Okulary progresywne do komputera – co dają i czy warto je nosić?

Trudno wyobrazić sobie obecnie dzień bez korzystania z komputera. Praca bardzo wielu osób w dzisiejszych czasach to odbywa się często zdalnie, a wzrok cały czas umieszczony jest na monitorze laptopa. Dodatkowo właśnie w ten sam sposób robimy zakupy, rozmawiamy z ludźmi czy opłacamy rachunki. W pewnym momencie możemy jednak zauważyć, że nasze oczy szybciej się męczą i zachodzą mgłą, a litery oraz cyfry na ekranie są mniej wyraźne. Objawy te mogą świadczyć o tym, że potrzebujemy pomocy i okulary progresywne do komputera będą naszym pierwszym przystankiem na drodze do odzyskania wzrokowej sprawności.

Z pewnością niewielu z Was wie, co jest najistotniejsze w danym modelu i na co zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju produktów. Postaramy się to zatem zmienić niniejszym wpisem, opisując wszystkie elementy i rozwiewając wszelkie wątpliwości, które mogą być kluczowe, jeśli wybieramy akurat okulary progresywne. Komputer i praca na nim nie będą powodować już takiego dyskomfortu jak wcześniej, jeśli zaopatrzymy się w dobrej jakości produkt. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, z którego dowiecie się, czy kupując okulary progresywne, problem z komputerem i czasem spędzanym przed ekranem faktycznie przestanie być dla Was uciążliwy.

Okulary progresywne a komputer

Omawiane okulary progresywne do komputera zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pozwolić na wyostrzenie obrazu na który patrzymy – zarówno w przypadku krótkowzroczności i dalekowzroczności, jak również astygmatyzmu. Dzięki specjalnej konstrukcji szkieł (tak zwanemu podziałowi na trzy części), dają nam one faktycznie nową jakość widzenia. Część górna pozwala na wyraźne widzenie dali, część dolna to ostre widzenie bliży, natomiast środek stanowi część pośrednią (która daje nam wyraźny i ostry obraz tego, co widzimy przed sobą w danym momencie: na przykład monitor laptopa).

Jeśli chodzi o okulary progresywne i komputer, produkt ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób po 40 roku życia, u których stwierdzono prezbiopię (naturalne pogorszenie wzroku, pojawiające się wraz z wiekiem). Wybór progresów z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie, a dzięki specjalnej technice jaką zaprojektowane zostały szkła nie ma potrzeby (jak to czasami bywa), aby używać dwóch różnych par w zależności od wykonywania danej czynności. Niejednokrotnie przy problemach ze wzrokiem sięgamy po inne okulary do czytania czy pracy na komputerze, niż w przypadku jazdy samochodem. Tutaj nie ma takiej potrzeby, bo jeśli chodzi o okulary progresywne a komputer – jest to bez wątpienia para idealna.

Okulary progresywne a praca przy komputerze

Praca przy komputerze z wykorzystaniem okularów progresywnych niesie za sobą wiele korzyści. Oczywistym jest, że jeżeli ktoś jest już zmuszony sięgnąć po szkła, nasz organizm wysyła w ten sposób sygnał, że wzrok nie jest już tak ostry jak dawniej, a oczy szybciej się męczą i patrzenie w migoczący ekran zaczyna być uciążliwe. Okulary progresywne a praca przy komputerze to przede wszystkim możliwość szybkiej akomodacji soczewki oka. Co to znaczy? Otóż jest to szybkość, z jaką wzrok musi dostosować się do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach.

W przypadku problemów ze widzeniem, nawet samo patrzenie na komputer i szybkie przekierowanie wzroku na klawiaturę może być problematyczne, ponieważ za każdym razem oczy muszą dostosowywać się do wielu warunków, aby stworzyć ostry obraz. Okulary progresywne do pracy przy komputerze odciążają wzrok i są w stanie wyregulować ostrość widzenia, dzięki czemu wykonywanie służbowych obowiązków lub relaks z laptopem zaczną być znowu przyjemne i żadne zamglenia nie będą nas już rozpraszać. Stosując okulary progresywne do komputera, zyskujemy też pewność przejrzystego obrazu oraz komfortu patrzenia, a odpowiednio dobrany model jest w stanie zatrzymać dalsze pogłębianie się naszej wady wzroku.

