Na co zwrócić uwagę, wybierając kolor oprawek?

Choć na pierwszy rzut oka mogą nie mieć większego znaczenia, okulary są ważną częścią stylizacji. Z ich pomocą można w znaczący sposób wpłynąć na swój wizerunek. Sięgając po odpowiedni model oprawek ocieplisz go lub sprawisz, że będziesz odbierany jako osoba surowa. To również prosty sposób, by nieco się odmłodzić lub dodać sobie odrobinę powagi.

Kolor włosów

Pierwszą rzeczą, którą należy uwzględnić wybierając kolor oprawek okularów, jest odcień włosów. Przy intensywnym i wyrazistym polecamy oprawki w, neutralnych barwach. Dla przykładu: czerwone noszone przy rudych włosach będą zwracały na siebie uwagę. Zdecydowanie lepszym wyborem może okazać się klasyczna czerń, brąz oraz odcienie srebra lub złota. Jest to wskazówką nie tylko dla osób, które dbają o swój stonowany wizerunek, ale też dla wyrazistych osobowości. Takim połączeniem uzewnętrznisz siłę swojego charakteru i odwagę do podejmowania nowych wyzwań.

Kolor oczu

Barwa tęczówek to kolejny detal, który warto wziąć pod uwagę wybierając kolor oprawek okularów. Tu obowiązuje zasady dobierania par. Niebieskie oczy świetnie zaprezentują się w oprawie błękitnej, granatowej i niebieskiej. Przy oczach zielonych sięgaj po oprawki w odcieniach zieleni, a przy brązowy – zdecydowanego, ciemnego brązu.

Zawsze zwracaj uwagę, by odcienie okularów i oczu miały taką samą temperaturę barwy. Połączenie ciepłych z zimnymi nigdy nie wygląda dobrze. Świetnym dopełnieniem ciemnych włosów i ciemnej oprawy oczu będą barwy chłodne. Ciepłe polecamy osobom o jasnej karnacji i włosach blond lub brązowych. Staraj się unikać zbyt dużych kontrastów. Okulary w jaskrawym, zdecydowanym odcieniu zdominują wygląd twarzy i przysłonią jej rysy.

Osobowość

Wybierając kolor oprawek weź pod uwagę również swój charakter i cechy osobowości. Osoba nieśmiała, nie lubiąca być w centrum uwagi, nie powinna sięgać po okulary o mocnym, zdecydowanym odcieniu np. czerwieni, soczystej fuksji czy też żywego turkusu. Te propozycje są wskazane dla osób z artystyczną duszą, odważnie zmierzających do celu, pewnych siebie, z dużym dystansem do życia, pozytywnie nastawionych do świata oraz lubiących bawić się modą i swoim wizerunkiem.
Osobom, którym bliżej do tradycji, skromnym, spokojnym i zrównoważonym polecamy oprawki okularów w pastelowych odcieniach, które kojarzone są właśnie z wymienionymi cechami. Dodatkowo pastelowe oprawki okularów podkreślą oczy, a twoje spojrzenie zyska na uroku. Z kolei osobom dbającym o swój profesjonalny, poważny i stonowany wizerunek proponujemy okulary w odcieniach brązu, szarości lub czerni.

Wygoda i dobre samopoczucie

Bez względu na to, jaki typ urody prezentujesz i jaki wizerunek chcesz uzyskasz zakładając okulary, wybierając ich oprawki pamiętaj o podstawowej zasadzie – musisz czuć się w nich komfortowo i pewnie. Jeśli dojdziesz do wniosku, że dopełnieniem Twojego szczęścia będzie model nie mieszczący się w proponowanych zestawieniach, przełam schematy i zdecyduj się właśnie na niego.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog | Oprawki