych stylizacjach sprawdzają się równie świetnie. Poza tym polecane są osobom w każdym wieku. Ciemne szkła w okularach to niekoniecznie czarna barwa. Możemy zdecydować się chociażby na brązowe, zielone, fioletowe.

Barwne kolory szkieł okularów przeciwsłonecznych

Sporo osób boi się szczególnie barwnych okularów przeciwsłonecznych, ale wbrew pozorom wcale nie są one kiczowate czy też zbyt ekstrawaganckie. Oczywiście warto dopasować je do swojego stroju, ale nie powinniśmy czuć się ograniczeni. Do wyboru mamy między innymi pomarańczowe, czerwone, czy fioletowe szkła.

Przezroczyste szkła w okularach przeciwsłonecznych

Ostatnio bardzo modne są przezroczyste, a zarazem barwne szkła w okularach przeciwsłonecznych. Prym wśród nich wiedzie różowy oraz żółty kolor. To, czy zdecydujemy się na takie zależy przede wszystkim od tego czy chcemy, aby widoczne były nasze oczy. Niektórzy za szkłami pragną w pewien sposób się ukryć. Nagła sprawa do załatwienia na mieście nie wymaga od nas pełnego makijażu, jeśli mamy ciemne okulary. Przezroczyste szkła już tego komfortu nie dają, ale świetnie podkreślają oczy. Szczególnie dobrze takie kolory komponują się z lenonkami.

 

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.