Okulary progresywne do komputera – cena

Okulary progresywne do komputera dostępne są w dużym przedziale cenowym, który uzależniony jest przede wszystkim od technologii, jaką zostały one wykonywane oraz od użytych materiałów. Zastosowane metody produkcji mają na celu jak najbardziej precyzyjnie określać położenie punktów na soczewkach, które odpowiadają za wyostrzanie widzianego obrazu. Kolejnym etapem konstrukcji (który również wpływa na cenę) jest zaś samo uszlachetnianie szkieł.

Okulary progresywne pod komputer mogą dodatkowo posiadać także antyrefleks, którego zadaniem jest zwiększanie przejrzystości soczewki (tak zwany Blue Control). Jest to powłoka zatrzymująca pewne niekorzystne promienie świateł, aby nasz wzrok nie był na nie długotrwale wystawiony (mogą pochodzić zarówno z monitora, jak i ekranu telefonu). Kolejnym uszlachetnieniem będzie powłoka hydrofobowa, której zadaniem jest łączenie pojedynczych kropelek wody w jedną – tak aby powierzchnia oczyszczała się z wody grawitacyjnie i szybko. Progresy również mogą posiadać powłokę antystatyczną, dzięki której na powierzchni szkieł nie będą osadzać się drobne pyłki, czy też kurz. Bardzo ważnym dodatkiem będzie również powłoka hydrofilowa (ta z kolei zapobiega zaparowywaniu szkieł podczas szybkich zmian temperatury). Jak często zdarzała się Tobie sytuacja, kiedy po wejściu do ciepłego pomieszczenia (gdy na dworze było zimno) Twoje okulary zachodziły mgłą? Przy tej technologii uszlachetnienia, takie sytuacje nie będą mieć już miejsca.

To tylko niektóre z dodatkowych udogodnień, jakie mogą zawierać w sobie okulary progresywne do komputera. Cena produktu w podstawowej konstrukcji może zacząć się już w okolicy 400 złotych, natomiast górna granica potrafi sięgnąć nawet 6 000 – 7 000 zł i więcej. Należy pamiętać iż w przypadku problemów ze wzrokiem, niejednokrotnie potrzebne są dwie pary okularów – co również generuje koszty, które niweluje w tym przypadku posiadanie dobrej jakości okularów progresywnych. W tak dużym wyborze cenowym, każdy z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie i dopasuje sobie z powodzeniem takie parametry, jakie w danym momencie idealnie pomogą skorygować mu jego aktualną wadę wzroku.

Okulary progresywne do komputera – opinie

Okulary progresywne do komputera w przeważającej większości zbierają pozytywne opinie. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim ostrość oraz przejrzystość widzenia z bliska oraz daleka ( i to przy użyciu wyłącznie jednej pary okularów). Okres przyzwyczajenia wzroku jest też według opinii klientów stosunkowo krótki i bardzo szybko można w pełni korzystać z pozytywnych aspektów, jakie dają nam tego typu produkty.

Jak widać jednym z najlepszych rozwiązań, jakie można spotkać obecnie na rynku w tym segmencie są właśnie okulary progresywne do komputera. Opinie prezentowanie w sieci zawierają w sobie również informacje na temat ceny – w tym przypadku posiadacze progresów także są zgodni w tym, że nie warto łakomić się na najtańsze modele, ponieważ jak jednogłośnie twierdzą: w przypadku tego konkretnego asortymentu, cena faktycznie jest równa jakości. Okuliści z kolei zapewniają, że dobór odpowiednich szkieł progresywnych zapewni komfort widzenia na najwyższym poziomie, natomiast bardzo istotne jest ich właściwe dobranie pod kątem posiadanej wady wzroku. Jeżeli zdarzają się jakiekolwiek negatywne głosy, to wynikają one raczej z niewłaściwego doboru szkieł do wady (a po skorygowaniu wszystko powinno działać prawidłowo).

Należy zapamiętać że dobór odpowiednich szkieł powinien być zawsze spersonalizowany i bardzo ważnym elementem jest tutaj wywiad lekarski. Użytkownicy cenią sobie również walory estetyczne dostępnych modeli, gdyż jak twierdzą – niczym nie różnią się one w wyglądzie od standardowych okularów, a czasem stwierdzają wręcz, że szkła progresywne prezentują się nawet zdecydowanie lepiej od tych tradycyjnych.

Czy okulary progresywne nadają się do komputera?

Może wydawać się iż praca na komputerze w okularach progresywnych może być nieco skomplikowana. Pamiętamy że w przypadku tych modeli, są one w stanie zastąpić nam przynajmniej dwie inne pary szkieł i dlatego projektuje się je w inny sposób. Zdarza się też, że ich użytkownicy zwracają uwagę na fakt, że patrząc za ich pomocą na monitor, niektóre miejsca nie wydają się im wystarczająco ostre. Po pierwsze – taka sytuacja może wynikać z faktu złego dobrania szkieł do wady wzroku. Po drugie, aby korzystanie z nich było w pełni satysfakcjonujące, należy zastosować kilka podstawowych kroków. Są to przede wszystkim delikatne ruchy głowy, oraz ułożenie jej w taki sposób, aby znaleźć w progresach najlepszy punkt ostrości.

Wtedy strzałem w dziesiątkę okażą się okulary progresywne i komputer oraz praca przy nim nie będą stanowiły najmniejszego problemu. Wybierając wariant produktu dla siebie, należy zwrócić uwagę na to, jak długo korzystamy z laptopa na co dzień, ponieważ standardowe progresy mają dodatek do bliży w dolnej części soczewki (a co za tym idzie, pole w tym miejscu zawęża się). W takiej sytuacji kilkugodzinne patrzenie się w ekran monitora może powodować dyskomfort, gdyż aby zachować odpowiednią jakość widzenia, nasza głowa będzie musiała być cały czas lekko uniesiona.

Dlatego jeżeli nasza praca to w głównej mierze korzystanie z komputera, warto zdecydować się wówczas na okulary progresywne typu biurowego, których inna konstrukcja soczewki sprawi, że będziemy mogli zachować stale wygodną pozycję podczas wykonywania służbowych obowiązków. Jeśli zatem zastanawialiście się, czy okulary progresywne nadają się do komputera, to mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie Wasze wątpliwości, a ich zakup będzie dla Was naturalną koleją rzeczy po przeczytaniu tego wpisu.

Nie ulega wątpliwość, że okulary progresywne do komputera zmieniają widzenie rzeczywistości osób, które do tej pory używały standardowych szkieł. Dobrane we właściwy sposób do posiadanej wady wzroku, mogą faktycznie zahamować nawet dalszy rozwój naszych problemów z oczami. Prawdą jest również, że należy przyzwyczaić wzrok do nowego sposobu patrzenia, ponieważ progresy są konstruowane w taki sposób, aby przy pomocy jednej tylko pary szkieł wyostrzyć dal, bliż i pośrednie widoki (a to potrafi być dla ludzkiego oka zupełną nowością).

Natomiast kiedy opanujemy już nasze nowe okulary to czytanie książek, patrzenie w dal i przede wszystkim praca przy komputerze nie będą już stanowić dla nas wyzwania. Okulary progresywne do komputera to zatem zdecydowanie bardzo dobry wybór, którego szeroka dostępność w naszym sklepie powinna przynajmniej zachęcić Was do przejrzenia tego rodzaju asortymentu. Polecamy zaznajomienie się z gamą produktów na Stylion.pl, dzięki której ograniczenie posiadanej przez Was wady wzroku jest na wyciągnięcie ręki – wypróbujcie nasze produkty, a przekonacie się że warto!

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.